Kétbalkezes ​istennő 273 csillagozás

Sophie Kinsella: Kétbalkezes istennő

A ​nevem Samantha, huszonkilenc éves vagyok. Életemben még semmit sem főztem, sőt még egy gombot sem varrtam fel soha. De azt tudom, hogyan kell átstrukturálni egy vállalat pénzügyi megállapodását úgy, hogy megtakarítsak vele az ügyfelemnek harmincmillió fontot. Samantha sikeres, londoni jogász. Rengeteget dolgozik, nincs magánélete, és már csak egy hajszál választja el élete nagy álmától, hogy üzlettárs legyen egy ügyvédi irodában. Stressz és adrenalin nélkül nem tud élni. De egy napon hatalmas hibát követ el, amely romba dönti a karrierjét. Összeomlik, rémületében kirohan a vasútállomásra, felugrik az első induló vonatra, amellyel hamarosan egy vidéki kisvárosban találja magát. Fogalma sincs hol van, ezért bekopog egy házba útbaigazításért, ám ott összekeverik az új házvezetőnővel. Az események hatása alatt belemegy a játékba, noha a házimunkákról enyhén szólva is hiányosak az ismeretei. A háziaknak fogalmuk sincs, hogy egy 158-as IQ-val rendelkező, Cambridge-diplomás jogászt… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2005

Kelly, Budapest, 2007
376 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789638681782 · Fordította: Béresi Csilla

KönyvMoly_1989>!
Sophie Kinsella: Kétbalkezes istennő

Szórakoztató, aranyos limonádé, egy kedvelhető főhősnővel.
Nathaniel és Samantha nagyon szimpatikusak voltak, Geigeréken jókat kacarásztam.
Egyszer mindenképpen megéri elolvasni, kellemes kikapcsolódás sok humorral és némi romantikával. :)

csillabella>!
Sophie Kinsella: Kétbalkezes istennő

Kicsit nehezen indult be, de aztán egész érdekes könyv kerekedett ki. Voltak vicces részek, és maga a téma, ami köré épül, nagyon elgondolkodtató: mennyit éri meg gürizni, hajtani magunkat, mik lehetnek a következmények, miket hagyunk így ki.

ibelieveinmyshelf P>!
Sophie Kinsella: Kétbalkezes istennő

Kedvelem ezt a könyvét is az írónőnek. Bár valamiért az első olvasás óta sok mindent elfelejtettem, de legutóbb mikor olvastam, előjöttek az élmények. Az igazság az, hogy egy kihívás miatt vettem elő újra, aminek nagyon örülök, mert így tudom, hogy fogom én még olvasni ezt. Megkedveltem a szereplőket, olyan tipikus Kinsella hősök és közben kicsit mégsem. Szerethetőek, kedvesek, mesélnek a szerelemről, megbocsátásról, karrierről, családról. Mindenről olyan valóságos, mégis meseszerű formában, amit én úgy szeretek. Egy élmény ez a könyve (is). ♥

Sophie Kinsella: Kétbalkezes istennő

Sokadszori újraolvasás volt, de nem tudom megunni ezt a történetet. A poénok ugyanúgy ültek és sokszor alig bírtam abbahagyni a nevetést.
Nagyon szerettem a szereplőket. Bár kicsit hihetetlen, hogy Samantha, aki jogászként dolgozott felcseréli a pörgést a házvezetőnői munkára és a kezdeti buktatók után, derekasan helytállt, sőt még élvezi is a nyugodt életet, a sok szabadidőt és hétvégét. A szerelmi szál rendben volt. Ugyan ki ne szeretne egy olyan kertészt, mint Nath? A sok bunkó, meg tini srác után, végre egy ízig-vérig normális pasi.
Aki szereti a romantikát, nem fog csalódni ebben a könyvben.

