Sri ​Brhad Bhagavatamrta 0 csillagozás

Srila Sanatana Gosvami: Sri Brhad Bhagavatamrta

Amikor ​olvasni kezdtem a kéziratot, örömmel tapasztaltam, hogy szövege érthető, elevenen élő angol próza, s még a spirituális felfedezésnek azt a magas hőfokon izzó, csodákkal, odaadással teli hangulatát is tolmácsolni képes, ami Sanātana eredeti művét olyannyira áthatja és élővé teszi. Minél tovább olvastam, annál inkább a hatása alá kerültem… Ahogy haladtam az olvasásban egyre kevésbé voltam tudatában, hogy fordítást tartok a kezemben, olyan természetességgel követik egymást, folynak egymásba az elbeszélés szálai, epizódjai. Amikor pedig hozzáláttam, hogy a fordítás egy-egy részéletét összevessem a szanszkrit eredetivel, elégedetten nyugtáztam, hogy az angol prózai fordítás rendkívül hűen tolmácsolja az eredeti szanszkrit szöveget.” – Joseph T. O’Connell, PhD (St. Michael’s College, University of Toronto, Oxford Centre for Hindu Studies)

„Isteni mesterünk Bhāgavatāmṛtájában maradéktalanul föltárta a bhakti filozófiájának édes igazságait, annak legmélyebb titkaival… (tovább)

950 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789171495136 · Fordította: Gopiparanadhana Dasa