Egy ​ütemre dobban a szív 5 csillagozás

Jótékony maraton – Egy magyar nő története emberségről és kitartásról
Snow Andrea: Egy ütemre dobban a szív

Snow Andrea maratoni futó, aki azon dolgozik, hogy új jótékonysági formát honosítson meg Magyarországon. Így ír a törekvéseiről:
”A maraton a hosszú távú futások ékköve. Nem elég indulni a versenyen, el kell jutni a célig… Egy jótékony cél támogatásával eljutni a célvonalig az egyik leghatalmasabb feladat, amelyet életed során teljesítesz. Növeld a tétet, légy az első, aki másokra is figyel, felelj meg a kihívásnak! Fuss jótékony célért – futásoddal támogatass egy jó ügyet!
Kiknek ajánlom e könyvemet?
-Futóknak, akik most ismerkednek a maratonnal.
-Tapasztalt futóknak.
-Középszinten futóknak.
-Atlétáknak.

Kötelező olvasmány azoknak, akik rendkívüli teljesítményre vágynak, és mindazoknak, akik készek tenni jótékony célok érdekében.”

Alexandra, Pécs, 2011

Ree>!
Snow Andrea: Egy ütemre dobban a szív

Snow Andrea: Egy ütemre dobban a szív Jótékony maraton – Egy magyar nő története emberségről és kitartásról

Érdekes olvasmány volt, sok hasznos információval (mint a helyes táplálkozás, megfelelő felszerelés, edzésprogram, versenybeszámolók stb.) Főleg azoknak ajánlom, akik első nagyobb versenyükre készülnek.

Sheila>!
Snow Andrea: Egy ütemre dobban a szív

Nemrég kezdtem el futni, és szobatársam felajánlotta, hogy kölcsönadja, mert sok hasznos tanács van benne.

Nem csalódtam.

A könyv nagyon rövid, csupán 157 oldal – aki gyorsabban olvas az 1-2 óra alatt be is fejezheti.
Lényege szempontjából sok hasznos tanácsot tartalmaz kezdők részére, és a jótékony futást (maraton-félmaraton) népszerűsíti.
Olvashatunk benne az edzésről, megfelelő felszerelésről, sérülésekről, helyes táplálkozásról, egyéb kiegészítő tréninggyakorlatokról és persze magáról a maratonról is (hogyan zajlik, mire figyeljünk, stb.), illetve egy csomó egyéb dologról (pl. adománygyűjtési stratégiák).

Én kifejezetten a tanácsai miatt olvastam, mivel jótékony céllal egyelőre nem tervezik futni, és erre tökéletesen megfelelt a könyv. A tanácsai egyértelműek, könnyen követhetőek, felhívják a kezdők alapvető problémáira a figyelmet, ha valaki maratonra szeretne felkészülni, még hetekre lebontott edzési táblázatot is talál benne. A hölgy stílusa nekem túl (über) pozitív volt, de ez a könyv értékéből nem vesz le.