Ketchup 20 csillagozás

Sławomir Mrożek: Ketchup

"Érdekelhet-e az önéletrajzom valakit, aki még sohasem hallott arról, hogy létezem? Nem vadásztam elefántra, nem voltam sem titkosügynök, sem John Kennedy szeretője. Nem követtem el semmit, a leghétköznapibb bűntényt sem, még átlagosnak mondható ferde hajlamaim sincsenek. Nincs semmi pikáns titkom, amit be kellene vallanom, mivel kelthetném hát fel a nagyközönség érdeklődését?
1930. június 29-én születtem. Nem emlékszem, hogyan történt, kénytelen vagyok hát elhinni. Ha van valami más élet a halál után, valószínűleg a halálomra sem fogok emlékezni. Elég szomorú, mert ez azt jelenti, hogy nem lehetünk biztosak sem abban, hogy vagyunk, sem abban, hogy nem vagyunk."

Pesti Szalon, Budapest, 1996
134 oldal · ISBN: 9636050961 · Fordította: Szenyán Erzsébet

Anton_Gorogyeckij P>!
Sławomir Mrożek: Ketchup

Imádom Mrozek abszurd rövid történeteit :-) A fél csillag levonás azért, mert volt pár, amit már korábban, más kötetben olvastam.

metahari P>!
Sławomir Mrożek: Ketchup

A tömegközlekedési olvasástízpercek koronázatlan királya! Komolyan vehető, de aztán ne csodálkozzunk, hogy a célunkhoz érve, a könyvet zsebbe visszatéve megváltozik a világ körülöttünk és máshogy látunk már mindent, abszurd világunkat egyszerűen vagy egyszerű világunkat abszurdan.

zsofigirl>!
Sławomir Mrożek: Ketchup

Érdekes. És ezt most tényleg abban az értelemben, hogy nem tudom sírjak-e vagy nevessek-e rajta. Hogy tetszik-e vagy nem tetszik. Nagyon egyszerű (abszurd?) kis szösszenetek. Próbálkozok novellákkal, időről időre, de még mindig nem győztek meg igazán.

Zsuzsanna_Míra_Vígh>!
Sławomir Mrożek: Ketchup

Irodalmi ínyenceknek, a közép-európai abszurd szerelmeseinek éppúgy ajánlható, mint a mindenféle „vidám” könyvek elszánt fogyasztóinak.

– A sötétség Fejedelmére számítottam, maga meg olyan… hogy úgy mondjam, ócska.
– Amilyen a lélek, olyan az ördög – válaszolta. – Lássuk az üzletet!

32. oldal (Pesti Szalon, 1995)

Azóta abbahagytam a logikus gondolkodást. Egyetlen hülye egér erősebb az egész logikánál, a logika pedig csak értelmetlenséghez vezet.

18. oldal (Pesti Szalon, 1995))

Kapcsolódó szócikkek: logika