Így ​kezeld a pornófüggőséget! 5 csillagozás

Útmutató szenvedélybetegeknek, párjaiknak és kamasz gyerekek szüleinek
Somorjai Martina: Így kezeld a pornófüggőséget!

Merevedési ​zavar? Vágyhiány? Korai magömlés? Orgazmushiány?
Szexmentes párkapcsolat?

Mind-mind a pornófüggőség következményei. Nem beszélve a lelki sérülésekről, az olyan torzulásokról, mint az ingerlékenység, a türelmetlenség, a figyelemzavar, a másik nemtől való irreális szorongás, a nőgyűlölet, a nők megalázása, önbizalom-csökkenés. Egy idő után a maszturbációfüggő már nem hisz saját férfiasságában, megkérdőjelezi párja nőiességét.
Mindezek egy szexológus tapasztalatai!
Különleges és ritka, hogy egy szexológus kombinálja az elméletet a gyakorlati tudásával. Szerző több éves szakmai tapasztalatát egy nagyszabású, több hónapos interaktív kutatással támasztja alá, melyben 84-en vettek részt. Tanácsadásai során ez idáig mintegy 100 pornófüggővel találkozott már. Rájött, hogyan lehet segíteni rajtuk. Elsőként ő dolgozta ki a pornófüggőség kezelési módszertanát. Sikeres eseteket mutat be, és nem hallgat azokról sem, amelyek nem várt eredménnyel… (tovább)

Magánkiadás, Budapest, 2020

Balázs_Németh>!
Somorjai Martina: Így kezeld a pornófüggőséget!

Somorjai Martina: Így kezeld a pornófüggőséget! Útmutató szenvedélybetegeknek, párjaiknak és kamasz gyerekek szüleinek

Martina könyve úgy érzem, egyszerre lehet hasznos és szórakoztató olvasmány azok számára, akik érdeklődnek a szexualitás, a pornó, illetve a pornófüggőség iránt egyaránt, valamint azoknak az embereknek, akik önmaguk is pornófüggőségben szenvednek. A könyv eleji anatómiai-élettani áttekintés után bontakozik ki igazán a lényeg. Személy szerint nem is gondoltam volna, hogy egy néha ártatlannak tűnő dolog is ekkora hatással lehet az egyének életére. A könyv legnagyobb érdekessége számomra a hiteles valóság bemutatása, ugyanis valós emberek valós történtét ismerhetjük meg. Minden tiszteletem ezeknek az embereknek, akik fel merték vállalni önmagukat és a saját problémájukat. Mindezek mellett a könyv legnagyobb erőssége az, hogy érezni lehet, hogy a szerző mennyi időt, energiát ölt bele a szakirodalmi kutatásba, valamint egy saját módszer kifejlesztésére is, amit a bemutatott példák alapján elég jónak találok. A legnagyobb elismerés mégis azért jár, mert le meri azt az általános sztereotípiát, hogy csakis a férfiak a pornófüggők. Gratulálok, remélem, a szerző nagy sikereket fog elérni a könyvével.

Pasquale>!
Somorjai Martina: Így kezeld a pornófüggőséget!

Questo libro è stato scritto per affrontare un argomento molto delicato, come lo sono tutte le dipendenze. Lo ha scritto una vera professionista molto esperta e molto preparata in questo campo, accennando all’inizio come e perché ha iniziato questa professione di sessuologa, poi introducendo l’argomento passo dopo passo, appassionando così il lettore. Come tutte le dipendenze è affrontato in maniera chiara, comprensiva e predispone il lettore a volere sapere di più, introducendo anche esercizi specifici per liberarsi dalla dipendenza della pornografia. Adatto anche ai genitori, ai quali consiglio molto il libro perché affrontando l’argomento coi propri figli si eviteranno molte conseguenze col tempo. Martina ha scritto questo libro con grande professionalità ed umiltà, ne è prova il fatto che non solo ha riportato i suoi successi avuti con la professione di sessuologa salvando moltissimi matrimoni e le coppie in crisi a causa della dipendenza dalla pornografia ma, con spirito di professionalità ha anche riportato nel libro i fallimenti. E questo dimostra vera professionalità. Tra l’altro andando avanti nella lettura si possono scoprire molte cose nuove, io stesso ho scoperto cose che non sapevo, perché parla della pornografia e tutto ciò che ne consegue con profondità. Da leggere sicuramente.

BookFighter>!
Somorjai Martina: Így kezeld a pornófüggőséget!

Egy fantasztikus utazás! Talán így tudnám leginkább jellemezni azt, amely Somorjai Martina biztosított számomra a könyvének köszönhetően!
Eleinte én is egy voltam azon milliók táborában, akik könnyed időtöltésként tekintettek a pornó világára, amely az internetnek köszönhetően végtelen mannaként is tűnhet az emberi kíváncsiságnak. Azonban hamar rá kellett döbbennem arra, hogy ez a mannaforrás hosszútávú hatásai inkább keserédes tapasztalatokat nyújtanak, semmint energialöketet, egyfajta pluszt, ami bármivel is hozzátehet saját lényünk kiteljesedéséhez!
Mióta kiolvastam a könyvet, azóta újjászülettem, de pontosabb lenne, ha azt mondanám, hogy visszatértem jelen egészséges valómhoz. Elég ha pusztán annyit megosztok, hogy mióta új életet kezdtem, azóta nem sodródok bele fölösleges kalandokba, a párkapcsolati felszínesség is megszűnt, hiszen egy sokkal mélyebb, érzelmi világot tudhatok magaménak, valamint a női esszenciális szépség és a kölcsönös tisztelet bárminél többet jelent számomra.
Olyan kort élünk, mikor érdemes feltennünk magunknak a kérdést: valóban fogyasztanunk kell tárgyiasításokban, extremitásokban bővelkedő pornográf tartalmakat? A választ mindenki döntse el maga, én viszont bátran javaslom Martina könyvét, mely visszavezetheti az embereket valódi önmagukhoz!

ilyenisvagyok>!
Somorjai Martina: Így kezeld a pornófüggőséget!

