Bántó ​távolság (Spilling Bűnügyi Osztálya (CID) 2.) 57 csillagozás

Sophie Hannah: Bántó távolság

Hátborzongató, csavaros thriller megszállott szerelemről, lelki kínzásról és az emberi szív legsötétebb zugairól az Idegen arcocska című bestseller szerzőjétől.

Három évvel korábban rettenetes dolog történt Naomi Jenkinsszel – olyan szörnyűség, hogy senkinek nem merte elmondani. Naomi most újabb titkot rejteget: a boldogtalan házasságban élő Robert Haworth szeretője. Mikor Robert eltűnik, Naomi tudja, hogy valami baja történt. De a rendőrséget nem sikerült erről meggyőznie. Robert felesége kijelenti, hogy férje nem is tűnt el. A kétségbeesett Naomi, ha nem tudja meggyőzni a rendőrséget, hogy Robert veszélyben van, meggyőzi őket arról, hogy szeretője másokat sodor veszélybe. Ekkor haladék nélkül hozzáfognak a kereséséhez.

Eredeti megjelenés éve: 2007

Kossuth, Budapest, 2012
338 oldal · ISBN: 9789630972796 · Fordította: Rindó Klára, Szabados Tamás
Kossuth, Budapest, 2012
446 oldal · ISBN: 9789630971904 · Fordította: Rindó Klára, Szabados Tamás

Naomi Jenkins

Sophie Hannah: Bántó távolság

A valóságnál sosincs félelmetesebb. Jöhetnek-mehetnek a kitalált maszkos sorozatgyilkosok, az őrült gonosztevők, nincs annál szörnyűbb, mint ami a valóságban is megtörténhet, (vagy már meg is történt). Sophie Hannah előző könyve, az „Idegen arcocska” után ismét egy olyan témát dolgozott fel, ami minden nő rémálma. spoiler A könyv szerencsére nem csak az eltűnt szerető rejtélyét kutatja, hanem Naomi személyes drámáját is előtérbe helyezi. Egyik nyomozóval sem tudtam igazán azonosulni, mert ahhoz nem elég érdekesek, jellegzetesek, inkább csak szimplán titokzatosak. Az angol írónő igen érdekesen építi fel narrátorát, aki folyamatosan őrlődik a rá olyannyira jellemző két véglet, a gyakorlati dolgokban jellemző talpraesettség és az emberi viszonyok tekintetében meglévő iszonyatos mértékű vaksága között. Joggal vetődik fel a kérdés: ha a nő tisztában van helyzetének groteszk és nem mindennapi voltával, akkor miért nem változtat rajta? Ilyen erősek lennének a társadalmi elvárások, ilyen erősen belenevelték volna a társadalmi szerepét, amelyből kilépni lehetetlen? Ugyanakkor, ahogy haladunk előre a cselekményben, felvetődött bennem a kérdés: biztos, hogy így történt minden? Ugyanígy látják vajon az eseményeket a többiek is? Vagy minden másként gondolja? Hannah a fináléra persze szépen összefésüli a szálakat, és mindenre fény derül, hogy aztán végérvényesen össze is dőljön az addig gondosan felfestett idill, és átértékeljem az addig olvasottakat. Minél tovább olvastam a könyvet, annál inkább pszichothrillerek világa kezdett kísérteni, előrehaladva a cselekményben lassanként minden sötétségbe burkolózott. A szereplők egyikét sem lehetett egyértelműen jónak vagy rossznak nevezni: nem voltak sem feketék, sem fehérek, inkább – szürkék. Amikor pedig elérkeztem a regény duplán csattanós befejezéséhez, elgondolkodtam, mit is vártam tőle. Hogy mit várok általában a krimiktől (társadalomkritikát, realista emberábrázolást, hétköznapi emberek történeteit)… Mert ez a könyv – nem olyan. Nagyon nem. De ami igazán dicséretes: az írónő meglepetései (még ha néha kissé hihetetlenek is) sosem olcsók vagy hiteltelenek, úgyhogy a regény kiváló olvasmány lehet mindenkinek, aki kedveli a kortárs thrillereket.

n0n0ka_ P
Sophie Hannah: Bántó távolság

Az emberi lélek sötét bugyraiba vezetett ez a történet. Nem volt egy rossz könyv, de nem nevezném kiemelkedőnek a műfajában.

