Somogyi Gábor (szerk.) · Tomasics József (szerk.)

Rémtörténetek ​járvány idejére 22 csillagozás

„Maradj otthon, de nézz be az ágy alá!”
Somogyi Gábor – Tomasics József (szerk.): Rémtörténetek járvány idejére

A ​The Black Aether és az Azilum közös, ingyenes kiadványa. Válogatás az Aether Atrox, az Árnyak az időn túlról #1 antológiákban, és az Azilum magazinban megjelent novellákból.

A Rémtörténetek járvány idejére (avagy Maradj otthon, de nézz be az ágy alá!) ebook annak okán jött létre, hogy szeretnénk hozzájárulni ahhoz a csodás folyamathoz, mely a magyarországi könyvkiadók részéről indult ezekben a nehéz napokban. Lehetőségeink korlátozottak, ezért úgy döntöttünk, hogy az eddig nyomtatásban megjelent és már nem elérhető kiadványainkból készítünk válogatást, mely így 6 darab magyar szerző novelláját tartalmazza az Aether Atrox antológiából, illetve további 6 darab novellát az Árnyak az időn túlról antológiából és Azilum magazinokból.

Azonban egy kis meglepetéssel, exkluzivitással így is tudunk szolgálni. Wilum Hopfrog Pugmire A shoggothok szentségtelen odvában (Within Your Unholy Pit of Shoggoths, 2015) című novellája még sehol nem jelent meg magyar nyelvű fordításban.… (tovább)

A művek szerzői: Körtvélyes Ákos, Arthur Machen, Gustav Meyrink, Erdei Lilla, H. P. Lovecraft, Fekete I. Alfonz, Veres Attila

TBA Könyvek, Nagykanizsa, 2020

Hencsulátor P>!
Somogyi Gábor – Tomasics József (szerk.): Rémtörténetek járvány idejére

Nagyon örültem ennek az ingyenes e-booknak, kedves dolog volt felajánlani. ^-^
Szeretem a hátborzongató történeteket, kaptam is szép számmal.
Kedvenceim: A féreg háza, Soha már…, A lila halál.
A féreg háza bevezetett ebbe a hangulatba, kifejezetten tetszett, hogy a férgek spoiler.
Talán a legnagyobb kedvenc a Soha már… volt. Hihetetlenül izgultam rajta és nagyon tetszett a befejezés is.

Popovicsp87 P>!
Somogyi Gábor – Tomasics József (szerk.): Rémtörténetek járvány idejére

Tudjátok ki akar benézni az ágy alá? spoiler
A kiadvány átlagban jó írásokat tartalmaz, pár lovecrafti hangulatot teremt. Az külön tetszett, hogy jól voltak összeválogatva a XIX. – kora XX. századi írások a kortárs magyarokkal.
Különösen tetszett a Soha már…, és Az ébrény.
Előbbi Poe, utóbbi a két idősíkban váltakozó története miatt (bár egy kicsit hosszú volt).
Egyedül az Egy csepp színnel nem tudtam mit kezdeni.
Kár, hogy a szerzőkről nem hallottam eddig.

TBA Könyvek, Nagykanizsa, 2020
MetalMurphy I>!
Somogyi Gábor – Tomasics József (szerk.): Rémtörténetek járvány idejére

„Válogatás az Aether Atrox és az Árnyak az időn túlról #1 antológiákból, valamint az Azilum magazinban megjelent weird és kozmicista, lovecraft-i ihletésű novellákból.”

Bővebben: http://www.cinegore.net/2020/03/28/remtortenetek-jarvan…

Léczfalvy_Lili>!
Somogyi Gábor – Tomasics József (szerk.): Rémtörténetek járvány idejére

Végre. Befejeztem. Továbbra sem vagyok e-könyv kompatibilis, emiatt olvastam olyan hosszan. A történetek tetszettek, nehéz lenne választani kifejezetten kedvencet, de mind a hazai, mind a fordítások egy jó kis keresztmetszetet adtak. Meghozva a kedvemet ahhoz, hogy olvassak még rémtörténeteket.

mariannkiss1980 P>!
Somogyi Gábor – Tomasics József (szerk.): Rémtörténetek járvány idejére

Elég vegyes benyomást tett rám ez az antológia. Volt egy-két novella, ami tetszett, volt, ami nagyon jó volt, de a többit csak untam.
Tetszett:
A féreg háza
Soha már…
A lila halál
Nagyon jó volt:
Az ébrény: ezt regényként is simán olvastam volna.

Zakkant_Tudós>!
Somogyi Gábor – Tomasics József (szerk.): Rémtörténetek járvány idejére

Többet vártam ettől a könyvtől. Dushan Lechky írása jó, a többi sztori max. a közepes szintet éri el nálam; van, ami még azt sem.

Mortii>!
Somogyi Gábor – Tomasics József (szerk.): Rémtörténetek járvány idejére

Egész jó válogatás az Aether Atrox és Azilum magazin korábbi novelláiból!
A külföldi és hazai szerzők is igazán remek írásokkal „járultak hozzá” a kiadványhoz!
A TBA külön jó fej volt, hogy a borítórót megszavaztatta velünk, rajongókkal!

estherlamm P>!
Somogyi Gábor – Tomasics József (szerk.): Rémtörténetek járvány idejére

Véleményem szerint Erdei Lilla novellája magasan kiemelkedik a többi közül, mind stílusával, mind nyelvezetével.

adrica P>!

Több mint száz évvel ezelőtt nagyapja, a család fiatalabbik gyermeke Missouri déli részébe költözött és itt építette fel pazar, új birtokát, ezt az oszlopos kúriát, és szerelte fel az ültetvényes gazdálkodás minden szükséges kellékével. Volt idő, amikor egyszerre kétszáz néger lakott azokban a kunyhókban, amelyek a ház mögött sorakoztak a lapos síkságon (amelyet mostanra már elárasztott a folyó), és hallani lehetett, ahogy éjszakánként énekelnek és nevetnek és a bendzsóikon játszanak – legkedvesebb báját egy olyan civilizációnak és társadalmi rendnek, amelyet mára sajnálatos módon eltöröltek.

H. P. Lovecraft & Zealia Bishop: Medúza fürtjei (Somogyi Gábor fordítása), (TBA Könyvek, 2020)