turanett P>!
Sophie Kinsella: Kétbalkezes istennő

Bár egy kicsit talán abszurd, hogy valaki ügyvédből házvezető lesz egy tévedés folytán, de mégis jó kis történet kerekedett ki belőle.
Samantha hét éve dolgozik London egyik legmenőbb ügyvédi irodájának, heti kétszáz órát dolgozik. Mindegy vágya, hogy bevegyék társnak. Már épp színen van minden, de egy hiba derékba töri a karrierjét. Sokkos állapotban a vasútállomáson találja magát. Valahol leszel, és bekopogtat egy házba, mert szörnyen fáj a feje, és nagyon szomjas. Na itt kuszálódik össze minden. A háziak azt hiszik, hogy az ügynökségtől jött a munka miatt. Olyan gyógyszert kapott, amitől kettőig nem látott, így mindent elvállat. Így kezdődött az új élete. Igaz, hogy a jogon kívül semmihez sem értett, még egy tojást sem tudott megfőzni, de úgy volt vele, hogy minden tanulható. Itt jött segítségére, a kertész Nathaniel. Amiben csak tud segít neki. Ahogy telnek a napok, Samantha kezdi belátni, hogy eddig nagyon rosszul élte az életet. Végre volt ideje megállni, körbenézni, és végre látni. Egy könnyed, vicces történet a szerelemről és az újrakezdésről. Gondoltam ,hogy lesz valami turpisság a munkájával kapcsolatban. A végénél pedig hiányoltam az epilógust.

Gyöngyi0309>!
Sophie Kinsella: Kétbalkezes istennő

A maga műfajában jó olvavasmány volt. Szeretem az írónő stílusát, korábban a Boltkóros sorozathoz már volt szrtrnvdém. off
Tetszett az alapötlet, tetszettek a flúgos szereplők, ebben a történetben senkinek sem volt ki a négy kereke. Igazi nyári könyv, tetszett, ahogy Samantha feltalálta magát, illetve nagyon bírtam a házigazdáikat is.
Viszont nekem a végére már picit sok volt a teszetoszaság, ideje lett volna egy körrel hamarabb döntenie, felesleges volt az utolsó huzavona.
De nem odafigyelős könyvnek tökéletes választás.

FreeBird>!
Sophie Kinsella: Kétbalkezes istennő

Rég szórakoztam ilyen jól könyvön, jó pár helyen hangosan felkacagtam. Aranyos volt, könnyed limonádé. A végén ez a huzavona, spoiler nem tetszett, ezt leszámítva jó volt.

kiruu P>!
Sophie Kinsella: Kétbalkezes istennő

Kinsella specialitása az enyhén romantikus, vicces, letehetetlen könyvek. Ez is olyan volt, hogy sírsz a nevetéstől, aztán pedig attól, hogy uramatyám ! mekkora idióta a két főszereplő nem akarom, hogy szakítsanak, mamiiiiiii! Teljes kikapcsolódás pár órára, only enjoy! ;)

Sophie Kinsella: Kétbalkezes istennő

Aranyos,limonádé könyvecske,kedvenc nem lett,de nagyon jókat derültem rajta. :) Bizonyos részeknél annyira nevettem,hogy még a könnyem is kicsordult pl.: a „csicseriborsós eset” :D Tetszett,hogy túlhajszolt,karrierorientált nőből szabad,és ami legfontosabb „időmilliomos lett” már nem csak 6 perc jut mindenre(igen tényleg mindenre). A döntésképtelenségét rövidebbre fogtam volna,az már nekem sok volt,a szerelmi szálat pedig jobban is kibonthatta volna az írónő. Összességében néhány órára kikapcsolt,és valljuk be ezeknek a könyveknek valójában ez a feladatuk. :))

KisCsikasz>!
Sophie Kinsella: Kétbalkezes istennő

Könnyed és humoros, de nem ez lesz a kedvenc könyvem a szerzőtől. Kikapcsolódásnak jó volt, de néhol nekem lapos volt a történet. Szerettem volna jobban megismerni Nathanielt is. Jó lett volna ha kiderül mit is mondott a kunyhóban, azzal kicsit jobban beleláttunk volna az ő terveibe is. spoiler

Szelén>!

– Néha nincs szükség tervekre – mondom. – Nem kell átlátnunk a nagy összefüggéseket. Elég a következő lépést ismernünk.

krisztina990>!

– Nem vasalhat guggolva! – neveti el magát Trish megrökönyödve. – Húzza meg a fogót! Jó erősen! Megmutatom, hogyan. – Odanyúl és két mozdulattal a kellő magasságra állítja. – Gondolom, másmilyent használt eddig – teszi hozzá megértően, amikor a tákolmány a helyére kattan. – Mindnek megvan a maga kis trükkje.
– Bizony, így van! – sóhajtok megkönnyebbülten, hogy ő maga talált mentséget számomra. – De még mennyire! Én… a Nimbus 2000-es márkához szoktam hozzá.
– Az nem Harry Potter boszorkányseprűje? – tátja el a száját Trish.
A francba! Tudtam, hogy már hallottam róla valahol.

