A ​boltkóros esküvője (A boltkóros 3.) 15 csillagozás

Sophie Kinsella: A boltkóros esküvője

Becky ​Bloomwood életében végre minden elrendeződik. Szereti a munkáját, hiszen azért fizetik, hogy más pénzét költse. Mesés manhattani lakásban lakik a barátjával, Luke-kal. Mostanra közös bankszámlát is nyitottak (noha abban nem értenek egyet, vajon egy Miu Miu szoknya háztartási kiadásnak minősül-e).

A leánykérés nem éppen szokványosra sikerül, de ami utána jön, az talán még kevésbé. Rebecca mamája azt szeretné, ha London egyik kertvárosában lenne a lagzi, és Becky az ő régi menyasszonyi ruháját viselné. Luke anyja ezzel szemben fényes álomesküvőt tervez a New York-i Plaza Hotelben. Becky menekülne, de sehogyan sem tud lemondani a tortakóstolgatásról, a ruhapróbákról és a pezsgőzésekről. Szorgos esküvői előkészületek folynak az Atlanti-óceán mindkét partján, miközben a menyasszony egyre elkeseredettebben gondol a jövendő házaséletre

Sophie Kinsella az Egy boltkóros naplója című regényével lopta be magát világszerte a női olvasók szívébe. Becky Bloomwood,… (tovább)

A boltkóros férjhez megy címmel is megjelent.

Eredeti mű: Sophie Kinsella: Shopaholic Ties the Knot

Eredeti megjelenés éve: 2002

Libri, Budapest, 2016
480 oldal · ISBN: 9789633108482 · Fordította: Béresi Csilla
Libri, Budapest, 2016
480 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789633107256 · Fordította: Béresi Csilla

Sophie Kinsella: A boltkóros esküvője

Mivel ez már a sokadik rész, amit olvasok a Boltkóros sorozat kötetei közül, így egyértelműen tisztában voltam azzal többé-kevésbé, hogy mire is számíthatok.
Becky B. a főszereplőnk egy igazán kacifántos nőszemély. Ő az a karakter, akit vagy szeret az ember vagy pedig a háta közepére kíván – legalábbis szerintem. Én nálam a szimpátia győzedelmeskedett már a kezdetektől fogva. Tisztába vagyok a negatív tulajdonságaival, és nem feltétlen képviselem azokat az értékeket, amelyeket ő maga, de mégis szeretem. Sokszor alakul ki számomra már-már irreális szituáció, de valahogy mégis élvezem ezeknek a kalandoknak az olvasását. Tudom, hogy Becky túl sokat enged meg magának, nem egy alkalommal mutatkozik meg, mennyire önző tud lenni, a naivitásáról és arról, mennyire befolyásolható pedig már ne is beszéljünk. Viszont mégis egy csupaszív lánynak gondolom, aki a bohém életstílusával az egyik kedvenc karakteremmé nőtte ki magát az évek során – és ez soha nem fog változni.
Szeretem a Kinsella által megírt bohókás világot, szeretem Becky történeteit olvasgatni, hogy miként mászik ki egy-egy balhéból, amibe egyébként saját magát keverte bele.
Az esküvőről érdekes volt olvasgatni. Gondoltam, hogy Becky esetében itt sem fognak úgy menni a dolgok, mint a karikacsapás, de a legmerészebb álmaimban sem mertem volna gondolni, hogy ez ennyire túl lesz bonyolítva. Nem feltétlenül volt szimpatikus, hogy az édesanyja és Robyn az esküvőszervező ennyire átvette az irányítást. Becky meg persze csak sodródott az árral ahelyett, hogy a kezébe vette volna az irányítást. Epekedve vártam, mi lesz a végkimenetele az egész hercehurcának. Nyilván nem árulok el nagy titkot, ha azt mondom: az égiek most is Becky mellé szegődtek.
Egyébként a történet leírása, kivitelezése, végeredménye tetszett. Abszolút nem találtam unalmasnak a sztorit, bármikor fellapoznám újra.
Engem megfogott magának Kinsella a Boltkóros sorozattal. :)

Zsebilany
Sophie Kinsella: A boltkóros esküvője

Kedves újabb történet Beckyről,aki körül mindig van valami kavarodás, de a végére persze minden megoldodik. Álomesküvő a Plaza hotelben vagy családi esküvő Angliában, ez itt a kérdés? Nem a boltkóros sorozat lesz a kedvencem az írónőtől azt hiszem, számomra kicsit idegesítő Becky hozzáállàsa a dolgokhoz, viszont a jó megérzéseit és a jóakaratát díjazom.

Sophie Kinsella: A boltkóros esküvője

Ez a könyv a „Boltkóros” sorozat harmadik kötete. Ahogyan az előző kettő, úgy ez is első szám első személyben íródott múlt időben, a főszereplő, Rebecca Bloomwood szemszögéből, amolyan memoár szerűen. A történet továbbra is a korábban jól bevált humorral operál: helyzetkomikum és abszurd humor.

