Én ​Az Vagyok 14 csillagozás

„Egy modern spirituális klasszikus”
Srí Niszargadatta Mahárádzs: Én Az Vagyok Srí Niszargadatta Mahárádzs: Én Az Vagyok

Jelen gyűjtemény India egyik legnagyobb bölcse, Srí Niszargadatta Mahárádzs időtlen tanításait foglalja magában, amely a nagy bölcs életének és munkájának egyedülálló testamentuma. A sokak által „modern spirituális klasszikusként” tisztelt mű megjelenése óta olvasók újabb és újabb nemzedékére gyakorol nagy hatást, és felnyitja a felébredésre sóvárgó keresők szemét.
Srí Niszargadatta Mahárádzs olyan tanító, aki semmiféle ideológiát vagy vallást nem hirdetett, hanem az ember valódi természetét igyekezett megismertetni az őt felkeresőkkel. Üzenete egyszerű, közvetlen, mégis magasztos.
Az Én Az vagyok egy olyan egyedülálló tanító hagyatéka, aki segít az olvasónak abban, hogy tisztábban megértse önmagát, amikor a „honnan jövök?”, „ki vagyok?” és „merre tartok?” ősi kérdéseivel újra meg újra Mahárádzshoz fordul. A hallgatókat sem akkor nem küldték el Mahárádzs szerény hajlékából, sem most nem küldik el soha.

Filosz, Budapest, 2014
568 oldal · ISBN: 9789639841246 · Fordította: Malik Tóth István
Filosz, Budapest, 2013
600 oldal

Kkatja>!

Srí Niszargadatta Mahárádzs: Én Az Vagyok „Egy modern spirituális klasszikus”

„Eredeti állapotomban, az egységben és a teljességben még azt sem tudtam, hogy létezem. Egy napon aztán azt mondták nekem, hogy „megszülettem”, hogy ez a test „én" vagyok, s hogy ezek az emberek a szüleim. Később naponta további információkat fogadtam el „magamról", és ezzel egy egész álszemélyiséget építettem föl, csak azért, mert először elfogadtam azt a vádat, hogy megszülettem – noha teljesen tudatában vagyok annak, hogy nincs tapasztalatom arról, hogy megszülettem volna; hogy soha nem hagytam jóvá, hogy megszülessek; s hogy a testemet rám erőszakolták. A kondicionálás fokozatosan olyan erős lett, hogy nemcsak azt a vádat fogadtam el, hogy adott testként megszülettem, de azt is, hogy valamikor a jövőben meg fogok „halni", és már maga a „halál" szó is rettegetté, valamilyen traumatikus eseményt jellentő szóvá vált számomra.
Hát lehet ennél bármi nevetségesebb?"
(Rames S. Balsecar: A jelenségvilágon túl)

somogyiréka>!

Srí Niszargadatta Mahárádzs: Én Az Vagyok „Egy modern spirituális klasszikus”

azta, végre felkerült a molyra!! olvassátok, zuhanjatok bele ebbe a gyönyörűségbe, AHONNAN NISZARGADATTA MAHARÁDSZ beszél..ez nem is könyv, ez egy élő mester testetöltése minden oldalon!! Már egyszer kiolvastam, most elkezdtem elölről, minden olvasással mélyebbről és mélyebbről hallom, honnan szól, és egyre erőteljesebben húz ide magához(ide magamhoz).10 pontból százezer pontos KÖNYV!!!!

Isley I>!

Srí Niszargadatta Mahárádzs: Én Az Vagyok „Egy modern spirituális klasszikus”

Mahárádzs szadhanája, az úgynevezett niszárga jóga a „vagyok”-on való meditáció. Mahárádzs semmi különleges képességet nem tulajdonít magának, tanításai végtelenül egyszerűek. Nem hivatkozik szentekre, felébredettekre, szentkönyvekre, csak egyszerű kérdezz-felelek stílusban fejti ki tanításait. Ambíciói tanításaihoz passzolva annyira nem voltak, hogy még az itt leírtak könyvvé szerkesztése sem az ő ötlete volt, és gazdag ásramot sem hozott létre soha, és bárkit fogadott a világ minden részéről. Mahárádzs történetesen hindu, de ez nála összesen a nyelvhasználatban merül ki és válik felismerhetővé, advaita védanta tanításai teljesen más nyelvezettel, de ugyanazt az elkötelezett nondualizmust tartalmazzák, mint például Hawkins professzoréi, és ugyanúgy hangsúlyozza a „most” elfogadásának szükségességét, a minden, ami jön, fogadd el-elvet úgy tükrözik írásai, mint Eckhart Tolle-éi.

erszenykrisztian>!

Srí Niszargadatta Mahárádzs: Én Az Vagyok „Egy modern spirituális klasszikus”

Azt gondolom, hogy ebben a könyvben minden megtalálható, amit a spiritualitásról tudni érdemes.

mandyedi>!

