Egy ​boltkóros naplója (A boltkóros 1.) 464 csillagozás

Sophie Kinsella: Egy boltkóros naplója Sophie Kinsella: Egy boltkóros naplója Sophie Kinsella: Egy boltkóros naplója Sophie Kinsella: Egy boltkóros naplója

Komolyan ​mondom, ha mindenki mindennap új ruhát venne fel, szerintem megszűnne a depresszió mint népbetegség. Becky

A fiatal és csinos Becky Bloomwoodnak látszólag bejött az élet. Sikeres magazinrovatában azoknak ad tanácsot, akik nem képesek beosztani a pénzüket, és már a hó vége előtt elköltik… a következő havi fizetésüket. A gond csak az, hogy Becky is olyan, akinek minden bajára egy új feszes top a gyógyír. Baja pedig van elég. Például, hogy a vásárlási láz miatt nyakig ül az adósságban. Hiába tudja a tökéletes receptet: költs kevesebbet, keress többet!, ha boldogtalan, ha túlórázik, ha összebalhézik a pasijával, ha túl sok a zsizsegés vagy éppen halálra unja magát, Becky vásárol. Egyre nyomasztóbb pénzzavarából egyre komolyabb költekezéssel igyekszik kimászni. Két választása maradt: vagy ellenáll a csábító kirakatoknak, a kihagyhatatlan akcióknak és a csecsebecséknek, vagy az adósok börtönében felpróbálhatja a cseppet sem divatos rabruhát. Vajon sikerül Beckynek úrrá… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2000

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Nők lapja regények Ulpius-ház

390 oldal · ISBN: 9789633106471 · Fordította: Béresi Csilla
Kelly, Budapest, 2009
368 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789639667785 · Fordította: Béresi Csilla

Becky Bloomwood

Nikolett0907 P>!
Sophie Kinsella: Egy boltkóros naplója

Nos, az alap ötlet nagyon érdekesnek bizonyult, nem hiába vettem kézbe.
Olyan ember ad tanácsokat anyagi ügyekben, aki jó maga is adósságban él.
Elég érdekes kivitelezése egy nagyon kellemes kikapcsolódásnak, illetve lett volna.
Az első hatvan oldalt nagyon élveztem, egy dilis, de kedves lányt ismertem meg Becky személyében.
Eleinte nagyon szimpatizáltam vele, mert bár a karaktere távol áll tőlem, mégis szerethető és könnyen elfogadtam.
A kezdetleges pozitív meglátásaim sajnos egy idő után átcsapott egy bizonyos egykedvűségbe, később pedig unalommá.
Mert, bár a probléma alapját megértem, elvégre divattervező vagyok, mégis kimerített ez a „szenvedély”.
Ha a vásárlás oldalát nézem, nem szeretem, kivéve ha könyvekről van szó, és a méterárú boltokban is csinos összegeket hagyok ott tény. Bár abból én álmodom meg a ruhát és nem készen veszem, de ez itt most lényegtelen.
Szóval meguntam, valahogy a kezdeti lendület alábbhagyott és már csak azt vártam mikor lesz vége.
Kár érte.

390 oldal · ISBN: 9789633106471 · Fordította: Béresi Csilla
Amaryll87>!
Sophie Kinsella: Egy boltkóros naplója

Nem nyerte el a tetszésemet a könyv. Becky számomra idegesítő volt. Azért kapott 3csillagot,mert néhol azért meg nevettetett. De a film nekem jobban tetszett.

Csoszi>!
Sophie Kinsella: Egy boltkóros naplója

Jó pár évvel ezelőtt olvastam a könyvet, és nagyon megszerettem a Boltkóros-sorozatot. Tudom, Becky sokaknak szálka a szemében a költekezései, az álmodozása, a hazudozásai miatt, de az vesse rá az első követ… ! Elismerem, hogy időnként túlzásokba esett, de engem nagyon szórakoztatott ez a történet. Bár már többször olvastam, még mindig dőltem a nevetéstől egy-egy jelenetnél spoiler. A legjobban azokat a részeket vártam, amelyekben Luke Brandon is szerepel. Hosszú idő óta ő az egyik kedvenc könyves álompasim:) Nemsokára jön a folytatás!

Kelly, Budapest, 2009
368 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789639667785 · Fordította: Béresi Csilla
ibelieveinmyshelf P>!
Sophie Kinsella: Egy boltkóros naplója

Ez a könyvsorozat, és Sophie Kinsella volt talán az egyik első kortárs szórakoztató irodalmi élményem, még abból az időből, amikor a könyvből készült filmet bemutatták. Azóta töretlen a sikere nálam, már sokadik újraolvasás, de nem tudom megunni, mert olyan kis aranyos limonádé, ami mindig kikapcsol, megnevetett, megmelengeti a szívemet. Tökéletes nyitó kötete a sorozatnak.

rafaelo0824>!
Sophie Kinsella: Egy boltkóros naplója

Kinsella az egyik kedvenc chick-lit íróm, pedig nem rajongok a műfajért, viszont nála mindig olyan karaktereket kapok, akik nem tökéletesek. Sem a férfiak, sem a nők, ráadásul mindez megspékelve egy mentális betegséggel, amit sikerül humoros formában átadni. Szerencsére nekem nincs vásárlásmániám, mégis megdöbbentő, mennyi mindenre verek el összegeket tök feleslegesen, a könyv ezen is mindig elgondolkodtat. Nem mellesleg szórakoztató is, szóval nálam öt csillag.

