Róma 4 csillagozás

Somorjai Ferenc: Róma

Róma a régi és az új csodálatos együttélése: ókori római műemlékek, barokk paloták és modern látnivalók váltogatják egymást a nyüzsgő metropolisz utcáin. Templomokat nézegetve fagyizni, a Spanyol lépcsőn beszélgetni, a Pantheon előtt egy kávézóba beülni, egy Vespával a Colosseum körül száguldozni, kezünket az Igazság szájába dugni és este egy kisvendéglőben vacsorázni – Róma a kultúra és a mediterrán életérzés varázslatos elegyét kínálja az idelátogatóknak.
Fedezze fel útikönyvünk segítségével Róma számos arcát! Legyen szó pihenésről vagy kultúráról, családi vakációról vagy egyéni utazásról, kiadványunk segít Önnek, hogy megtalálhassa a város legszebb és legérdekesebb helyeit. A kötet szerzője elismert hazai idegenvezető, aki a magyar utazók igényei és érdeklődése szerint állította össze az útikönyvet. A kivehető térképmelléklet és a számos alaprajz, és sétatérkép biztosítja, hogy a városnézés során Ön soha ne tévedjen el.

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Dream Travel Maxim

Maxim, Szeged, 2017

Quator>!
Somorjai Ferenc: Róma

Nem tudok objektíven ítélni, mert nem olvastam a többi azonos témában írt könyvet, illetve nem vagyok Róma szakértő sem, de ami érdekelt, a látnivalókat korrekten bemutatja. Illetve tetszetős külső, és belső jellemzi, a célnak szerintem tökéletesen megfelel, és még kivehető térkép mellékletet is rejt.

serengeti>!

Flow élmény ("nembíromletenni" érzés): 5
Stílus (írói): 5
Ötlet (eredetiség): 5
Tartalom (mondanivaló): 5
Izgalom: 5

Szakmailag és műfaját tekintve tökéletes könyv. Olvastatja – és „nézeti” – magát, nehezen bírtam letenni. Somorjai Ferenc stílusa kifejezetten egyedi. Sokszor körbejárt ötletből, de eredeti szemszögből a témára tekintve született a kötet, ami Róma legjellegzetesebb látnivalóit mutatja be, gazdagon illusztrált könyv formájában. A tartalom kidolgozott, a mondanivaló átjut az olvasóhoz. A kötet mindvégig izgalmas, érdekfeszítő.

bogger12>!
Somorjai Ferenc: Róma

Ezt az útikönyvet tudom ajánlani, nem túl vastag, mégis minden nevezetességről ír benne. Olyannyira, hogy a Vatikáni Múzeum termeiről is külön bekezdések vannak. Meg voltam elégedve vele. :)