A szerző honlapján jelenleg két könyv vásárolható meg. A rövidebb írást (35 + 27 péniszizgató fortély) korábban már többször újraolvastam ill. átlapoztam, leginkább az ötletek eltanulásának céljával. A múlt héten viszont hosszabb könyvét, az „Így kezeld a pornófüggőségeset!” vettem újra elő, mert kisfiunk 11 éves múlt, s a emlékeztem rá, hogy a legtöbben ennyi idősen kezdtek kapcsolatba kerülni a pornóval, így fel akartam készülni arra, hogy erről ill. az önkielegítésről is beszélgessünk vele. (Korábban már sok nemiséggel kapcsolatos témát átbeszéltünk vele egyszer-kétszer, de e két téma eddig kimaradt.) Végül mégsem ez lett a legfontosabb a könyvben, mert volt olyan aspektusa, ami az információkon túl személyesen meg is érintett: az, hogy hány olyan eset van benne, amit én menthetetlennek, reménytelennek ítélnék, s a szerző mégis tudott segíteni rajtuk. Jó érzés volt olvasni, hogy Martina feltette az életét egy olyan küzdelemre, aminek én neki se fognék, és még eredményei is vannak. Ezekre próbálok gondolni, amikor elvesztem annak reményét, hogy belőlem is ki lehet hozni valamit. Emellett nagyon tetszik, hogy a könyv második felében az esetleírásoknál vannak kommentek, megjegyzések, ezek jól értelmezik és helyretszik az interjúalanyok által elmondott (olykor elkent) tartalmakat.

Magánkiadás, Budapest, 2020
Szexkonzultáció>!

Kedves Martina,

Átlagosan 11 évesen kezdik a pornónézést. Mit tennél, ha gyermeked is ezt csinálná? Megdöbbentem, amikor ezt olvastam a könyvben, és belegondoltam abba, hogy hány szülő nem is tudja, hogy a gyermeke mit csinál az online térben. Elgondolkodtam, hogy vajon milyen komplexusokat tud okozni egy fejlődő gyermekben, ha nem a valóságot látja, és ez nem csak a pornóról szól, hanem akár az egész későbbi életükről…Ezt csak úgy gondolatébresztőnek itt hagyom.

Köszönöm szépen Neked ezt a minőségi szakmai élményt. Tudtam, hogy létezik ez a függőség, csak azt nem, hogy ennyire súlyos is lehet. Martina kiváló meglátásai bemutatták, hogyha nem ismerik fel a szakemberek ezt a függőségét kliensnek nem csak magánéletét teszi tönkre, hanem az élete többi részét is. Ugyanakkor a jó hír, hogy a könyv gyakorlati megoldásokra fókuszál, ami bárki számára elérhető. Látszik, hogy nagyon sokat foglalkoztál a pornófüggőség témájával és mélyreható, új gondolatokat osztottál meg a témában, amiket eddig nem lehetett olvasni. Örülök, hogy mindezt mélyinterjú formájában tudtad megoldani, mert így a kutatásban résztvevők a valódi gondolataikat osztották meg. Nekem a könyv legnagyobb tanulsága, hogy a 10-11 éves éppen csak kamaszodó fiuk is függővé válhatnak, és hogy ez igen gyakran előfordul. Bele sem gondolnak, hogy a későbbiek során milyen káros hatásai lehetnek mind a magán- és szexuális életükre. Ajánlom minden kedves szülőnek figyelmébe Martina könyvét, mert az interneten sokkal nagyobb veszélynek vannak kitéve gyerekeik, mint ahogy abba a legtöbben belegondolnak. Okostelefon szinte mindenkinek napi több órát ott lóg a kezében. Lehet elindultunk egy újabb függőség felé?! Kinek lóg a kezében a telefon még a 15 perces vacsora közben is, és mit néz rajta?

Várom az újabb könyvedet: Letava Enikő szexológus

Szexkonzultáció>!

Bizonyos, hogy gyermekként, kamaszként még nincs kialakult értékrend. Ekkor még erőteljesen befolyásolható az ember. Nemrég még meséket hallgatott, és azokat is elhitte. Még hitt a Télapóban. Most meg bekapcsolja a pornót és elhiszi, hogy így zajlik két ember között a szeretkezés. Miért hinne mást? Nem képes még arra, hogy felülbírálja. Életkortól függetlenül, ha valamit csinálunk, befolyásol. Kevesen tudnak mértéket tartani. Lassan már alig van olyan ember, aki ne a mobilját nézegetné folyamatosan. A mobilunk rabjai lettünk. Nem vagyunk szabadok többé. Önként hajtottuk fejünket rabigába. Rabszolgák lettünk.