Sokasodik ​az állatkert (Az állatkert 3.) 30 csillagozás

Sophie Schoenwald: Sokasodik az állatkert

Itt a tavasz, és az állatkertben rengeteg kölyök és fióka született. Sajnos pont a kaméleonbébinek nyoma veszett. A sünre, Menta Mártonra vár a feladat, hogy megtalálja, ami nem is olyan egyszerű, hiszen a kicsi mindenkinél jobban el tud rejtőzni. De a többi állatkölyöknek is nagy szüksége van Márton segítségére: a hangyászkislánynak nem ízlenek a hangyák, a kis fóka nem akar úszni, a flamingófióka pedig folyton felborul alvás közben. Milyen jó, hogy Márton minden problémára talál megoldást! Csak a kis kaméleont nem sikerül megtalálnia. Míg végül meglepő felfedezést tesz…

Manó Könyvek, Budapest, 2022
24 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789635841165 · Fordította: Nánási Yvette · Illusztrálta: Günther Jakobs

Kiss_Julianna>!
Sophie Schoenwald: Sokasodik az állatkert

Az egész állatkert fel van zajdulva, tavasz van. Sok új jövevény érkezett.
Ezért sok munka vár Menta Mártonra, aki mint mindig, most is ott segít ahol épp szükség van rá.

josageszter>!
Sophie Schoenwald: Sokasodik az állatkert

Aranyos mese, szép, nagy, egész oldalas képekkel. Nagyon aranyos a kis kaméleon, hogy minden oldalon el volt rejtőzve és meg lehetett keresni.

B_Bri>!
Sophie Schoenwald: Sokasodik az állatkert

Kedves kis történet, és gondolkodtató is, hiszen meg kell találni egy szökevényt, akit nem látnak az állatkerti gondozók, ennek ellenére mindenhol ott van.
Szépek a rajzok, teljesen megfelelő a szövege is.
Kiscsoportos gyermekkel olvassuk, szívből ajánljuk!

Niphrendil IP>!
Sophie Schoenwald: Sokasodik az állatkert

Hát ez nagyon aranyos volt. Nagyon szeretjük az olyan könyveket, ahol minden oldalon van valami apróság elrejtve – ezúttal a kis kaméleon. A rajzok szépek, a mese egyszerű, de aranyos. Nagy tanulságok ugyan nincsenek benne, de az nem is kell mindenbe. Biztos, hogy elolvassuk a sorozat többi részét is.

isahaak>!
Sophie Schoenwald: Sokasodik az állatkert

Nagyon jót nevettünk a 6 évessel a kis kaméleon kalandjain és az összes többi állatkölyök apró-cseprő problémáin :) Időnként még a 2,5 éves is leült hallgatni a mesét, pedig ő még hosszabbakat nem igazán hallgat végig. Az illusztráció hasonlóan vicces mint a tartalom, és simán elböngészgettünk az oldalakon Kamillát keresve.

zoracs>!
Sophie Schoenwald: Sokasodik az állatkert

2-3 éves korban ajánlom leginkább, de aztán később is előkerülhet sokszor, szép illusztrációk és jó szöveg, a kisfiam leginkább azt szerette benne, hogy minden oldalon meg lehet keresni az elveszett kis kaméleont, és hogy nagyon jó az állatkarakterek elnevezése, a nevük sokáig emlegette.

tilia_tomentosa>!
Sophie Schoenwald: Sokasodik az állatkert

Két éves négy hónapos kisfiamnak nagyon tetszett. Többször is el kellett olvasni. Kamillát, az elveszett kaméleont minden oldalon megtalálta!

Az állatkert sorozat · Összehasonlítás