Wesley, ​kedvesem 332 csillagozás

Egy bagoly és egy lány különös és különleges története
Stacey O'Brien: Wesley, kedvesem

Egy ​bagoly, egy lány és a szeretet különös története „A ragaszkodó, különleges, vidám és bölcs Wesley feltárja előttünk a Bagolymódit – valamint az Istenhez és a kegyelmi állapothoz vezető utat.” Sy Montgomery, a The Good Good Pig szerzője Stacey O’Brien biológus 1985-ben, Valentin napon ismerte meg a négynapos gyöngybagolyfiókát – és a végzetes találkozás bámulatos, 19 évig tartó kapcsolattá nőtte ki magát. A szárnyideg-károsodott kisbagolyról megállapították, hogy soha nem tud majd tökéletesen repülni, és egyedül nem maradna életben a vadonban. O’Brien, a caltechi bagolylaboratórium fiatal asszisztensnője azonnal beleszeretett a szerencsétlenül járt bagolyfiókába, és magához vette a madarat. A humoros és megrendítő Wesley, kedvesem kettejük két évtizedes, drámai kapcsolatát meséli el. O’Brien szeretettel, ugyanakkor a tudós szemével, intenzíven és közvetlen közelről kezdte tanulmányozni Wesley fura szokásait – és egérdiétára fogta a baglyot, így szakmányban volt kénytelen… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2008

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Arany pöttyös könyvek Könyvmolyképző

Könyvmolyképző, Szeged, 2010
270 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789632453293 · Fordította: Molnár Edit

xenomorf (alien) · Jane Goodall · Wesley · földönkívüli · Richard Feynman

Bea_Könyvutca P>!
Stacey O'Brien: Wesley, kedvesem

Stacey O'Brien: Wesley, kedvesem Egy bagoly és egy lány különös és különleges története

Ez a könyv is bekerül a kedvenceim közé. Igaz történet egy lányról és egy bagolyról. Stacey biológusként dolgozik a Caltech kutatóintézetben, ahová négy napos korában vitték be Wesleyt, a gyöngybagolyfiókát. A kisbagolyról megállapították, hogy szárnyideg-károsodása van, és soha többet nem fog tudni tökéletesen repülni, nem tudna életben maradni a vadonban. Stacey azonnal beleszeret a bagolyfiókába, hazaviszi, gyermekeként szereti, de okosan, vadállathoz méltón neveli fel.
Stacey annyi tisztelettel és szeretettel ír Wesleyről, közös életükről, Wesley intelligenciájáról, ragaszkodásáról, hogy azt csak szeretni lehet. Stacey szinte Wesleynek szentelte az életét, a bagollyal való kapcsolata befolyásolta mindennapi életét, szerelmi és egyéb kapcsolatait. Wesley egy igazán mókás figura, és igazán meghálálja Staceynek a gondoskodást. Nagyon érdekes volt a mindennapi életük, Wesley etetése, amit szerintem csak nagyon kevesen tudnának Stacey után csinálni, egymással való kommunikációjuk. Egymás iránti szeretetük pedig nagyon megható. Stacey ír még a környezetében élő fura tudósokról, a kutatóintézetről, a családjáról, barátairól és egyéb más állatokról is olvashatunk igazán különleges történeteket.

Családi könyv lesz, azaz, mindenkinek el kell olvasnia a családban.:)

Sippancs P>!
Stacey O'Brien: Wesley, kedvesem

„Felelőséggel tartozol azért, amit megszelidítettél.”

A karácsonyi hajrában, a nagy kapkodások és rohanások közepette annyira szükségem volt erre a könyvre, mint egy sivatagban kóborló embernek a vízre. Pedig ha őszinte akarok lenni magamhoz, nem különösebben rajongok a baglyokért… Ez a mindössze 270 oldal viszont annyi szeretettel, bölcselettel és csodával, annyi különleges és tanulságos pillanattal volt tele, amely nemcsak megmelengette a szívemet, és elgondolkodtatott az ember-állat közötti kapcsolatról, hanem rengeteg új információval is szolgált a baglyok világáról, illetve a „bagolymódiról”.

