Barátságháló 10 csillagozás

Somfai Anna: Barátságháló

Időutazásos kalandok a múltban és egy másik dimenzióban! Lencsi és Fülöp egy különleges képességű macska segítségével nemcsak a gonosz ellen szövetkezik, hanem egyúttal a szigorú Márti néni körül szakadozó barátsághálót is újraszövi. Fantasztikus meseregény a világot összetartó hálókról.
Somfai Anna író, fizikus ezzel a kézirattal 2017-ben megnyerte az Aranyvackor pályázat különdíját.

„Fülöp leheveredett az ágyára, és a Star Wars posztert bámulta, amit még papától kapott, amikor az utolsó részt együtt megnézték. Miféle erő lakozhat a barátságkristályban? Amióta kézbe fogta, biztos volt benne, hogy a kristályban valamiféle pozitív erő lakik. Vagy csak jó célra használta, mint a jedik? Előhúzta a zsebéből a kristályt, vizsgálgatta, forgatta. A barátságkristály szürke színben csillogott, és a végtelen jelnek csaknem a fele fényesen ragyogott rajta. Vajon Kasztórnak mi szüksége van a kristályra?”

Eredeti megjelenés éve: 2019

Kiadói ajánlás: 8 éves kortól · Tagok ajánlása: Hány éves kortól ajánlod?

Cerkabella, Szentendre, 2019
168 oldal · keménytáblás · ISBN: 9786155808197 · Illusztrálta: Horváth Ildi

Somfai Anna: Barátságháló

Annyi jó volt ebben a könyvben! Macska, szalamandra, titokzatos szerszámoskamra, félelmetes pók, őzgida, különleges teák és sok más tarkította a történet menetét, amiben két kisgyerek igyekezett megmenteni spoiler és spoiler.
Szerettem minden fejezetét a regénynek a rajzokal együtt, mert egy pergő, izgalmas mesét kaptam, amiben a barátság, hiszen ha az van, minden van.
Szerencsés vagyok, hogy olvashattam, és hogy részese lehetek az ifjúsági irodalmi zsűrinek, mert enélkül bizony nem is tudtam volna, hogy létezik ez a kiváló történet. Teljes mértékben bele tudtam magam élni, ami szerintem nagy szó egy könyvnél.

krlany IP>!
Somfai Anna: Barátságháló

Átjárók. Izgalmas helyek, ki tudja hova vezetnek. Barátságháló. Az a kusza háló, amely nem hagy leesni, és mindig megtart. De aztán jön valaki, akinek nem tetszik ez az egész, és elnémulnak a madarak… Szerettem ezt a könyvet, mert nagyon fontos dolgokra világít rá, miközben egy izgalmas, pörgős történetet is kapsz… Gyömbér. Kiváló név egy macskának.

PTJulia P>!
Somfai Anna: Barátságháló

Nagyon aranyos kisregény a 8-10 éves korosztály számára! Van benne némi mágikus képesség, és sok-sok segítőkészség! Csudajó, hogy a gyerekek tudnak segíteni Márti néninek, bár a megoldás kicsit meseregényszerűen egyszerű (hipp-hopp nagy kibékülés) – olyan jó lenne, ha a valóságban is így működne, de persze nem.
Szívembe zártam ezt a kis történetet.

kratas P>!
Somfai Anna: Barátságháló

Aranyos történet barátságról és bátorságról, de nekem hiányzott belőle a varázslat, ami magával ragad és ami miatt lehet izgulni, örülni és bizony élvezni az olvasást. Olyan volt, mintha egy prezentációt vagy egy tankönyvet olvasnék, mindennek megvolt a pontos helye és a végén akkurátusan lezárásra került az összes nyitott kérdés és szál.
Pedig még beszélő cica is volt benne :)

Oláh_Zita P>!
Somfai Anna: Barátságháló

Igényes és kedves történet sok-sok fantáziával, nekem mégis egy kis játékosság még belefért volna a történetbe.

Habók P>!
Somfai Anna: Barátságháló

Fontos dolog a barátságháló. Ha ez hiányzik, semmi nem megy jól. Nem énekelnek a madarak, hamar zárnak a boltok, unalmas a színházi előadás, – és a szülőknek nem jut idejük a gyerekeikre, mert vírusokat kell keresniük. Szerencsére a gyerekeknek is van magukhoz való eszük, és találnak segítőket az állatok között. És persze rendbe is hoznak mindent. Azért egy kicsit több mesét, több kalandot szívesen olvastam volna. Viszont Gyömbér cica mindennel megbékített.

mosómedvepapa>!
Somfai Anna: Barátságháló

Izgalmas, magával ragadó kiskamasz regény, nehéz letenni a könyvet.
Érdekes és elgondolkodtató ötlet a világot összetartó emberi
kapcsolatok hálója. Kedvenc karakterem Gyömbér, a gondolkozó cica,
aki a szereplők számára megnyitja a varázsvilágot, mint ahogy
a saját gyerekeim számára is.

csgabi P>!

Egy hét! Anya nem is tudja, milyen hosszú egy hét Márti néninél.
Egyszer csak a hátánál valami puha melegséget érzett.
– Gyömbér, te vagy az?
A cica jólesően dorombolt. A kislány odahajolt hozzá, beletúrt a selymes, vörös cicaszőrbe.

Kapcsolódó szócikkek: macska
Chöpp >!

Minden mindennel összefügg. Az embereket az állatokkal, a növényekkel és egymással több köti össze, mint gondolnád.

csgabi P>!

Ekkor meghallotta Levendula sírását. Ki kell szabadítania, nyilallt belé vártalanul. Maga sem tudta, honnan vette hozzá a bátorságot, de reszketve, lassan visszafordult.
Szemben vele hatalmas, fekete pók közeledett. Lencsi megdermedt az iszonyatos látványtól: a szörnynek emberarca volt, és megszámlálhatatlan számú karja. Egyikkel az őz testét kulcsolta át, a másikat Lencsi felé nyújtotta. A kislány utolsó erőfeszítésével elhajította a szirmokat, majd aléltan csuklott össze.

csgabi P>!

Fülöp a gép előtt ült, és koncentrált. Lehet, hogy átkel a folyón, és felfedezi a túlpartot. De nincsen híd. Akkor majd épít csónakot.
– Fülikém! Fülöp!
Ha már nekikezdett a csónaképítésnek, be is fejezi.
– Fülöp, a füleden ülsz?
Nagyapa vajon még meddig szórakozik ezzel a béna viccel?
Fülöp félreütött, a csónak eltűnt. Dühösen zárta be a Minecraft ablakát. Nagyapa már az ajtóban állt.
– Anyád hív, kisfiam.

Kapcsolódó szócikkek: Minecraft