zsoka2142>!
Sophie Kinsella: Egy boltkóros naplója

A film miatt kölcsönöztem ki, amit még pár évvel ezelőtt néztem, bár már elég halvány emlékeim maradtak.
A történet nagyon könnyen olvasható, és gyorsan lehet vele haladni, viszont ami Becky személyiségét illeti, amiatt nem voltam éppen elvarázsolva.
Minden a ruhák és a pénz körül forgott, és értem én, hogy a cím is megjelöli a témát, meg ez egy komoly dolog, de ekkor sem tudtam megkedvelni.
spoiler
Könnyed olvasmány volt, kikapcsolódásra tökéletes. :)

Katalyn77>!
Sophie Kinsella: Egy boltkóros naplója

Nem volt rossz könyv, szórakoztató, könnyű, vicces. Becky karakterével a tőlem távol álló vásárlás függőségével nem tudtam azonosulni, de más függősége mindenkinek van, nálam kaja (csoki), kávé :). A regényben nagyon jól le van írva milyen a függőség, a halogatás (majd holnap elkezdem a fogyókúrát), és önmagunk becsapása, az minden esetben jelen van. Becky nagyon szerethető, kicsit „butácska”, sokszor kerül hülye helyzetekbe, párszor persze néha benyúltam volna a történetbe és megráztam volna hogy térjen észhez :), de nagy szíve van.

Lulma>!
Sophie Kinsella: Egy boltkóros naplója

Várakozáson felüli. Szerintem mindenki magára ismerhet Beckyben, aki egy kicsit is szeret vásárolgatni. Néha azért engem is elkap a hév. Becky kalandjai szélsőségesen mutatják be a vásárlásfüggők mindennapjait.
Tetszett a könyv, talán ráveszem magam a folytatásaira is.

Bővebben: http://lulmakonyv.blog.hu/2016/01/25/sophie_kinsella_eg…

nikhol777>!
Sophie Kinsella: Egy boltkóros naplója

Nagyon érdekes, hogy ez a könyv 2000-ben ìródott. Londonban játszódik a történet. Megdöbbentő, hogy most cirka 20 évvel később ugyanez zajlik le Magyarországon. Ugyanilyen boltkórosok lettek az emberek, a fogyasztói társadalom nagyon aktìv részesei vagyunk: hu de jó új cipő; 2-t fizet 3-at vihet akció, ruhabolti leértékelés szupi. Ne felejtsük ki a kihagyhatatlan könyvesbolti akciókat sem! Aztán azt vesszük észre, hogy elshoppingoltunk egy szép részt a fizetésünkből…és van egy csomó olyan cuccunk (is), amire igazából pont nem is volt szükségünk, de ahogy Becky mondaná befektetésnek jó :-D Mindezt ìrja egyébként nagyon szórakoztató formában…szürke hétköznapok ellen igazán üdìtő, vicces, de ugyanakkor elgondolkodtató is, hogy jobb odafigyelni, és határt szabni a vásárlásnak, nehogy mániává váljon.

Fay>!

Komolyan mondom, ha mindenki mindennap új ruhát venne fel, szerintem megszűnne a depresszió, mint népbetegség.

Kapcsolódó szócikkek: Becky Bloomwood · depresszió · ruhanemű
SuzyQ>!

Az csak az egyik szokásos félöntudatlan állapotban kimondott, szürkeállománytól független benyögésem volt.

Lornka>!

Tudod, hogy a pénzgondokra kétfajta megoldás létezik?[…]
Költs kevesebbet- mondja a papám- , vagy keress többet.

icu79>!

Családi boldogságunk kulcsa láthatóan az alkohol lesz.

Letti>!

Karácsonyi bevásárlás! Itt intézhetem az egészet! Tudom, hogy a március korai kissé, ám nem az, ha az ember előreláthatóan megszervezi az életét.

111. oldal, 7. fejezet (Kelly, 2009)

Kapcsolódó szócikkek: Becky Bloomwood
lutza >!

A szüleim túl sok szappanoperát néznek, ez az ő bajuk. Talán még remélték is, hogy teherbe esem. Aztán eltehetik láb alól minden hájjal megkent, nős szeretőmet, és elföldelhetik az udvarban.

icu79>!

Egyetlen hely van, ahova mehetek. Egyetlen hely, ahova mindig mehetek. Haza, a mamához és a papához.

Tündecica>!

Nem dicsekvésként mondom de észvesztően festek ebben a szerelésben. Istenem, hogy bírom az új cuccokat! Ha mindenki ilyet viselhetne, eltűnne a világból a depresszió.

Nóra_>!

Ennél is jobb, amit alul viselek, bár ezt senki nem látja. Az új isteni, összeillő bugyi és melltartó van rajtam, hímzett sárga rózsákkal. Ez a legjobb cuccom. Szinte azt kívánom, üssenek el, hadd tárjam a világ elé a csábos bugyogót.

Kiara P>!

Biz' isten nem láttam ilyen cirkuszt, amióta Alan Derring a Befektetői Figyelőtől egyszer fölállt a Providencia Biztosító egy sajtótájékoztatóján, és bejelentette, hogy nővé operáltatja magát, ezért ezentúl szólítsuk Andreának.

A boltkóros sorozat · Összehasonlítás