Somogyi Gábor (szerk.) · Tomasics József (szerk.)

Rémtörténetek ​járvány idejére 19 csillagozás

„Maradj otthon, de nézz be az ágy alá!”
Somogyi Gábor – Tomasics József (szerk.): Rémtörténetek járvány idejére

A ​The Black Aether és az Azilum közös, ingyenes kiadványa. Válogatás az Aether Atrox, az Árnyak az időn túlról #1 antológiákban, és az Azilum magazinban megjelent novellákból.

A Rémtörténetek járvány idejére (avagy Maradj otthon, de nézz be az ágy alá!) ebook annak okán jött létre, hogy szeretnénk hozzájárulni ahhoz a csodás folyamathoz, mely a magyarországi könyvkiadók részéről indult ezekben a nehéz napokban. Lehetőségeink korlátozottak, ezért úgy döntöttünk, hogy az eddig nyomtatásban megjelent és már nem elérhető kiadványainkból készítünk válogatást, mely így 6 darab magyar szerző novelláját tartalmazza az Aether Atrox antológiából, illetve további 6 darab novellát az Árnyak az időn túlról antológiából és Azilum magazinokból.

Azonban egy kis meglepetéssel, exkluzivitással így is tudunk szolgálni. Wilum Hopfrog Pugmire A shoggothok szentségtelen odvában (Within Your Unholy Pit of Shoggoths, 2015) című novellája még sehol nem jelent meg magyar nyelvű fordításban.… (tovább)

A művek szerzői: Körtvélyes Ákos, Arthur Machen, Gustav Meyrink, Erdei Lilla, H. P. Lovecraft, Fekete I. Alfonz, Veres Attila

TBA Könyvek, Nagykanizsa, 2020

Hencsulátor>!
Somogyi Gábor – Tomasics József (szerk.): Rémtörténetek járvány idejére

Nagyon örültem ennek az ingyenes e-booknak, kedves dolog volt felajánlani. ^-^
Szeretem a hátborzongató történeteket, kaptam is szép számmal.
Kedvenceim: A féreg háza, Soha már…, A lila halál.
A féreg háza bevezetett ebbe a hangulatba, kifejezetten tetszett, hogy a férgek spoiler.
Talán a legnagyobb kedvenc a Soha már… volt. Hihetetlenül izgultam rajta és nagyon tetszett a befejezés is.

Popovicsp87 P>!
Somogyi Gábor – Tomasics József (szerk.): Rémtörténetek járvány idejére

Tudjátok ki akar benézni az ágy alá? spoiler
A kiadvány átlagban jó írásokat tartalmaz, pár lovecrafti hangulatot teremt. Az külön tetszett, hogy jól voltak összeválogatva a XIX. – kora XX. századi írások a kortárs magyarokkal.
Különösen tetszett a Soha már…, és Az ébrény.
Előbbi Poe, utóbbi a két idősíkban váltakozó története miatt (bár egy kicsit hosszú volt).
Egyedül az Egy csepp színnel nem tudtam mit kezdeni.
Kár, hogy a szerzőkről nem hallottam eddig.

TBA Könyvek, Nagykanizsa, 2020
MetalMurphy I>!
Somogyi Gábor – Tomasics József (szerk.): Rémtörténetek járvány idejére

„Válogatás az Aether Atrox és az Árnyak az időn túlról #1 antológiákból, valamint az Azilum magazinban megjelent weird és kozmicista, lovecraft-i ihletésű novellákból.”

Bővebben: http://www.cinegore.net/2020/03/28/remtortenetek-jarvan…

Léczfalvy_Lili>!
Somogyi Gábor – Tomasics József (szerk.): Rémtörténetek járvány idejére

Végre. Befejeztem. Továbbra sem vagyok e-könyv kompatibilis, emiatt olvastam olyan hosszan. A történetek tetszettek, nehéz lenne választani kifejezetten kedvencet, de mind a hazai, mind a fordítások egy jó kis keresztmetszetet adtak. Meghozva a kedvemet ahhoz, hogy olvassak még rémtörténeteket.

mariannkiss1980 P>!
Somogyi Gábor – Tomasics József (szerk.): Rémtörténetek járvány idejére

Elég vegyes benyomást tett rám ez az antológia. Volt egy-két novella, ami tetszett, volt, ami nagyon jó volt, de a többit csak untam.
Tetszett:
A féreg háza
Soha már…
A lila halál
Nagyon jó volt:
Az ébrény: ezt regényként is simán olvastam volna.

Zakkant_Tudós>!
Somogyi Gábor – Tomasics József (szerk.): Rémtörténetek járvány idejére

Többet vártam ettől a könyvtől. Dushan Lechky írása jó, a többi sztori max. a közepes szintet éri el nálam; van, ami még azt sem.

Mortii>!
Somogyi Gábor – Tomasics József (szerk.): Rémtörténetek járvány idejére

Egész jó válogatás az Aether Atrox és Azilum magazin korábbi novelláiból!
A külföldi és hazai szerzők is igazán remek írásokkal „járultak hozzá” a kiadványhoz!
A TBA külön jó fej volt, hogy a borítórót megszavaztatta velünk, rajongókkal!

baranyeszter P>!
Somogyi Gábor – Tomasics József (szerk.): Rémtörténetek járvány idejére

Véleményem szerint Erdei Lilla novellája magasan kiemelkedik a többi közül, mind stílusával, mind nyelvezetével.