Kapcsolódó szócikkek: Harry Potter
krisztina990>!

– Mit mondott, hol tanult? – kérdi végül.
Ez a pasas egyáltalán nem hülye, ijedek meg.
– Egy … cordon bleu tanfolyamon. – Az arcom már forrón tüzel. Még több sót szórok a borba, és fürgén kavargatom.
– Nem kapcsolta be a platnit – jegyzi meg Nathaniel.
– Hideg mártás lesz – felelem a nélkül, hogy felemelném a fejem. További egy perc kavargatás után leteszem a fakanalat. – Most … hagyom, hogy pácolódjon.

Mircsi>!

Ha engem kérdeznek, nézetem szerint alapvetően hibás a párkeresés rendje. Sokkal tisztább alapokra kéne helyezni. A szóban forgó egyedekre feliratokat kellene aggatni, akár a vécéfülkékre: foglalt, szabad. Hogy ne lehessen tévedés a dologban.

_Enii_>!

Meglepetten rezzenek össze, mivel a papírbugyiban felzümmög valami. A mobilom. A BalckBerry mellé rejtettem, és levettem a hangot.
– Hát ez meg mi? – akad meg Maya szeme a megremegő törülközőn. – Mi a csuda zümmög ott? A BlackBerry után sehogy se akarózik bevallanom a mobilt.
– Izé… amolyan… szerelmi segédeszköz – hebegem.
– Hogy mi?! – néz rám döbbenten Maya.
A mobil ismét felzümmög a bugyimban. Fel kell vennem. Talán az irodából hívnak.
– Izé… tudja… ezt magamban szeretném itt és most elintézni – pillantok Mayára jelentőségteljesen. – Volna kedves… elhagyni a helyiséget?

krisztina990>!

Amikor beléptem a Carter Spinkhez, eleinte zavart a gondolat, hogy minden percemről el kell számolnom. Akkor még megfordult a fejemben: mi történik, ha hat percig henyélek? Mit írok be a kimutatásba? Mondjuk:
11.00-11.06 Céltalanul kibámultam az ablakon.
11.06-11.12 Arról ábrándoztam, hogy az utcán belebotlom George Clooneyba.
11.12-11.18 A nyelvemmel megpróbáltam elérni az orromat.

Rendszeresen főz magának?

Dacosan tekintek fel. Mi köze ennek mindehhez? Ugyan mitől jobbak a házilag kotyvasztott ételek?

Az étrendem tápláló és változatos – írom végül.

Ami tökéletesen igaz.
Különben is, mindenki tudja, hogy a kínaiak életkora hosszabb a mienknél, tehát mi lehetne egészségesebb, mint kínai kaját enni? A pizza pedig mediterrán étel, így vélhetőleg még a házias étkeknél is egészségesebb.

Ninácska P>!

– Ki lennél? – kérdezem egy fűszálat csavargatva az ujjam köré. – Ha csak úgy elfuthatnál, és szabadon dönthetnél a sorsodról.
Egy pillanatig a kertet nézi a söre fölött.
– Önmagam – mondja végül vállrándítva.

_Enii_>!

Különben is, mindenki tudja, hogy a kínaiak életkora hosszabb a miénknél, tehát mi lehetne egészségesebb, mint kínai kaját enni? A pizza pedig mediterrán étel, így vélhetőleg még a házias étkeknél is egészségesebb.

– Jól aludtál?
– Mennyi ideig aludtam? – Nehezen térek magamhoz.
– Jó pár óráig. Kérsz sört? – mutat az üvegre. – Hideg.
Feltápászkodom, leporolom magam, felveszem a szoknyámat és a melltartómat, ami a helyzethez képest ildomos szerelésnek mondható, s odamegyek hozzá. Odaad egy üveg sört, én pedig óvatosan belekortyolok. Még soha nem ittam sört. A hideg, habzó ital azonban a legüdítőbb nedű, amit valaha kóstoltam.

233 - 234. oldal