Két mozzanatot emelnék ki a könyvből, ami kifejezetten tetszett, vagy emlékezetes maradt számomra: az egyik az, hogy az írónő több jelenetet is a Harry Potterhez, pontosabban a történet baglyos részeihez hasonlított; a másik pedig az a pillanat, amikor a vadon élő gyöngybagoly lány az ablakon keresztül meghallotta Wesley hangját, és úgy döntött, hogy élete párjául fogadja őt.

Állat- és bagolybarátoknak kötelező olvasmány!

WindStorm>!

A baglyom megölelt.

Hatalmas kedvencet avattam! ♥
Aw, ezt a könyvet öröm volt olvasni! Minden egyes sora egy csöppnyi életkéről szólt, aki mérhetetlenül cuki és szerintem ezt Wesley is tudta magáról. :))))

Maga a történet egy gyöngybagolyfiókáról és a felcseperedéséről, illetve gondozójáról Stacey-ről ír. Továbbá a kettejük megismerkedéséről, kapcsolatáról, a kívülállóak reakciójáról és Wesley érzelmeiről, hobbijairól, evési és vadászati szokásairól kapunk rengeteg, pontos információt.
Én személy szerint nagyon élveztem ezt az igaz történetet! Oda-vissza vagyok a képekért, amelyről én is megcsodálhatom Wesley-t. Elvarázsolt a pihe-puha tolláról való leírás, meg amikor elkezdett Stacey-vel „kakaskodni”, hogy bizony ő az egereit akarja, vagy ő is fürdeni szeretne.
A párzási részekről nem írnék, szakadtam a nevetéstől. :D

A végére Wes, teljesen belopta magát a szívembe, és természetesen telesírtam egy egész fürdőkádat az utolsó fejezetek olvasása alatt. ♥

Könyvmolyképző, Szeged, 2010
270 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789632453293 · Fordította: Molnár Edit
Chöpp >!
Stacey O'Brien: Wesley, kedvesem

Tegnap búcsúztam el két kedves jó barátomtól. spoiler Csodálatos történetek keretezik az amúgy is gyönyörű kapcsolatot Stacy és Wesley között. A bagolymódi mellett megszívelendő minden, amit a biológusnő emberek és állatok viszonyáról leír. Olyan sok felesleges dolog keretezi az életünket, és olyannyira elhidegült az emberek nagy többsége a természettől, hogy nemhogy hiányát nem érzik, de nincs bennük vele kapcsolatban semmi más, csak az elidegenedett fujjogás más fajok életmódjával, szokásaival szemben. De a legfájóbb, hogy az emberek nagy többsége azt feltételezi, hogy a mellettünk élő más fajok nem rendelkezhetnek bonyolultabb érzésekkel, mint egy kávéskanál. Azt pedig nagyon könnyen kimondják, hogy fájdalom érzékelésük is minden bizonnyal más, mint a miénk. Ez pedig egyenes út más fajok degradálásához és kizsákmányolásához. Méltatlan minden tudattal rendelkező lényhez, hogy alsóbb rendűnek tekint és ezáltal tönkretesz más élőlényeket, elpusztít élőhelyeket, életközösségeket saját önző céljai érdekében. Szóval erről is szó van az ember – állat kapcsolatban. Mindig.

BMKata >!
Stacey O'Brien: Wesley, kedvesem

Csodálatos kapcsolat lehetett Stacey és Wesley között, minden mondatból áradt a szeretet. Érdekes volt a történetüket olvasni, bár bizonyos részeket inkább kihagytam volna, mint pl a nyűves pasas. Sokat megtudtam a madarakról, baglyokról, főleg a gyöngybagolyról, hiszen Wesley is az. Nem bántam meg, hogy elolvastam, de kedvencem nem lett sajnos.

