Árnyak ​az időn túlról 2 (Árnyak az időn túlról 2.) 10 csillagozás

Somogyi Gábor (szerk.): Árnyak az időn túlról 2 Somogyi Gábor (szerk.): Árnyak az időn túlról 2

Kötetünk az Azilum különszámának, az Árnyak az időn túlról-trilógia második része, amely újabb tizenhét mítoszos írást tartalmaz olyan szerzőktől, mint TED Klein, Philip José Farmer és Colin Wilson. A novellák, amelyek a 60-as és a 80-as évek közötti időszakból származnak, egytől egyig most jelennek meg először magyar nyelven.

A művek szerzői: Colin Wilson, Donald A. Wollheim, Eddy C. Bertin, Joanna Russ, T. E. D. Klein, Frank Belknap Long, Edward P. Berglund

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Azilum-különkiadás

Howard Phillips Lovecraft · őrült · Arthur Machen · Fred Allen (komikus)

Cornwall · Kalifornia

MetalMurphy I>!
Somogyi Gábor (szerk.): Árnyak az időn túlról 2

Az antológia második része stílusában szinte mindenben megegyezik az elsővel (igényes kialakítás, enyhén domború borító, letisztult tipográfia), talán annyi az eltérés, hogy ezúttal jóval vastagabbra sikerült. A múltkori 284 lapos kiadvány helyett immáron 378 oldalon keresztül élvezhetjük a lovecraft-i holdudvarba tartozó történeteket.

Bővebben: http://www.cinegore.net/2019/07/09/azilum-kulonszam-arn…

Dávidmoly >!

Bár a húszas évekbeli barátaim utálták volna bevallani, de a gondolat, miszerint egy elhagyatott ház padlásán rábukkanunk egy málladozó, régi „sötét könyvre” – valami bűbájokkal, énekekkel és titkos tanokkal teli lexikonra – nem más, mint pusztán különös ábránd. Ha a Necronomicon valóban létezne, a Bantam olcsó, papírfedeles könyvként adná ki Lin Carter előszavával.

311. oldal, T. E. D. Klein: A fekete hírnök

Dávidmoly >!

– Ez mind nagyon érdekes – mondtam, miközben letettem a könyvet. – Mit szándékozol tenni vele?
– Cornwallba megyek a hétvégén megtalálni a házat, és megnézem, hogy ott áll-e még az az ablak – válaszolta diadalittasan.
Számos kifogást emelte ez ellen, és mindegyikük teljesen logikusnak és cáfolhatatlannak hangzott. Ettől persze még ugyanúgy útra keltünk.

71. oldal, Steffan B. Aletti: A kastély az ablakban

Kapcsolódó szócikkek: Cornwall
Dávidmoly >!

És maguk az elbeszélések, amelyek egykor beható méltatásban részesültek, most egyszerűen – mintha ez önmagában is elég dicséret lenne – „lovecraftiak”. Ó, Howard, végképp győzedelmeskedtél abban a minutumban, hogy a nevedből melléknevet csináltak!

287. oldal, T. E. D. Klein: A fekete hírnök

Kapcsolódó szócikkek: Howard Phillips Lovecraft
Dávidmoly >!

– Azok alapján, amit eddig láttam Kaliforniából, néhányan a mai fiatalok közül bármit kipróbálnának egyszer.
– Szörf, tengerpart és szex – vetette közbe Dr. Wilhelm, mint egy szlogent. – Tudom, mire gondol. Akad abból a fajtából néhány, épp kinn sátraznak a parton, délre a kanyar mögött. Hippinek hívják magukat manapság. De, hogy visszatérjek a delfinekhez, egy intelligensebb fajhoz.

94. oldal, James Wade: A Mélységlakók

Dávidmoly >!

Ám a kor egy jelentős előnnyel rendelkezik: megtanít arra, hogy más emberek véleménye nem igazán számít; a halál sokkal valódibb.

123. oldal, Colin Wilson: A lloigorok visszatérnek

Kapcsolódó szócikkek: életkor · halál · vélemény
Dávidmoly >!

Két nappal a hajóm indulás előtt fedeztem fel a kézirat címét. A címoldal hiányzott, ám a tizennegyedik oldalán szerepelt egy hivatkozás, mely egyértelműen magára a műre vonatkozott. Necronomiconnak hívták.

128. oldal, Colin Wilson: A lloigorok visszatérnek

Kapcsolódó szócikkek: Necronomicon
Dávidmoly >!

A hipotézis, amely lassan megvilágosodott előttem, így szólt: a Voynich-kézirat egy sokkal nagyobb, talán kabbalisztikus eredetű Necronomicon összefoglalója volt.

131. oldal, Colin Wilson: A lloigorok visszatérnek

Kapcsolódó szócikkek: Necronomicon · Voynich-kézirat
Dávidmoly >!

Az effajta dolgokat egy tizenhétéves forma ember nem egy nap alatt érti meg. Szépség. Elkeseredés. Halandóság. Részvét. Fájdalom.

231. oldal, Joanna Russ: Csónakom

Kapcsolódó szócikkek: elkeseredés · fájdalom · megértés · részvét · szépség
Dávidmoly >!

Bocs, Milt, de mi, írók mindent elolvasunk, ahogy alkalmunk nyílik rá. Ez a mi kis bűnünk.

234–235. oldal, Joanna Russ: Csónakom

Kapcsolódó szócikkek: bűn · író · olvasás
Dávidmoly >!

Ahogy a legtöbb ember, én magam is azt feltételeztem, hogy társaim viszonylag becsületes, aránylag nyílt elméjű és relatíve kíváncsi természettel bírnak. Ha bármikor szükségem volt rá, hogy megerősítse feltételezésemet a megmagyarázhatatlan iránti kíváncsiságról, csak egy pillantást kellett vetnem bármely repülőtér könyvespolcára, melyen tucatnyi vagy több papírkötésű kiadvány sorakozott Frank Edwards-tól és társaitól olyan címekkel, mint a Furcsaságok világa, Száz esemény, ami különösebb a képzeletnél és így tovább. Megrázó felfedezés, hogy ez nem bizonyíték a nyitottságra a „természetfeletti” iránt, sokkal inkább azon vágyunkat leplezi le, hogy valami megborzongasson vagy sokkoljon minket. Ezek a könyvek egyfajta okkult pornográfiát képviselnek, pusztán részei a nagy játéknak, hogy a világ „kevésbé legyen olyan unalmas, mint amilyen valójában”.

168–169. oldal, Colin Wilson: A lloigorok visszatérnek

Árnyak az időn túlról sorozat · Összehasonlítás