Szimirza P
Sophie Hannah: Bántó távolság

Érdekes volt, de messze a tökéletestől. Az eleje elég lassú , vontatott, de aztán felpörögnek az események, amelyek elég kuszák. Sok a véletlen egybeesés, a kusza történés, ami elég zavaró, még ha a végén kiderül az igazság és megkapjuk a válaszokat a miértekre.

Arabella
Sophie Hannah: Bántó távolság

Nekem tetszett és viszonylag hamar elolvastam. Érdekelt a történet, érdekelt a végkifejlet is. Bár az erőszak nem a kedvenc témám könyvben sem, és elborzadva olvastam a részleteket, bár igyekeztem ezeken gyorsan túl lenni. Már otthon van az írónő következő könyve a polcomon. :)

vyvienne P
Sophie Hannah: Bántó távolság

Ezt a könyvet fél áron vettem még a könyvesboltban évekkel ezelőtt. A fülszöveg megfogott, mint az írónő másik könyveinél is, de eddig mindegyikbe csalódtam. Már csak azért szánom rá magam az elolvasásukra, mert megvettem őket. Egyáltalán nem vagyok kibékülve ezzel az egész sorozattal, nem is értem minek folytatja és azt se, hogy minek adják ki ezeket. Borzasztóan idegesítettek Naomi fejezetei, ahogyan Robert-nek beszél első szám második személyben, alig bírtam átállni a részek között és felfogni, hogy mi is történik. Maga a történet túlbonyolított és teljes időpocsékolás. A könyv háromnegyedénél kezdett felcsillanni a remény, hogy mégis lesz itt valami izgalmas, de azon kívül, hogy a rettenetesen kusza és bonyolult szálakat kibogozták semmi nem történt. A szereplők egytől egyig elmeosztályra valók, az írónővel karöltve. Mégis ki talál ki ilyen munkát, hogy napórakészítő???? Miért?? Kedves Sophie, miért?? Bocsánat, ha valakit megbántottam, de ez az én személyes véleményem erről az egész katyvaszról.

zsófcsa
Sophie Hannah: Bántó távolság

ez egy szörnyű történet volt. a könyv egyébként talán az eddigiek közül a legjobb, de a történet szörnyű.
a főszereplő idegesítő, túltolja kicsit a szerepét, a végén határozottan bosszantó, ahogy mindent erőltetetten megmagyaráz és Robert szájába ad. egyébként szokatlanul követhetőek voltak az események, úgyhogy viszonylag gyorsan olvasható.

khanivore
Sophie Hannah: Bántó távolság

Hát, mondhatni egy szuszra olvastam végig, izgalmas volt, fordulatos, meg minden. A mélyebb gondolataimat inkább nem írom le róla, mert nem tudnám anélkül hogy le ne lőném a „poént”, persze bepipálhatnám hogy cselekményleírást tartalmaz, de egy kriminél még akkor se illik lelőni hogy ki a gyilkos ha előre szól az ember, hogy spoiler, szóval… eléggé zavart hogy nem tudok szimpatizálni a főszereplővel, de őszintén szólva elképzelni sem tudom, min mennek keresztül az ilyen emberek, úgyhogy ebben valószínűleg én vagyok hibás. A másik, ami miatt levonok egy csillagot az az, hogy túl sok volt a véletlen – persze egy csomóról aztán kiderült, hogy nem az, de még így is volt sok olyan rész ahol azt éreztem hogy itt az író egyszerűen nem tudja átvezetni úgy a dolgokat, hogy egymásból következzenek, úgyhogy kreált egy véletlen történést. De aki szereti a Criminal minds jellegű sorozatokat annak tudom ajánlani. :)

