Kegyetlen (Spilling Bűnügyi Osztálya (CID) 7.) 31 csillagozás

Sophie Hannah: Kegyetlen

Sophie ​Hannah legújabb pszichothrillerének főhőse Amber Hewerdine, aki súlyos álmatlanságban szenved. S bár igencsak szkeptikus a módszert illetően, végső kétségbeesésében mégis a hipnoterápiát választja, és felkeres egy szakembert, hogy kiderítse, mi akadályozza az elalvásban.
Amikor először látogatja meg a terapeutát, a ház előtt egy ismeretlen nővel fut össze. A hipnoterápiás foglalkozáson pedig, módosult tudatállapotba kerül, s egymás után a kedves, kegyetlen, kicsit kegyetlen szavakat mondja ki, melyről meggyőződése, hogy az ismeretlen nő jegyzetfüzetében látta. A hölgyről kiderül, hogy ő Charlie Zailer őrmester a helyi rendőrségről, és tudja, hogy az említett szavakat a brutálisan meggyilkolt Katharine Allen lakásában találták egy mappára írva. Mivel a rendőrség nem talált egyéb nyomot, és nincs semmi ötlete és elképzelése a gyilkossággal kapcsolatban, Ambert tartóztatják le.
A korántsem ideális csapatot alkotó zsaruk történetének egyes szám harmadik személyben… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2012

472 oldal · ISBN: 9789630984713 · Fordította: Rindó Klára, Szabados Tamás
382 oldal · ISBN: 9789630984966 · Fordította: Rindó Klára, Szabados Tamás

dagikám>!
Sophie Hannah: Kegyetlen

Hullámzó érzések kavarogtak eleinte bennem,ahogy el kezdtem olvasni a könyvet. De egyre jobban magával ragadott, tetszett Amber stílusa, humora. Hamar rá lehetett jönni ki a gyilkos, de az indítékra nem, amit szerintem a végén nagyon szépen kibontott az írónő. Sok rejtett szálat összehozott a végére, amire olvasás közben nem is gondol az ember,hogy majd a végén fontos lesz.

Regina_Elek>!
Sophie Hannah: Kegyetlen

A rokonainkat nem mi választjuk.

A pszichológiai elemzések emelnek a cselekmény színvonalán, mert betekintést nyerhetünk bizonyos személyiségi állapotok szakmai analizálására. Azonban a párbeszédek néha túl hosszúak és unalmasak voltak, néha pedig feleslegesek. Valamint nekem az indíték is gyengére sikerült. spoiler A közepétől kezdett érdekessé válni, de végig vontatottan haladtunk a végére.

A hipnózis mint egyfajta terápia folyamata, és az esetek elemzései miatt elfogadható a történet, de ne számítsunk nem várt csavarokra.

472 oldal · ISBN: 9789630984713 · Fordította: Rindó Klára, Szabados Tamás
smetalin>!
Sophie Hannah: Kegyetlen

Hozta a megszokott stílust, mikor is az ember olvassa-olvassa már a felénél tart és csak néz bután, hogy miről van most szó???? de a kitartás meghozza gyümölcsét, hisz mire a könyv végére ér, minden a helyére kerül. Itt most egy kicsit talán túlzásba is esett, annyira nem tudtam mit szeretne kihozni belőle, olyan sok volt „ a felesleges” leírás (persze a végére rájössz, nem is), hogy ezért egy kis csillag megvonásban részesül! Nekem a magyarázat egy kicsit nyakatekertre sikerült.
Akik eddig is kedvelték az írónőt, azok nem fognak most sem csalódni, akiknek nem tetszik a stílusa, azok meg kézbe se vegyék!!!

betweenhorrortales>!
Sophie Hannah: Kegyetlen

Ismét egy olyan témát boncolgató rész, ami nagyon jól kidolgozott és reális lett. Tudtam egyes leírtakkal azonosulni vagy éppen átérezni.

Maga a sztori engem megfogott. Mint, ahogy a többi részben is a nyomozó iroda karakterei hozták a megszokott személyiségüket. Ahogy közeledek a végéhez egyre jobban kedvelem őket. Az új karakterek közül, akikkel a tragédia történt, egyedül Amber került közel hozzám. Egyedien írta le Sophie az álmatlanságban szenvedő nő napjait, és azt a történet szálat találta ki köré, ami miatt letehetetlen lett a könyv. A regény teljes mértekben visszaadja a hangulatot és azt az érzelmivonalat, hogy még a legközelebbi családtagodat se ismerheted igazán, mert mindenkinek vannak sötét titkai, ami akár felfoghatatlan lehet, és hogy mennyire tudja cserbenhagyni az embert a saját józan ítélőképessége.

Imádtam az egészet.

A_Shara>!
Sophie Hannah: Kegyetlen

Remek történet. S. H. ismét egy csavaros, beteg történetet agyalt ki. Letehetetlen, izgalmas, kőkemény pszichothriller.

Házi_Zsuzsanna>!
Sophie Hannah: Kegyetlen

Imádtam minden sorát, mint az írónő többi könyvét is.

Barbár>!
Sophie Hannah: Kegyetlen

Nem szolgál ötletparádéval, de jól megírt, lélektanilag kifogástalanul megalapozott közép tempójú pszichothriller.

bacsinszki>!
Sophie Hannah: Kegyetlen

Egy dolog miatt vontam le a felet, mert lehetett tudni ki a gyilkos. Egyébként pszichológiailag hibátlan a mű, élvezetes volt nagyon! ;)

matka>!
Sophie Hannah: Kegyetlen

A történet tetszett, de engem nagyon zavart a több szempontból írt cselekmény. Az E/1. személyben írt rész számomra kimaradhatott volna! :-)

Regina_Elek>!

Ha bármi fontos történik velünk, csaknem rögtön eldöntjük, miután átéltük, hogy milyen jelentéssel akarjuk felruházni, és kreálunk köré egy eseménysort, ami hihetővé teszi.

Barbár>!

– Azt mondta, a nosztalgikus emberek jó okkal sírják vissza a múltat – azért, mert lemaradtak róla, mert nem voltak teljesen ott, amikor kellett volna, amikor az volt a jelen. Megfosztják magukat a „most” élményeitől, ami jogosan az övék. Aztán becsapva érzik magukat, és megpróbálják visszaszerezni„ amit elmulasztottak, ezáltal még többet hagynak ki a jelenből. Ördögi kör.

Kapcsolódó szócikkek: ördögi kör

Spilling Bűnügyi Osztálya (CID) sorozat · Összehasonlítás