Kompetencia ​alapú feladatgyűjtemény matematikából – 6. évfolyam 1 csillagozás

Soós Edit: Kompetencia alapú feladatgyűjtemény matematikából – 6. évfolyam

Sorozatunk célja a matematikai kulcskompetencia fejlesztése. A kiadványok feladatsoraiban a példák fokozatosan nehezedő sorrendben követik egymást. Minden témakör előtt emlékeztetők és kidolgozott példák segítségével eleveníthető fel a további feladatok megoldásához szükséges ismeret. Ez a felépítés lehetővé teszi az önálló felkészülést a témazáró dolgozatokra, és 7., 8. osztályban akár a felvételi vizsgára is. A munkafüzetek a szerkezetük miatt jól használhatóak gyakorlóórákon, korrepetáláson és matematika-szakkörön egyaránt. A kötetek végén három egyre nehezedő feladatsorból álló tudáspróba található, amelyekkel mérhető a tanulók év végi tudása. Bármely matematikatankönyv feladatsorait rugalmasan kiegészíthetjük a gyakorlófüzetek használatával, mivel egyetlen tankönyvcsalád tematikáját sem követik szorosan.

Maxim, Szeged

BubbleTea>!
Soós Edit: Kompetencia alapú feladatgyűjtemény matematikából – 6. évfolyam

Mondhatni elég régóta keresek olyan matematika könyvet, ami hasonlít a mostani egységes tankönyvekhez. Hosszas keresgélés után megtaláltam Soós Edit könyvét, és nekem nagyon tetszik. Ugyanolyan sorrendben vannak a fejezetek, mint az egységes tankönyvben, a gyerekek könnyen nyomon tudják követni, hogy éppen milyen feladatokat kell gyakorolniuk. Pozitívum még, hogy a feladatok szépen, fokozatosan nehezednek, így mindenki a saját készségeinek megfelelő feladatokat tud csinálni.
Nagyon hasznosnak találom az új témakörök elején a szürke téglalapokat, amik röviden összefoglalják a fontos tudnivalókat, és mintafeladatokat mutatnak be.
A feladatok minősége, és mennyisége is tökéletes, külön tetszik a könyv végén található „év végi ismétlés”.