Az előző könyvekben jól megismert problémakört dolgozza fel ez a regény is, azaz a munkafüggőség és a boltkór okozta problémákat, konfliktusokat. Tágabb betekintést nyerhetünk Luke pszichológiai traumáiba, amelyek többnyire édesanyjához kötődnek és ebben a kötetben éleződnek ki igazán, a fő konfliktus szerves részét képezik.

Ebben a kötetben Rebecca Bloomwood férjhez megy, és választania kell az édesanyja által szervezett angliai családias esküvő, illetve a Luke anyja által szervezett New York-i álomesküvő között. Képzelhetitek, hogy ez mekkora dilemmát okozhat egy boltkórosnak… A probléma egészen érdekes volt pár szár oldalon keresztül, a regény közepére érve azonban olyan sok ismétlődés volt benne, hogy unalmassá vált, mert nem tudott előre haladni, megakadt a történet. Akkor vált ismét érdekessé, amikor Rebecca végre képes lett meghozni a döntést, az újabb felmerülő problémák pedig friss lendületet adtak a cselekménynek. Ez azonban nem feledteti a tényt, hogy úgy éreztem, van legalább 100 felesleges oldal a kötet közepén, amit léleknyugalommal kihagyhatott volna a szerző, így talán nem idegesített volna fel Rebecca annyira, hogy két héttel elolvasása után sikerült csak rászánnom magam a kritika megírására és a sorozat folytatására. Egyszerűen egy idő után elég lett a főszereplő teszetoszaságából, döntésképtelenségéből, elkényeztetettségéből.
Én személy szerint azt gondolom, hogy az esküvő nem arról szól, hogy a családunknak okozzunk örömet, hanem arról, hogy megünnepeljük két ember szerelmét. Vagyis a menyasszony és vőlegény állnak az ünnep középpontjában, nekik kell boldognak lenniük, nekik kell a kedvére tenni. Úgy gondolom tehát, hogy nincs semmi baj azzal, ha valaki inkább egy csodálatos (jó drága) álomesküvőt szeretne, mint ahogy az is rendben van, ha családias és egyszerű ünnepre vágyik az ember. Csak döntse el, hogy melyik legyen, az Isten szerelmére!

Nagyon tetszett viszont a könyv eleje (a lánykérés, a konfliktus bevezetése, Luke anyjával való viszony, a nő manipulálási kísérletei), illetve a könyv vége (Suze babájának születése, Luke konfliktusa, Rebecca, az esküvő). Különösen jó ebben a lányban, hogy a legkomolyabb válságok idején képes végre talpraesetten és éretten gondolkozni, ilyenkor látszik igazán mennyire okos és tehetséges nő. Ebben a regényben végre megtalálja hivatását is divattanácsadóként, munkáját pedig csodálatosan végzi, ami igazán felemelő még az olvasó számára is a sok ügyetlenkedés közepette.

Összességébe véve tehát nem találtam a regényt olvashatatlannak, de tény, hogy a közepe nagyon unalmasra sikeredett. Élvezhető, de nem éri el az első két kötet szintjét, nem érzem úgy, hogy méltó folytatása lenne a sorozatnak. Ajánlom, hogyha rajongója vagy a Boltkórosnak, de azt hiszem nyugodtan lapozd át a közepét, hogyha igazán kiélveznéd ezt a történetet.

Lettka

Ezt olvasom benne: „Bármilyen áthághatatlannak tetszenek is az akadályok, mindig van megoldás! Ne aggódjon!”

napi_könyv P

Egy ilyen világban élünk jelenleg. Amely önmagában gyönyörködik, önmaga megszállottja, végső soron azonban céltalan és értelmetlen.

367. oldal, 15. fejezet

Lettka

Az ember idősebben is pályát változtathat, nem igaz?

Lettka

Tudod, titkot tartani soha nem olyan könnyű, mint az ember gondolná.

napi_könyv P

Becky, gondoltál-e valaha is Manhattan négyzethálós felépítésére? Már úgy értem, belegondoltál-e, mit jelent ez? […] Olyan, akár maga az élet. Azt hiszed, szabadon mehetsz akárhová, holott a valóságban… korlátok közé vagy szorítva […] Csak fel- és lefelé, jobbra és balra mehetsz. Nincsen választási lehetőség.

366. oldal, 15. fejezet

napi_könyv P

Mindannyiunkat kicsinyes anyagi vágyak hajtanak. Megszállottjai vagyunk a sikernek. A pénznek. Megpróbálunk hatni olyan emberekre, akik mindig is levegőnek néztek

368. oldal, 15. fejezet

A boltkóros sorozat · Összehasonlítás