BubbleTea>!
Stacey O'Brien: Wesley, kedvesem

Ennek a könyvnek hála, már más szemekkel nézek a baglyokra. Eddig is kedveltem őket, de nem gondoltam volna, hogy ennyire érző, gondolkodó lények. Számomra mindig csak nagy szemű huhogó cukiságok voltak a fa tetején, de ennek a könyvnek hála más szemszögből is megismerhettem őket. Nagyon megható volt ez a történet, és úgy gondolom, hogy Wesley nem is kerülhetett volna jobb kezekbe. Stacey rendkívül odaadó és gondoskodó volt. Többször is könnyekig hatódtam, és hiba tudtam a történet „szomorú” végét, mégis reménykedtem, hátha egy örökké élő boldog bagolyról fogok olvasni.

Tetszett nagyon Stacey humora, és a sok fura biológus, akiket bemutat. A kedvenc fejezetem az volt, mikor Wesley gondolatait írta le Stacey, sajnálom, hogy ebből nem volt több. Emiatt is vonok le egy csillagot, mert nekem az elején túl sok volt a biológia, és a baglyok szervezetének ismertetése. Én több közös kalandra vágytam volna.

Stacey O'Brien: Wesley, kedvesem

ó most nézem, nem írtam még ehez értékelést… hát most pótlom hiányosságaim, de csak röviden :P Nagyon nagyon bagoly szerető vagyok, így nagyon örültem ennek a könyvnek még karácsonykor. Fantasztikus élmény volt olvasni minden sorát. Rengeteg új infót nyújtott, és újra megerősítette bennem, hogy az állatok jobbak mint az emberek!!! De tényleg…
A vége pedig… hát na, ismertek, sírós egy nőszemély vagyok, természetesen ezen is sírtam.
Csak ajánlani tudom kicsiknek, nagyoknak, mindenkinek!!! <3

BoneB P>!
Stacey O'Brien: Wesley, kedvesem

Oh, ez egy fantasztikus könyv, bagolymániásoknak, mint én, kötelező olvasmány. Nagyon sok érdekességet meg lehet tudni a baglyokról, viselkedésükről, természetükről és közben mégsem egy száraz tankönyvet vagy ismeretterjesztőt olvas az ember. Nem is gondoltam, hogy a baglyok is tudnak makacsak lenni, méghozzá nem is akár mennyire, nem véletlen, hogy a kedvenceim, talán van bennünk valami hasonlóság. :)
A könyv végét nehéz volt olvasni, de ez az élet rendje.

Leliana>!
Stacey O'Brien: Wesley, kedvesem

Gyönyörű, megható, szívbemarkoló történet, bevallom, könnyet csalt a szemembe (nem csak a végén). Wesley egy intelligens, ragaszkodó, szeretetteljes, mókás kis állat lehetett, bár biztos elég sok lemondással járhatott a közös életük, barátságuk rengeteget jelenthetett gazdájának, és a bagoly viszonozta a kedvességét, szeretetét, törődését a maga módján. Jókat mosolyogtam rajta, ahogy mindenben utánozni próbálta „Anyut”, a fogmosástól kezdve a pancsolásig, az első szárnypróbálgatásai tüneményesek voltak, bájos volt, ahogy örült minden apróságnak, megható a ragaszkodása, hűsége.
Nagyon kedves könyv, jó volt olvasni, kedvencem lett.

loveQhuay>!
Stacey O'Brien: Wesley, kedvesem

Nagyon aranyos könyv volt, bár én másfajta történetmesélésre számítottam.

Bagolyimádóként kötelező olvasmány volt nekem ez a könyv, de azt hiszem ezek után azt kell mondanom, nem biztos, hogy tudnék tartani egy baglyot házi állatként, bármennyire is szeretnék, mert ők tényleg vadállatok, és amit Stacey tett majdnem 20 év alatt, az egy csoda volt.

Wesley is egy csoda volt, imádtam a jeleneteit, főleg amikor fürdött vagy a párosodási rítust adta elő. Imádnivaló egy állat♥

Lunemorte P>!

