Hol ​van már az az idő… 2 csillagozás

Sonja Peter: Hol van már az az idő…

A mai tizenéves olvasónak valóban történelem már az az idő, amelyről Sonja Peter önéletrajzi fogantatású regénye szól. A naplószerű írás egy drezdai születésű kislány gyermekkori emlékeiről, kislánykori-nagylánykori élményeiről számol be, mint sok száz hasonló lányregény. Csakhogy ennek a kislánynak a gyermekkora egybeesett a hitleri Németország születésével, a nácizmus tombolásával; s ez a kislány kommunista szülők gyermekeként élte át az illegalitásba kényszerült német pártmunkások megpróbáltatásokkal teli, küzdelmes életét, az állandó életveszély közepette is töretlen helytállással. A könyvet Szőnyi Gyula rajzai illusztrálják.

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Csíkos könyvek

Móra, Budapest, 1982
400 oldal · keménytáblás · ISBN: 9631127788 · Fordította: Gergely Erzsébet

Lahara ISP
Sonja Peter: Hol van már az az idő…

Elolvastam, mert célom, hogy az összes csíkos- és pöttyös könyvet elolvassam, de nem is volt olvasmányos, könnyed, laza meg főleg nem. És ha bárki is a A francia kislányra mondja, hogy propagandaregény, hát olvassa el ezt, mert ez sokkal durvább.
Oké, életrajzi, oké, gyermekkori emlékek, de szerintem ettől még nem lesz ifjúsági regény.

Barbi_Füredi

Az ablak előtt az éjszaka. Tintakék ruhában áll az ablakom előtt, csillagok ragyognak rajta, mint gyöngyök a napsütésben. És a hold kissé oldalra hajtja a fejét – ámulva nézi az éjszakát és mosolyog.