Magyarok ​a bécsi hivatalnokvilágban 0 csillagozás

A közös külügyminisztérium magyar tisztviselői 1867–1914
Somogyi Éva: Magyarok a bécsi hivatalnokvilágban

Somogyi ​Éva 1937-ben született Budapesten. Az Eötvös Loránd Tudományegyetemen 1961-ben szerzett magyar-történelem szakos tanári diplomát. Azóta az MTA Történettudományi Intézetében (ma: MTA BTK Történettudományi Intézet) dolgozik.
Két évtizeden át vezette az intézet Újkori Osztályát, 2012-ben lett emeritus professzor. Munkásságáért 1985-ben az osztrák Forschungs-gemeinschaft Anton Gindely-díjban, a Soros Alapítvány 1992-ben Ránki György-díjban részesítette. 2000-ben az Osztrák Tudományos Akadémia levelező tagjává választotta. Kutatási területe a Habsburg Monarchia dualizmus kori története. Az osztrák-német liberálisoknak a magyar kiegyezéssel kapcsolatos álláspontja alakulását vizsgálta A birodalmi centralizációtól a dualizmusig című, első nagyobb monográfiájában, amely élénk nemzetközi érdeklődést váltott ki. Az 1980-as évektől magyar részről vezetője volt a Monarchia közös minisztertanácsa jegyzőkönyvei közzétételére alakult osztrák-magyar bizottságnak. Ő maga a sorozat… (tovább)

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Magyar történelmi emlékek - Értekezések

Csaplár-Degovics Krisztián: „Nekünk nincsenek gyarmataink és hódítási szándékaink”
Szécsi Noémi – Géra Eleonóra: A budapesti úrinő magánélete
Henry Kissinger: Diplomácia
Dobó Attila: A trianoni békediktátum
Gyurgyák János: Ezzé lett magyar hazátok
Popély Gyula: Szövetségben az ellenséggel
Trianon és az olasz diplomácia
Ádám Magda – Ormos Mária (szerk.): Francia diplomáciai iratok a Kárpát-medence történetéről – 1918–1919
Boris Kálnoky: Őseim földje
Erdődy Gábor: A polgári nemzetté válás útjai