A baglyok önérzetes lények, akik nem félnek véleményt nyilvánítani.

Kapcsolódó szócikkek: bagoly

A baglyom megölelt.

Kapcsolódó szócikkek: bagoly
efenera>!

A dél-kaliforniai indiánok azt vallják, hogy a baglyok a barátaink, akiket azért küldtek a földre, hogy megmutassák nekünk az utat a sötétben …

Lunemorte P>!

Az emberek persze tagadják, hogy az állatok érző lények lennének, mert így továbbra is kegyetlenkedhetnek velük és kizsákmányolhatják őket, valamint figyelmen kívül hagyhatják a tényt, hogy a tetteink mély nyomot hagynak a többi élőlény lelkében.

Kapcsolódó szócikkek: állat · emberi természet · erőszak
pertita>!

Egy anya bármit megtesz a gyerekéért, és ha a gyereknek egeret kell ennie, máskülönben elpusztul, akkor anya megy, és egeret fog.

38-39. oldal (Könyvmolyképző, 2010)

Lunemorte P>!

Elég, ha csak arra gondolunk, hogy a baglyok egész életükre választanak maguknak párt, és ha a pár valamelyik tagja elpusztul, a másik fél nem feltétlenül keres magának új társat. Inkább felül egy ágra, a fa törzse felé fordítja a fejét, és mély depresszióba zuhanva bámul maga elé, amíg el nem pusztul ő maga is. Ez a komoly gyászreakció is azt mutatja, milyen mélyen érző lények a baglyok, és mennyire ragaszkodnak a párjukhoz.

Kapcsolódó szócikkek: bagoly · depresszió · gyász · hűség
efenera>!

Ha madárfiókát találnak a földön, próbálják meg visszatenni a fészkébe. Aztán várjanak egy órát, hogy lássák, visszatérnek-e a szülők. A szülők akkor sem hagyják magukra a fiókájukat, ha ember vagy állat érintette azt. A madaraknak nem olyan jó a szaglásuk, mint az emlősöknek.

Chöpp >!

Ha egy kígyó depresszióba zuhan, azonnal életveszélybe kerül, mivel nem hajlandó enni. Egyszer saját kezűleg mentettem meg egy kígyót, amelyet – mivel a gazdája nem biztosított számára kellőképpen ingergazdag környezetet – egy éven keresztül csövön át kellett táplálni, mire újra enni kezdett. A kígyók akkor is felhagynak az evéssel, ha egy egér nagyon rájuk ijeszt. A hüllők hideg vérűek, ami azt jelenti, hogy nem tudják szabályozni a saját testhőmérsékletüket, vagyis a környezetük hőforrásaira szorulnak. Ha nem tudják szinten tartani a testhőmérsékletüket, úgy lelassul az anyagcseréjük, hogy még egy egérrel szemben sem bírják megvédeni magukat. A felelőtlen kígyótartók csak belökik az egeret a kígyóhoz, és nem maradnak ott, hogy felügyeljék az eseményeket. Ha a kígyó ki van hűlve, az egér akár élve felfalhatja a moccanni sem bíró csúszómászót. Ha a kígyó túléli a támadást, félelmében nem mer többé egeret enni.

Kapcsolódó szócikkek: kígyó
Lunemorte P>!

A baglyok nem tűrik a hazugságot.

Kapcsolódó szócikkek: bagoly · hazugság
Neelah>!

Időnként előfordult, hogy valaki meg akarta nézni a „kisbabát”, és amikor széthajtottam a pokrócot, visítva ugrott hátra:
– Mi ez?! Dinoszaurusz?!
A világ tele van tanult felnőttekkel, akik jelzáloghitelekkel meg tőzsdei portfóliókkal foglalkoznak, mégis azt hiszik, hogy egyesek dinoszaurusszal a karjukon mászkálnak bevásárolni.

31-32. oldal, 3. fejezet - Csecsemőkor (Könyvmolyképző Kiadó, 2010)