Mitől ​alszik jól a baba? 6 csillagozás

Sofia Axelrod: Mitől alszik jól a baba?

Gyengéd, ​tudományos módszer, hogy a kisbabád végig aludja az éjszakát

A legfrissebb Nobel-díjas kutatásokra alapozott módszer

Az alvás és az alváshiány sarkalatos probléma az újdonsült szülők számára.

Az újszülöttek rendszerint két-háromóránként ébrednek fel, a karikás szemű, kimerült szülők leghőbb vágya egy éjszaka, amit háborítatlanul végigalhatnak. Tanács van bőven, a legfrissebb kutatások azonban egész mostanáig nem voltak hozzáférhetők.

Sofia Axelrod első gyermeke születésekor rájött, hogy a tipikus altatási tanácsok ellentmondanak rendelkezésre álló tudományos ismereteinknek, köztük Axelrod mentorának Nobel-díjjal kitüntetett kutatásaival is.

Miért érdemes normál helyett vörös izzót tenni a gyerekszobába?

Miért nem igaz az ősrégi jótanács, hogy „Alvó babát ne ébressz fel”?

Hogyan alakíthatjuk ki az egészséges rutint?

Hogyan szoktassuk be az alvást gyengéden, minimális (2 percnél kevesebb)… (tovább)

XXI. Század, Budapest, 2020
316 oldal · ISBN: 9786156122841 · Fordította: Bíró Júlia

Sofia Axelrod: Mitől alszik jól a baba?

Sofia Axelrod: Mitől alszik jól a baba? A gyengéd, tudományos alapú módszer, amely segít a kisbabádnak abban, hogy végigaludja az éjszakát

Olvastam érdekes és új dolgokat ebben a könyvben és olyan információkat is, amik nem mondtak újat.
Egy első babás, friss anyukának azonban minden új, és ha alvási problémákkal küszködnek, akkor érdemes lehet kipróbálni a szerző tudományos alapokon nyugvó tanácsait.

A könyv tartalmazza részletesen a gyengéd alváshoz szoktatás programját, ha úgy érzi valaki, hogy neki ez jó megoldás lehet, érdemes megismerkedni ezzel a módszerrel, hogy utána eldönthesse, hogy mennyire képes megvalósítani azt.
Az biztos, én sem a múltban nem lettem voltam képes erre, és nem is szerettem volna alkalmazni, és most sem lennék képes, de azt szokták mondani, hogy húzzuk fel valakinek a cipőjét és sétáljunk benne egy mérföldet.
Minden bizonnyal vannak szülők, akik küzdenek olyan nagy fokú alvásproblémával, amire Sofia Axelrod módszere megoldás lehet, számukra ez is egy lehetőség, egy választás. Ha pedig a könyv összes tanácsát nem is tudjuk megfogadni, néhány érdekes és hasznos információt akkor is a magunkévá tehetünk.
Bővebben: http://konyvutca.blogspot.com/2021/03/sofia-axelrod-mit…

chipolino>!
Sofia Axelrod: Mitől alszik jól a baba?

Kicsit későn került a kezembe a könyv; a kislányom 8 hónapos múlt, ilyenkorra a legtöbb családban szerintem már kialakul egyfajta altatási rutin. Ennek ellenére abszolút nem volt haszontalan olvasmány, a rövidsége ellenére rengeteg megszívlelendő tanácsot tartalmaz az altatással és az éjszaka végigalvásával kapcsolatban. Elsősorban leendő szülőknek és olyanoknak ajánlanám, akiknek a gyermeke még nincs fél éves, de akár idősebb babák szülei is meríthetnek belőle.
Nyilván nem kell mindent betű szerint követni, de adhatunk egy esélyt a piros fényű izzónak és a sötétítőfüggönynek, kipróbálhatjuk a Gyengéd alváshoz szoktatás programot, közben pedig figyeljük a gyermekünket, mi az, amivel valóban segítjük az alvását.
Bővebben:

csilla0923>!
Sofia Axelrod: Mitől alszik jól a baba?

Érdekes olvasmány, ha meglesz a baba meglátom mennyit lehet belőle hasznosítani, de tény, hogy azért vannak benne használható dolgok. A piros fényre nagyon kíváncsi leszek, meglátom beszerzem-e. A gyakorlati példák jók, lehet meg fogom próbálni.
Kicsit azért zavart a leírásban, hogy annyiszor kiemelte a nő hogy ők mennyire jók ebben a kutatói csoportban de ez legyen a legkevesebb :D

Szilka159>!
Sofia Axelrod: Mitől alszik jól a baba?

Kötelezővé tenném minden szülőnek! Bár még a babám a pocakomban van, úgy érzem, kellően felkészültem az altatásra.

NaVera>!
Sofia Axelrod: Mitől alszik jól a baba?

A kisasszony még várat magára, de a várakozással töltött idő alatt én egy újabb könyvet olvastam el, ami egy elég kardinális kérdéssel, a baba altatásával foglalkozik. Számomra, kezdő szülőként ez egy olyan téma, amivel kapcsolatban különösen sok kérdés kavarog bennem, és amivel kapcsolatban rengeteg tippet és „jó tanácsot” kaptam, amiknek hála, szerintem, csak még nagyobb káosz alakult ki bennem.
Emiatt is tetszett ez a könyv, mert az írónő alvás kutató, és az egész témát a saját, és más, Nobel-díjas kutatók munkái alapján közelíti meg tudományosan, de mégis rendkívül közérthetően, rengeteg gyakorlati példával és eszközzel szemléltetve. Végre nem csak a szokásos önmarketinget olvashatjuk hosszú fejezeteken keresztül, hanem ha kell, akkor az írónő több esetben is leírja, hogy ő a saját gyerekeivel mit rontott el, és ezeket a hibákat végül hogyan javította.
A „Mitől alszik jól a baba?” azon könyvek egyike, amit a hozzánk hasonló kezdő szülők mellett akár azoknak is szívesen ajánlok, akiknek (még) nincs gyerekük, de az alvás tudománya iránt kimondottan érdeklődnek.

Bízz a megérzéseidben!

Bea_Könyvutca P>!

Attól függően, milyen fajta fénynek tesszük ki, és hogyan időzítjük a fényhatásokat, radikális változást érhetünk el a kisbaba alvásában.

Vivienne94>!

Számos tudomány bizonyítja, hogy a napirendhez szoktatott kisbabák kevesebbet sírnak, a szüleik pedig kevésbé kimerültek.

109. oldal, 8. fejezet - Napirend (21. század, 2020)