Az ​amerikai hatalmi lufi 1 csillagozás

Az amerikai hatalom visszaterelése a helyes útra
Soros György: Az amerikai hatalmi lufi

Ez ​a könyv 2004 januárjában jelent meg az Egyesült Államokban, és nagy visszhangot váltott ki. Soros célja bevallottan az volt, hogy ráébressze az amerikai embereket: csak Bush elnök leváltása jelenthet reményt arra, hogy az Egyesült Államok visszaszerezze megtépázott tekintélyét a világban, s további veszteségek nélkül kerüljön ki az iraki háborúból, melybe megítélése szerint a Bush-kormányzat felelőtlen külpolitikája vitte bele az országot és szövetségeseit.

Ebben a lenyűgöző és őszinte könyvben Soros György részletesen elemzi az Egyesült Államok szerepét a 2001. szeptember 11-e utáni helyzetben, továbbá a Bush-kormányzat szerinte elhibázott külpolitikájának és a terrorizmus ellen indított háborújának legfőbb vonásait.
Soros átélte Magyarország náci megszállását, majd a kommunista hatalomátvételt. 1956-ban távozott az Egyesült Államokba. Az amerikai értékek elkötelezett híve, világhírű bankár és emberbarát, aki alapítványai révén évente közel 500 millió dollárral… (tovább)

Eredeti cím: The Bubble of American Supremacy

Eredeti megjelenés éve: 2003

Scolar, Budapest, 2004
224 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789639534056 · Fordította: Gebula Judit, Várszegi Sarolta