Srí Niszargadatta Mahárádzs: Én Az Vagyok „Egy modern spirituális klasszikus”

Nehéz erről a könyvről írni. A témában, mint első olvasmány talán sok lehet, tömény. Úgy, hogy már olvastam a témában, voltam is meditációs táborban, érthető volt számomra az alap gondolat. Mégis lassan haladtam vele, de talán nem is az a cél, hogy elolvassuk minél előbb. Szinte minden mondata elgondolkodtat.

betűfaló>!

K: Nem a karma kényszerít rá, hogy az legyek, aki vagyok?
M: Semmi nem kényszerít. Az vagy, aminek hiszed magad. Ne higgy tovább!

betűfaló>!

A tényleges tapasztalatom nem tér el a tiétektől. Az értékelésem és a hozzáállásom az, ami eltér. Ugyanazt a világot látom, mint ti, de nem ugyanolyan módon. Nincs ebben semmi titokzatos. A világot mindenki az önmagáról alkotott képzeten keresztül látja. Ahogy önmagad létezését elképzeled, hasonlóképpen képzeled a világod létezését is. Ha úgy képzeled el önmagad, mint aki különálló a világtól, akkor a világ úgy fog megjelenni, mint ami különálló tőled, és vágyat és félelmet fogsz tapasztalni. Én nem látom tőlem különállónak a világot, ezért számomra nincs semmi kívánatos vagy félelmetes.

betűfaló>!

Semmiféle cél nem spirituális. Minden cél az én
vagyok érdekét szolgálja. Ha valódi haladást
kívánsz elérni, fel kell adnod a személyes
megvalósítással kapcsolatos minden ideát. Az
úgynevezett Yogik céljai ostobák. A férfi nő iránti
vágya maga az ártatlanság, az örökké tartó
személyes boldogság iránti szenvedélyes
vágyakozáshoz képest. Az elme egy csaló. Minél
jámborabbnak látszik, annál inkább elárul.

betűfaló>!

A mozdulatlanság és csend nem tétlenek.
A virág betölti a teret illattal, a gyertya – fénnyel.
Semmit sem csinálnak, mégis minden megváltoztatnak,
puszta jelenlétük által. Lefényképezheted a gyertyát,
de fényét nem. Ismerheted az embert, nevét és
megjelenését, de hatását nem. Az ő valódi jelenléte
a cselekvés.

betűfaló>!

A kötődés megfoszt a bátorságtól. Az adó mindig készen áll arra, hogy adjon. A fogadó hiányzik. A szabadság elengedést jelent. Az emberek egyszerűen nem hajlandók arra, hogy mindent elengedjenek. Nem tudják, hogy a véges az ára a végtelennek, mint ahogy a halál az ára a halhatatlanságnak. A spirituális érettség abban áll, hogy kész vagy elengedni mindent. A feladás az első lépés. De a valódi feladás annak felismerése, hogy nincs mit feladni, mert semmi nem a tiéd. Olyan ez, mint a mély alvás: nem adod fel az ágyadat, amikor elalszol-egyszerűen elfelejted.

betűfaló>!

Ha ügyeid vannak a társadalommal, akkor el kell fogadnod azt, ahogy működik, mert úgy működik, ahogy te működsz. A te szükségleteid és igényeid teremtették ilyennek. A vágyaid annyira sokrétűek és ellentmondásosak – ne csodálkozz, hogy a társadalom, amelyet létrehozol, szintén sokrétű és ellentmondásos.

Fehér_Macska>!

Légy szenvedélyesen szenvedélytelen – ez minden.

betűfaló>!

Kieszelsz olyan szavakat, mint az erőfeszítés,
belső, külső, én stb., és megkísérled ráhúzni őket a
valóságra. A dolgok csupán vannak, ahogy vannak,
de mi a nyelvünk szerkezete által meghatározott
mintákba akarjuk őket kényszeríteni. Ez a szokás
annyira erős, hogy hajlamosak vagyunk rá, hogy
megtagadjuk a realitást attól, ami nem önthető
szavakba. Vonakodunk attól, hogy észrevegyük, a
szavak puszta szimbólumok, amelyeket a
megállapodás és szokás alapján az ismétlődő
élményekhez kapcsolunk.

betűfaló>!

Aminek lenni látszol, az nem te vagy.
A karma csak egy szó, amely megtanultál, és ismételgeted.
Soha nem voltál, és soha nem leszel személy.
Utasítsd el, hogy annak tekintsd magad. De amíg
kétsége sem merül fel benned aziránt, hogy Mr. Ez-
és-ez vagy, kevés a remény. Ha nem akarod kinyitni
a szemed, mit láthatnál?

betűfaló>!

Tudni, hogy az elméd foglya vagy, hogy egy általad teremtett, képzeletbeli világban élsz – ez a bölcsesség kezdete.