Sós Dóra (szerk.)

Ekhó 1 csillagozás

Traumaantológia
Sós Dóra (szerk.): Ekhó

Hogy ​mi mennyire hasonlítunk. Összedolgoz minket az idő meg a fehér tabletta is, hullani változóan hullik, de a foltok is nagyjából egyező helyeken lesznek a végén, a szemünk mandulára hasított és felnyomják picit a pofazacskóink, mintha mosolyognánk. Mosolygunk is, akkor majd bejöhet valaki egyikünkhöz újra, és az olyan, mintha mindegyikünkhöz jönne. Kikerekedünk, mosolygó telihold vagyunk, 230-tól 250-ig mi vagyunk a holdvilágképűek.
/Tóth Kinga: A holdvilágképűek/

Körülbelül fél óra múlva szúrom ki anyát a szántóföldön, még pont látótávolságon belül. Az útnak háttal fordulva ül a földön. Nem látom, mit csinál, csak azt, hogy ül. Rendben, megtaláltam őt. Leállítom az autót, nehogy tényleg kifogyjon a benzin. Anyám hallhatja, hogy itt vagyok. Átmászom az anyósülésre, és az ablakon keresztül figyelem őt, hátha felkel.
/Farkas Péter: Megyünk haza/

…a kulcscsomót vágta a fejemhez, mikor kiderült, kidobtam a cigijét a konyhaszekrényről, honnét tudtam… (tovább)

A művek szerzői: Tóth Kinga, Moesko Péter, Bende Liza, Oláh András, Szeles Judit, Szilágyi Heléna, Tóth Imre

Queer, Budapest, 2013