A ​boltkóros babát vár (A boltkóros 5.) 120 csillagozás

Sophie Kinsella: A boltkóros babát vár

Becky ​mérhetetlenül boldog! London legújabb, legpuccosabb divatáruházában dolgozik, férjével Luke-kal álmaik házát keresgélik – talán a titkon áhított, faltól falig érő, cipők tárolására hivatott gardróbra is futja. S ha ez még nem lenne elég a boldogsághoz: ráadásul babát is várnak! Tulajdonképpen madarat lehetne fogatni vele – pláne, mióta kitapasztalta, hogy egy kis shoppingolás kiváló ellenszere a reggeli rosszulléteknek… Elvégre nem tétlenkedhet holmi émelygés miatt, mindennek tökéletesnek kell lennie mire a kicsi megszületik! A belsőépítész tervezte babaszobától kezdve a legújabb trendet követő babakocsin át, egészen a legjobb szakember hírében álló szülésznőig. De amikor kiderül, hogy a híres-neves orvos történetesen Becky férjének okos, szexis exbarátnője, Becky tökéletesnek tűnő világa elkezd darabjaira töredezni. Nem elég, hogy az anyaságra való készülődés kihívások elé állítja, hogy mostantól kettő helyett is kell vásárolnia, még a férjéért is közelharcot kell vívnia a… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2007

Kelly, Budapest, 2010
362 oldal · ISBN: 9789639943506 · Fordította: Béresi Csilla

Becky Bloomwood · Luke Brandon

moonchristal P
Sophie Kinsella: A boltkóros babát vár

Nagyon szeretem a sorozatnak ezt a részét is. Olyan cukormázas, néhol keserédes, de mégis spoiler
A fordításra viszont annyiban haragszom, hogy az előző részben ugye hangsúlyozzák, hogy Becky testvére idősebb nála, hiszen az apja akkor még nem is ismerte az anyját, erre itt végig azt mondogatja Becky, hogy a húgom így, a húgom úgy. Ilyen apróságokra miért nem lehet odafigyelni? Szóval, ez kicsit idegesítő volt, miközben olvastam, de a történet szeretnivaló. Szívmelengető romantika, pont, ahogy szeretem. ♥

Sophie Kinsella: A boltkóros babát vár

Az a helyzet, hogy telhetetlen vagyok….ez baj?
Olyan jó olvasni, mindig megnevettet, imádom Becky vásárlásmániáját és, hogy a végén mindent sikerül helyrehozni. És imádom Luke-ot, meg úgy az egészet. És még egy épkézláb értékelést sem tudok összehozni.:D Hát ilyen hatással van rám ez a sorozat.

rafaelo0824
Sophie Kinsella: A boltkóros babát vár

Jó volt ez a rész, vicces és nagyon babás. Tetszett a félreértés Luke és Becky között, illetve a vége is, mert most nem volt annyira pozitív és mégis 100%-osan az. Jess ötletein nagyokat nevettem.

mokus33
Sophie Kinsella: A boltkóros babát vár

Szokásos forgatókönyv alapján olvastam, először idegeskedtem Becky viselkedése miatt, utána pedig jókat szórakoztam rajta. Pont úgy, ahogy a többi résznél is :)
Szórakoztató regénynek kiváló, de nem szabad tőle többet várni, ezt már megtanultam. Sophie Kinsella stílusa egyébként is szórakoztató, nem nyúlok mellé, amikor ilyen típusú könyvre vágyom.

Paulina_Sándorné P
Sophie Kinsella: A boltkóros babát vár

Nem tudtam Becky-re hangolódni. Valahogy ezt a vásárlási mániát nem tudom újabban tolerálni, nem is igazán tudom mi a bajom vele, de idegesített. Mondjuk a testvérének az „öko” mániája sem nyerte el a tetszésemet. Luke-ot imádtam, annyira csípem benne, hogy ennyire szereti Becky-t. Egy férfinek elég idegességet ad, ha a párja babát vár, szegény Luke-ot most az ág is húzta.

