Cincen ​Ficc 2 csillagozás

Egy kisegér kalandos utazásai
Soós István: Cincen Ficc

Cincen Ficc, a váratlanul magára maradt egérfióka elindul családja felkutatására. Hűséges barátai – Guszti, a vadászeb, Várja, a varjú és Schlitz, a tengerészmacska – kísérik, miközben örök ellenségei – Cecíliusz, a vérszomjas kandúr és Ványa, a fránya kánya – leselkednek rá. Az egérlyuktól Amerikáig, a kínai Nagy Falig, a gizai piramisokig utazó, minden kontinens csodáitól lenyűgözött kisegér végül sikerrel jár.

Mentor, Marosvásárhely, 2017
124 oldal · keménytáblás · ISBN: 9786068861067 · Illusztrálta: Enyedi Ráhel

dianna76 P>!
Soós István: Cincen Ficc

Soós István: Cincen Ficc Egy kisegér kalandos utazásai

Valami olyasmire számítottam, mint Pásztohy András kisegeres meseregénye. Egér, kaland, humor, sok szeretet. Hát ez nem olyan volt. Nekem valahogy a kaland sem igazán volt kaland. Inkább mondanám utazós mesének. Bejárhatjuk a szereplőkkel a világot, ismerkedve a nevezetességekkel. Itt is hiányoltam valamit: egy röpke kitérőt, bejegyzést a látványosságokról, amikhez eljutunk. Amit a mese magába foglalt ezekből, az semmi volt, csupán a név, és az ország, a város, ahol megtalálható. Ha már eljutunk a kínai Nagy Falhoz, a neves piramisokhoz, a Taj Mahal-hoz, a Szabadság-szoborhoz, akkor csepegtessünk is némi információt mindezekről a gyermeknek. Az a visszatérő elem sem igazán tetszett, hogy mindig későn ért a szülei új helyére főhősünk. Addigra ugyanis szedték már a sátorfájukat. Szegény kisegér! Futhatott egy újabb kört. A mese nem mentes az agresszivitástól, melyet nagyrészt a gonosz Cecíliusz hivatott képviselni.
Szó mi szó, ez a meseregény számomra nem értékelhető pozitívan. Az illusztrációkkal viszont nagyjából meg voltam elégedve. Bár, ha a nevezetességeket pl. Bartos Erika készítette volna… Az megérne plusz egy csillagot!

Mentor, Marosvásárhely, 2017
124 oldal · keménytáblás · ISBN: 9786068861067 · Illusztrálta: Enyedi Ráhel