Apró ​hazugságok 15 csillagozás

Sophie Marceau: Apró hazugságok

Megátalkodott hazudozó vagyok. Tökéletesen tudok füllenteni. Rendszeresen, napjában többször, előre megfontoltan, vagy szándék nélkül, spontán vagy pimaszul, tiszta, tágra nyílt szemekkel hazudok.
Menekülök a rossz szellemeim elől, hátat fordítok nekik. Lopakodok és elmenekülök mihelyt az élet a markába kaparint, és csak az igazság mutatkozik meg. Nem szeretek magamról beszélni. Ez a legnagyobb hazugságom, a legféltettebb titkom.
Azt mondják, hogy nem jól ismerem magam. De mi van egyáltalán, ami tudnivaló? Nap mint nap milliárdnyi új atomot lélegzem be. Még a verőfényben is azt kérdezem magamtól: ki is vagyok?

ArtNexus, Budapest, 2003
110 oldal · ISBN: 9632108825 · Fordította: Csaba Emese

avalonavalon
Sophie Marceau: Apró hazugságok

Mi ez a könyv? Regény? Önéletrajz? Filozófiai eszmefuttatás? Mindegyik? Vagy egyiksem?
Nagyon jó könyv: sokszor volt olyan érzésem, hogy jó lenne a könyvben aláhúzni mondatokat (amit sose szoktam, mert könyvet nem firkálunk), de olyan ütős mondatai vannak néhol, igazi bölcs megjegyzések. A könyv kicsit franciásan melankolikus és lassúbb, szomorkás és esős hangulatú, szerelmes és életszagú.
Olyan „szofimárszós”.

Sophie Marceau: Apró hazugságok

Első regénynek nem is rossz. A könnyedsége tetszik leginkább, olyan franciásan laza, annak ellenére, hogy vannak filozofikus gondolatok benne és világirodalmi idézetek is. Olvasás közben szinte láttam magam előtt a színésznőt, ahogyan két nappal ezelőtt a moziban a legutóbbi filmjében.

Zsófi88
Sophie Marceau: Apró hazugságok

Tünékeny pillanatok, hangulatok és vallomások törékeny láncolata ez a könyv, olyan, mint egy virágról virágra tovaszálló pillangó.

olvasóbarát P

„A többi, néma csend” – mondja a haldokló Hamlet. Halálom napjáig szeretnék játszani. Amikor végleg legördül a függöny.

Kapcsolódó szócikkek: William Shakespeare: Hamlet
shadowhunter1975 P

Meg akartam érinteni a pillangó szárnyát, közben majdnem letörtem. Éreznem kellett, mennyire törékeny. Azt akartam, hogy ujjam hegyével érezzem ezt a lázasan lüktető pihét, amely addig szenvedett, amíg gyilkos ujjam nedves bőréhez tapadva szétmállott. Visszatartottam a lélegzetem, hogy a vérem ne keringjen addig, amíg a csoda tart. Ez az apró életerő, amely az ujjbegyből árad, és behatol az alvó pillangó szárnyának megsebzett szövetéig.

13-14. oldal, 1. fejezet (ArtNexus, 2003)

shadowhunter1975 P

Ebben még mindig hiszek: a férfiak a tettek után ítélkeznek, a nők a hitük szerint.

25. oldal, 2. fejezet (ArtNexus, 2003)

olvasóbarát P

Mindenféle ötletem támadt, a magam módján elrendeztem a világot, és kitaláltam egy személyt, akit eljátszhatok. Egy amerikai film hősnője voltam.

olvasóbarát P

Akkor kell visszatérni a múltba, amikor nem látjuk tisztán, mi történik a jelenben. Azért tesszük, hogy valamiféle választ, folytatást vagy hasonlóságot találjunk. Már ezerszer elmeséltem neki az életemet, és tudja, ha újra kezdem, az azt jelenti, valami baj van.