Jaj, édes istenkém!
Létezik még egy ilyen őrült nő? Hihetetlen ez a csaj, de tényleg! Minden hülyeséget elkövet, amit csak lehet. Egyik bolond tett követi a másikat… De mégis olyan irigy vagyok rád, Rebecca Brandon! Tudod, miért? Mert egy csodálatos ember van melletted, akire mindig számíthatsz. Még akkor is, ha a világ legnagyobb őrültségét követed el. A világ legszuperebb pasiján kívül magadénak tudhatod a világ legédesebb kislányát is.
Ez a rész is tele volt tipikus Becky-s tettekkel, amiket imádtam. Voltak zűrzavarok, bolondságok… és azt el kell mondanom, hogy most sem kellett csalódnom, hiszen gyakori kacagásokra lehet számítani az olvasás során. Bár mostanában nem igazán volt időm olvasni, de mégis a kezembe vettem, amikor csak időm engedte. Egyszerűen letehetetlen. Rebecca, drága… Téged pedig nem lehet megunni. Alig várom, hogy megismerhessem a kis Minnie-t; még ha fájó is, hogy az utolsó részéről van szó.

Rileey
Sophie Kinsella: A boltkóros babát vár

Hm, ez valahogy tényleg jobb volt, mint az előző részek.
a, mintha Becky nem lett volna annyira idegesítő
b, nevettem, többször is.
Na lássuk, mi lesz a vége!

Xanthia
Sophie Kinsella: A boltkóros babát vár

A sorozatból ez a harmadik, amit olvastam. Volt, hogy halkan vonyítottam a röhögéstől, és volt, hogy rettentően zavart, hogy milyen butuskára veszi Becky a figurát. De jól esett az olvasása, kikapcsolt.

zakkant

Elvégre erről szól a szerelem, nem igaz? Az ember minden ok nélkül ostobaságokat követ el.

Amadea

– Ezerkétszáz font? – Luke-nak kis híján torkán akad a tea. – Egy gyerekágyért? Komolyan beszélsz?
– Szupermodern darab – mutat rá Suze. – NASA-technológiát használ.
– NASA-technológiát? – horkan fel Luke hitetlenkedve. – Csak nem az űrbe készülünk kilőni a kicsit?

kissüti

– Ott a kar… aztán az egyik kéz… – a doktornő elhallgat, és összevonja a szemöldökét.
Csönd van a kis helyiségben. Hirtelen torkon ragad a félelem. Hát ezért a homlokráncolás! A gyereknek egy keze van. Tudtam.

Amadea

– Valójában volna egy kérdésem, Mr. Braine – habozva elhallgatok, majd folytatom: – Most, hogy az ultrahangos lelet jó, ön szerint biztonságos-e… tudja…
– Abszolúte – Mr. Braine megértően bólogat. – Sok pár tartózkodik a szextől a terhesség kezdeti szakaszában…
– Én nem a szexre gondoltam, hanem a vásárlásra! – mondom meglepetten.

Amadea

– Leszámítva, hogy egyetlen altatódalt sem ismerek – szomorodom el. – Hogy fogom elaltatni?
– Az altatódalokat túlértékelik – jelenti ki Luke magabiztosan. – Majd felolvasok neki a Financial Timesból. Attól elalszik.

Petrus601

Miss Unawatuna Orchidea Bambuszfa Brandon.
Hmmm. Nem tudom, mit szólna ehhez a névhez anyu.

Kapcsolódó szócikkek: Becky Bloomwood
kissüti

Van, amiről jobb nem beszélni. Például a szülésről és a Visa-számlákról.

Petrus601

Engedjék meg, hogy bemutassam a lányomat, Tárkony, Petrezselyem, Zsálya, Hagymácskát.

Kapcsolódó szócikkek: Becky Bloomwood
Lettka

Őrizzem meg a nyugalmamat? Hogyan tehetném, amikor terhességi csíkokkal és kacsázással fenyeget?

Lettka

– Egyedül a szeretet számít ebben a bolond, zavaros világban, amelyet… az életnek nevezünk.

A boltkóros sorozat · Összehasonlítás