Fucking ​Berlin 80 csillagozás

Sonia Rossi: Fucking Berlin

Az alig húszesztendős lány Szicíliából érkezett Berlinbe, hogy a hírneves egyetemre járhasson. A szülei nem tudják fizetni a sok ezer eurós tandíjat, a barátja munka helyett inkább kocsmázik, ő pedig a tanulmányai miatt nem vállalhat állást. A prostitúcióval keresett jó pénz nagy csáberő. Éjjel árulja a testét, miközben bemocskolja a lelkét.
A Fucking Berlin felkavaró és kíméletlenül őszinte beszámoló egy fiatal lány viszontagságairól és a bordélyházak világáról. Döbbenetes szexuális perverziók, elfojtott vágyak, durvaság és szeretetlenség. A derék családapa csak egy rövid menetre fizet be, mert sietnie kell az óvodába a gyermekéért. A köztiszteletben álló bíróról senki sem sejti, hogy miután a fiatal lányokon kiélte perverz vágyait, feleségét a város legelegánsabb éttermébe viszi. Sonia Rossi mindennek tanúja volt, megélte, a bőrén tapasztalta. Kevés ennél megrázóbb vallomás látott napvilágot.

Eredeti cím: Fucking Berlin: Studentin und Teilzeit-Hure

Eredeti megjelenés éve: 2008

Ulpius-ház, Budapest, 2010
382 oldal · ISBN: 9789632542041 · Fordította: Kosztolánczi Krisztina

Sonia Rossi: Fucking Berlin

Sok olvasmányt megéltem, több prostitúcióval foglalkozó könyvet olvastam, de azt kell mondjam, ehhez fogható még nem igazán akadt a kezeim közé. Annyira elborzasztott és egyben lenyűgözött szókimondása a mű szerzőjének, Sonia Rossi nem spórolt sem a sorokkal, sem az igazsággal.
spoiler Voltaképp ez a könyv érzelmek tárházát indítja el az olvasóban, leglább is, én egyik ámulatból a másikba estem, egyik szemem sírt, másik nevetett. Hogy lehet valaki ennyire naiv, és tökkelütött, hogy egy ilyen semmirekellő férfi mellett a végsőkig kitartson, mint ez a Ladja, és még keressen is rá a testével, nemhogy még gyereket is szüljön neki. Véleményem szerint egyfajta elhivatottság is van ezekben a lányokban, nemcsak a pénzhiány, és a könnyű kereset jobb jövő reménye az, amiért erre az útra térnek. A pasikat nem lehet elítélni, olyanok, amilyenek. Más kérdés, hogy a boldogságot hol, és milyen gyakorisággal keresik másnál. Tisztelet a kivételnek:D Naivitása ellenére, amit Soniába becsültem, az volt, hogy a legvégsőkig kitart kisfia szeretete mellett, bármilyen kilátástalan és elkeserítő is a helyzete, folytatja tanulmányait, kis híján kiábrándul a férfiakból de a történet végén megtalálja az élete értelmét, egy felemás szerelemben. Kilép a kapcsolatából, pontosabban házasságából, és a szeretett férfit Milán választja, akivel azonban csak titkos viszonyuk lesz.
Dióhéjban, nem ez volt életem könyve, de azért szerettem olvasni. Munkahelyi ártalom, benn, kollegák ajánlásával került a kezembe.

TiszlaviczMarcsi IP
Sonia Rossi: Fucking Berlin

Érdekes volt, érdekes világot mutatott be őszintén és szókimondóan. Nem mindig értetem meg és értettem vele egyet. Rengeteg kérdés felmerült bennem az élete kapcsán, de ezeket megtartom magamnak.

Faythe P
Sonia Rossi: Fucking Berlin

Sokaknak eltaszító lehet egy prostituált nőről szóló könyv, viszont kicsit se annyira förtelmes a történet. Semmi undorító dolog nincs leírva, bár akinek már a gondolat is visszataszító, annak beszélhetek én. Érdekes történet, mert egyben igaz sztorin alapszik. Igazából megértem a nőt, de közben el is ítéltem. Jó könyv volt.

eeszter
Sonia Rossi: Fucking Berlin

Olvasás közben megint az jutott eszembe, hogy én mennyire naív vagyok, sok mindenről nem gondoltam volna, hogy tényleg így van, vagy lehet így is…

Istevean
Sonia Rossi: Fucking Berlin

Azért adtam 4 pontot, mert rendesen megírt és szerkesztett könyv. Végig lehet olvasni, el lehet merülni benne, könnyed nem túl sok gondolkodást igénylő mű. Nekem hiányzott a feszültség, amit a téma magában hordoz.

beuska85
Sonia Rossi: Fucking Berlin

Az lendít az egészen, hogy igaz történet. Mindenesetre a könyv után még jobban értékelem azt, hogy az egyetemi éveim alatt könyvtárban dolgozhattam.

labe
Sonia Rossi: Fucking Berlin

nem volt ez sem felkavaró, sem megrázó… szimplán idegesített…
harmadrangú stílus…

filmben talán érdekesebb lenne…

janeeyre
Sonia Rossi: Fucking Berlin

Ennyit vártam tőle.Szódával elment.Egyszer el lehet olvasni.

angelahegedus
Sonia Rossi: Fucking Berlin

felkavaró és megrázó – és ami a legmegdöbbentőbb, hogy igaz történet.

latti

Minden múlandó. A végén mindegyikünkből csak egy halom csont lesz, a legmasszívabb építményeink is rommá válnak és eltűnik a föld alatt.

seeeszti

– Élvezd ki – mondta komolyan. – Élvezd a szeretőddel töltött órákat, élvezd a férjedet, és ha lehet, találj egy harmadikat is. Tégy meg mindent, amit jónak látsz, és ne legyen lelkiismeret-furdalásod, mert egyszer csak megöregszel, és nem lesz több lehetőséged.

Timcsibaba77

Az őszhajú docens globálisan működő cégekről és networkingről hablatyolt.

braunniki

Ilyen az élet, gondoltam, és lassan megnyugodtam. Szép és fájdalmas, és senki se tudhatja, mit hoz még.

Timcsibaba77

– Aha, itt van- folytatta, és az ultrahangos készülék képernyőjére mutatott. Igyekeztem felismerni valamit, de csak fehér és szürke pontokat láttam, amelyekből nem alakult ki összefüggő kép.
– Ott – mutatta az ujjával –, az a kicsi fehér folt, látja? Egy milliméteres. A hatodik hétben van.
A döbbenettől szótlanul bámultam a monitorra. A gyerekemmel való első találkozást némileg másként képzeltem. A pontok sokaságában még semmi emberi formát nm lehetett felismerni. És mégis: ő volt az én kisbabám.

cassiesdream

Lassan teltek a percek; nyúltak, mint a rágógumi.

cassiesdream

Sokan lesüllyednek, aztán egyszercsak már túl öregek ahhoz, hogy kezdjenek valamit az életükkel.

Fanni_4

– Mit jelent szeretni, kislány? Huszonhat év után örülsz, ha esténként hazaérsz, és nem kell egyedül enned.

147. oldal, 7. fejezet - Milan - A nagy szerelem

eeszter

– Stella – kérdezte angolul –, miért beszél itt mindenki a rádióban a szexről? Mást sem hallok, csak dugó, dugó, dugó – minden csatornán.

M_Evi

– A szerelem nálam legfeljebb egy óráig tart, és százötven euróba kerül – szokta mondani Jana, az autószerelő csaj.