Irány ​az Északi-sark! 11 csillagozás

Hogy döntesz?
Sophie Blitman: Irány az Északi-sark!

Milyen sarkkutató lenne belőled? Vedd fel az anorákod, húzz vastagon bélelt csizmát, és irány az Északi-sark!

Képes leszel megőrizni a hidegvéred ebben a fagyos, vad világban? Vajon ismered annyira a természettudományokat, hogy extrém körülmények között is boldogulj? Éld túl és vidd sikerre az expedíciót! A döntés minden fejezet végén a TE KEZEDBEN van…

Játékos felfedezőkönyv merész kalandoroknak.

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Te döntesz

Móra, Budapest, 2021
128 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789634867241 · Fordította: Koós Eszter · Illusztrálta: Dofresh
Móra, Budapest, 2021
128 oldal · ISBN: 9789634868606 · Fordította: Koós Eszter · Illusztrálta: Dofresh

Molymacska>!
Sophie Blitman: Irány az Északi-sark!

Lapozgatós könyveknek nem lehet ellenállni, így került hozzám ez a kötet. Kicsit arra számítottam, hogy olyan lesz, mint a Marsot felfedező kötet, de kicsit másnak találtam.
Ez a kötet azzal indít, hogy az Északi-sarkot fogjuk felfedezni egy kis csapattal. Ezután utakat mutat arra, és attól függően, mi érdekel, arafelé lapozol. Ám a különlegessége a kötetnek, hogy ez tényleg így van: néhány felosztott téma (és útlehetőség) rejlik a lapkon, és ha nem arra mész, akkor egyes történetszálak konkrétan nem fognak megjelenni a saját történetedben, amit végigjátszol. Nekem például az inuit történetszál volt az, amit egy banális kérdéssel előtte nem fedeztem fel, és sokkal később tudtam csak arra navigálni magam.
A másik érdekesség, hogy itt nagyjából nincs rossz útvonal (én legalábbis nem találtam). Mindig valahogy végelesz, és általában úgy, hogy lehetett volna ez másként is, mi lenne, ha felfedeznéd azt. Lehet, hogy elmondja, hogy tudományosan nem volt jó ez az expedíció, de mégis alapvetően pozitív befejezése van.
Emellett a könyv próbál valamennyire oktatni is: egyrészről nyilván a globális felmelegedésről, hiszen ez megkerülhetetlen téma ebben a kontextusban, másrészről tényleg arról, hogy mi történik a sarkvidéken. Nagyon jó benne, hogyha nem tudsz valamit, akkor van lehetőséged odalapozni és megtudni, de ha tudod, akkor rögtön a folytatásra lapozhatsz. Dinamikussá teszi, mégis megvan benne a pici nevelő szándék.
Nekem kicsit kevésbé tetszett, mint a Mars küldetés, mert itt tényleg egyes történeteket akkor fedeztem fel, ha újrakezdtem, és így nagyon rövid is lehet a kaland (nagyon rövid, mint nagyjából fél óra). Ellenben mindenképpen ajánlom, hiszen jó könyv lehet arra, hogy részoktassuk a gyerekeket az olvasásra. Minden ízében modern és érdekes, így remélem, sokan fogják olvasni ezt a könyvecskét.

anni_olvas>!
Sophie Blitman: Irány az Északi-sark!

Egy kiegészítés elférne még ezekbe a könyvekbe, meghozzá néhány illusztráció. Remélem, lesz folytatása a sorozatnak.

lara7127>!
Sophie Blitman: Irány az Északi-sark!

Kicsit csalódás volt ez a könyv. Jónak indult, de nem sokminden történt és untam, amellett nagyon hamar vége lett és azt éreztem, hogy alig volt olyan döntés benne, ami igazán meghatározta a könyv továbbhaladását.Ha lesz gyerekem, biztos nagyon fiatalon fogom neki odaadni, picit idősebb már únni fogja.