Csipkefa 2 csillagozás

Mesés játék a népköltészettel
Sólyom Katalin: Csipkefa

Sólyom Katalin – színművész.
50 éve a Pécsi Nemzeti Színház művésze, Jászai-díjas örökös tag.
Színházi munkái mellett számos önálló estet készített. Csipkefa című gyermekműsorát több évtizede játssza folyamatosan. Most írásban ajánlja óvodásoknak, iskolásoknak, szülőknek, nagyszülőknek.

dianna76 P>!

Sólyom Katalin: Csipkefa Mesés játék a népköltészettel

Először a könyv elolvasására kerítettem sort. Az eleje nagyon tetszett, mert egy népmesét ötvöz a népi mondókákkal, dalokkal, szokásokkal. Aztán amikor Jánoska felserdül, valahogy elveszítettem az érdeklődésemet. Talán mert elveszett a mesésség belőle.
A CD voltaképp a könyv anyagát tartalmazza, némi eltéréssel. Így ugyanazt éreztem: az elejét nagyon tudtam szeretni és élvezni, a második felétől már nem nagyon. Viszont mindenképpen pozitívan értékelendő a hagyományőrzés megteremtése a könyv és CD által a gyerekeknél. Az illusztációk pedig külön csillagozást érdemelnének: gyerekkézből eredő gyönyörűségek!

Holdbéli_nyúl P>!

Sólyom Katalin: Csipkefa Mesés játék a népköltészettel

A CD mellékletet még nem tudtam meghallgatni, de hallottam már élőben a Csipkefa műsort, úgyhogy eleve nem tudtam a könyvet úgy olvasni, hogy közben ne Sólyom Katalin hangján halljam a mesét, mondókákat, találós kérdéseket.
Egy csipetnyi gyerekkor – ilyen volt a hangulata, még ha nem is ismertem eleve az összes mondókát. Megfelelő mennyiségű altesti humorral van fűszerezve, csak úgy tényleg népiesen, nem túlzottan, de kihagyhatatlanul.
A szövegeket kísérő rajzokat pécsi gyerekek készítették, és a legjobb rajzokat Dr. Aknai Tamás válogatta ki.
Játékos bohóságával (meg eleve azzal, hogy van dedikált példányom) feldobta a napomat!