Barátságháló 7 csillagozás

Somfai Anna: Barátságháló

Időutazásos kalandok a múltban és egy másik dimenzióban! Lencsi és Fülöp egy különleges képességű macska segítségével nemcsak a gonosz ellen szövetkezik, hanem egyúttal a szigorú Márti néni körül szakadozó barátsághálót is újraszövi. Fantasztikus meseregény a világot összetartó hálókról.
Somfai Anna író, fizikus ezzel a kézirattal 2017-ben megnyerte az Aranyvackor pályázat különdíját.

„Fülöp leheveredett az ágyára, és a Star Wars posztert bámulta, amit még papától kapott, amikor az utolsó részt együtt megnézték. Miféle erő lakozhat a barátságkristályban? Amióta kézbe fogta, biztos volt benne, hogy a kristályban valamiféle pozitív erő lakik. Vagy csak jó célra használta, mint a jedik? Előhúzta a zsebéből a kristályt, vizsgálgatta, forgatta. A barátságkristály szürke színben csillogott, és a végtelen jelnek csaknem a fele fényesen ragyogott rajta. Vajon Kasztórnak mi szüksége van a kristályra?”

Cerkabella, Szentendre, 2019
168 oldal · keménytáblás · ISBN: 9786155808197 · Illusztrálta: Horváth Ildi

Somfai Anna: Barátságháló

Annyi jó volt ebben a könyvben! Macska, szalamandra, titokzatos szerszámoskamra, félelmetes pók, őzgida, különleges teák és sok más tarkította a történet menetét, amiben két kisgyerek igyekezett megmenteni spoiler és spoiler.
Szerettem minden fejezetét a regénynek a rajzokal együtt, mert egy pergő, izgalmas mesét kaptam, amiben a barátság, hiszen ha az van, minden van.
Szerencsés vagyok, hogy olvashattam, és hogy részese lehetek az ifjúsági irodalmi zsűrinek, mert enélkül bizony nem is tudtam volna, hogy létezik ez a kiváló történet. Teljes mértékben bele tudtam magam élni, ami szerintem nagy szó egy könyvnél.

kratas P
Somfai Anna: Barátságháló

Aranyos történet barátságról és bátorságról, de nekem hiányzott belőle a varázslat, ami magával ragad és ami miatt lehet izgulni, örülni és bizony élvezni az olvasást. Olyan volt, mintha egy prezentációt vagy egy tankönyvet olvasnék, mindennek megvolt a pontos helye és a végén akkurátusan lezárásra került az összes nyitott kérdés és szál.
Pedig még beszélő cica is volt benne :)

Oláh_Zita P
Somfai Anna: Barátságháló

Igényes és kedves történet sok-sok fantáziával, nekem mégis egy kis játékosság még belefért volna a történetbe.

mosómedvepapa
Somfai Anna: Barátságháló

Izgalmas, magával ragadó kiskamasz regény, nehéz letenni a könyvet.
Érdekes és elgondolkodtató ötlet a világot összetartó emberi
kapcsolatok hálója. Kedvenc karakterem Gyömbér, a gondolkozó cica,
aki a szereplők számára megnyitja a varázsvilágot, mint ahogy
a saját gyerekeim számára is.

csgabi MP

Egy hét! Anya nem is tudja, milyen hosszú egy hét Márti néninél.
Egyszer csak a hátánál valami puha melegséget érzett.
– Gyömbér, te vagy az?
A cica jólesően dorombolt. A kislány odahajolt hozzá, beletúrt a selymes, vörös cicaszőrbe.

Kapcsolódó szócikkek: macska
csgabi MP

Ekkor meghallotta Levendula sírását. Ki kell szabadítania, nyilallt belé vártalanul. Maga sem tudta, honnan vette hozzá a bátorságot, de reszketve, lassan visszafordult.
Szemben vele hatalmas, fekete pók közeledett. Lencsi megdermedt az iszonyatos látványtól: a szörnynek emberarca volt, és megszámlálhatatlan számú karja. Egyikkel az őz testét kulcsolta át, a másikat Lencsi felé nyújtotta. A kislány utolsó erőfeszítésével elhajította a szirmokat, majd aléltan csuklott össze.

csgabi MP

Fülöp a gép előtt ült, és koncentrált. Lehet, hogy átkel a folyón, és felfedezi a túlpartot. De nincsen híd. Akkor majd épít csónakot.
– Fülikém! Fülöp!
Ha már nekikezdett a csónaképítésnek, be is fejezi.
– Fülöp, a füleden ülsz?
Nagyapa vajon még meddig szórakozik ezzel a béna viccel?
Fülöp félreütött, a csónak eltűnt. Dühösen zárta be a Minecraft ablakát. Nagyapa már az ajtóban állt.
– Anyád hív, kisfiam.

Kapcsolódó szócikkek: Minecraft