Anheszenamon
Sophie Hannah: Bántó távolság

Az elején számomra nyögvenyelősen indult, emiatt nagyon lassan haladtam a könyvvel. Aztán egyszer csak azt vettem észre, hogy egyre inkább tetszik és már alig tudom letenni. Nagyon tetszett, annak ellenére, hogy tényleg rengeteg volt benne a véletlen egybeesés és az összefonódások. Ráadásul az egyik főszereplő is ellenszenves volt. Ennek ellenére alig várom, hogy elolvassam az írónő másik könyvét is, az Idegen arcocskát.

utazó
Sophie Hannah: Bántó távolság

Nekem ez eléggé bonyolult volt, bár tudom, ez az igazi bravúr, így megírni és rávezetni, izgalomban tartani egy olvasót.

StAngela
Sophie Hannah: Bántó távolság

Elsőként megemlíteném, hogy ehhez a könyvhöz egy nyereményjáték révén jutottam.
Nagy érdeklődéssel ültem le, hogy belekezdjek és nem csalódtam.
Izgalmakban bővelkedő könyv volt!
Az írónő sikeresen megvalósította, hogy lépésről-lépesre vigye olvasóját egyre közelebb az igazsághoz, miközben az csak kapkodja a fejét az újabb és újabb titkok napfényre kerülése közben.
Sophie Hannah jól felépítette a történetvezetést, a szereplők jellemét is változatosra formálta.
Mindenkinek ajánlom, aki a túlságosan kiszámítható krimiket megunva valami kissé rapszodikusabbra vágyik!

mate55

Azok az emberek, akikhez a legközelebb állunk, azok bánthatnak bennünket a legjobban.

mate55

Egyetlen épeszű ember sem gondolja, hogy rendes ételt kap egy benzinkútnál.

mate55

Talán rosszat álmodsz. Milyen lehet azé az emberé, aki olyan életet él, ami szörnyűbb, mint a legtöbb ember rémálma?

házisárkány

Mikor az ember egy nagyon buta emberrel beszél, egyfajta mentális klausztrofóbia áldozata lesz.

mate55

Azt is mondják, „nem szükséges testi kapcsolatnak létrejönnie – néha a nem megfelelő pillantás vagy megjegyzés elég, hogy egy nő áldozatnak érezze magát”.

Arabella

Amíg nem szenvedsz,… addig el sem tudod képzelni, milyen érzés lehet a fájdalom.

Kapcsolódó szócikkek: fájdalom · szenvedés
Treszka

– Miért bíznék meg benned, mikor egész egyszerűen bolond vagy! – Suttogásra váltott. – Kitaláltál magadnak egy szeretőt!
(…)
– Nevet is adtál neki? – kérdezte Olivia.
– Nem akarok erről beszélni. Graham.
Graham? Jézusom!
– Graham lisztből készült kenyeret ettem aznap reggelire. Túl fáradt voltam, ez jutott eszembe.
– Csak, hogy megvilágítsam, mekkora ötlet: én meg Brióssal randizom. Simon bevette?
– Nem tudom. Azt hiszem. Nem nagyon érdekelte.
– Grahamnek vezetékneve is van? Pasztőrözött Tej netalán?

Treszka

– Mondok valamit, amit egy könyvben olvastam, és azóta is megkönnyíti az életemet: ugyanannyi bajt okozunk magunknak és másoknak, mikor megsértődünk, mint amikor megsértünk valakit.

Treszka

Horas non numero nisi aestivas. Csak a derű óráit számolom.

zsófcsa

Az órák miatt azt hisszük, hogy minden nap egyforma hosszú, pontosan huszonnégy óra. Ez nem igaz, Waterhouse. Néhány egy kicsit rövidebb és néhány egy kicsit hosszabb.

Spilling Bűnügyi Osztálya (CID) sorozat · Összehasonlítás