Familiárisok 2 csillagozás

A pendle-dombi boszorkányok
Stacey Halls: Familiárisok

Fleetwood ​Shuttleworth, a 17. század elején játszódó történet főhőse alig 17 éves, és negyedszer várandós. Ő Gawthorpe Hall úrnője, de eddig még nem sikerült gyermeket világra hoznia, pedig a férje, Richard már nagyon vágyik örökösre.
Amikor Fleetwoodnak a kezébe kerül egy levél, amelyet a harmadik halvaszülését levezető orvos írt a férjének, lesújtó hírrel szembesül: egy újabb terhességet már nem fog túlélni.
Találkozik egy fiatal bábával, Alice Grayjel, aki megígéri, segít, és bebizonyítja, hogy az orvos tévedett.
Alice-t boszorkánysággal vádolják, és Fleetwood mindent kockára tesz, hogy megmentse. De vajon Alice valóban az, aminek látszik?
Csak ők tudják az igazságot. Csak ők menthetik meg egymást.
„Árnyalt és érzékeny portré egy bátor és szívós lány küzdelméről, hogy megtalálja a helyét a világban. Muszáj elolvasni.” – Heather Morris, AZ AUSCHWITZI TETOVÁLÓ szerzője
„Bámulatosan szép mese – a nőiség és a boszorkányság hogyan száll szembe a… (tovább)

A következő kiadói sorozatban jelent meg: KULT Könyvek

XXI. Század, Budapest, 2020
352 oldal · ISBN: 9786156122179 · Fordította: Simonyi Ágnes
XXI. Század, Budapest, 2020
352 oldal · keménytáblás · ISBN: 9786156122162 · Fordította: Simonyi Ágnes

theodora
Stacey Halls: Familiárisok

Stacey Halls: Familiárisok A pendle-dombi boszorkányok

Fleetwood szemszögéből olvashatjuk az 1612-es év eseményeiről, és a szemünk előtt nő fel főszereplőnk. A magányos, vadászgató lány megtapasztalja az árulást, a hatalmi játszmák veszélyeit és kiáll azért, amiben hisz.
A mendemondák, a jó helyen elejtett megjegyzések, egy befolyásolható tanú juttatott kötélre sokakat a történelem során – ebből láthatunk egy ízelítőt ebben a történetben. **A szerző utószavából kiderül, hogy regényét valós helyszín és személyek ihlették – a kapcsolatot persze ő költötte a tények hézagai közé. Az 1612-es pendle-i boszorkánypereket jól dokumentálták, az egyik leghíresebb angol boszorkányperek közé tartozik.
Lassan építkező, hangulatos regény a Familiárisok, ami megismertet a 17. századi Anglia egy kis szeletével, olvashatunk egy történelmileg fontos jelenségről, érdekes női karakterekről és gondolkodhatunk, hogy a róka igazi volt-e vagy familiáris szellem netán…?
Bővebben a blogon: https://ittvalahol.blogspot.com/2020/07/stacey-halls-fa…

theodora

Kimentem a házból a levéllel, mert nem tudtam, mi egyebet tehetnék.

Kitabu_hu P

Az asszonyok életet és halált hordanak ki a hasukban, amikor megfogannak; ez létezésünk megváltoztathatatlan ténye.