Filemon ​cica kalandjai 16 csillagozás

Sławomir Grabowski – Marek Nejman: Filemon cica kalandjai

Ebből a könyvből bárki megtudhatja, miképpen kóstol bele az „életbe” egy pici fehér cicakölyök, és miképp segít neki egy bölcsebb, öregebb macska. Filemon, a pici, fehér cica, megismerkedik a tűzzel, a vízzel, ételekkel, tükörrel, erdővel csakúgy, mint a pici, tapasztalatlan gyerek, és természetesen az egereket is játszópajtásainak tekinti, hasonlóan a mindenkivel szemben jószándékú kisgyerekekhez. Ebből a kedves, egyszerű, humoros, hangulatos mesekönyvből sok mindent megtudhat a gyerek saját magáról is, Sebők Éva kitűnő tolmácsolásában. Az eredeti kötet tréfás, jó humorú rajzai növelik a könyv vonzerejét.

Eredeti cím: Przygody Kota Filemona

Eredeti megjelenés éve: 1977

Móra, Budapest, 1982
88 oldal · ISBN: 9631124606 · Fordította: Sebők Éva · Illusztrálta: Julitta Karwowska-Wnuczak

Luca87 I
Sławomir Grabowski – Marek Nejman: Filemon cica kalandjai

Gyerekkoromban ott volt a nagymamám polcán, és bár szerintem nem olvastam el (mert mindig vittem magammal saját olvasnivalót), gyakran nézegettem a rajzokat, amikor ott voltam. (Ennek ellenére a borítón kívül egyik illusztrációra sem ismertem rá, ez elég fura.) Emlékszem, amikor először levettem a polcról, rögtön szóltam Nagyinak, hogy rossz a könyv, mert Filemon nem is cica, hanem kutya. Merthogy a Nagyi kutyáját történetesen Filemonnak hívták (beceneve Filka volt). Nagyi erre megnyugtatott, hogy bátran lehet Filemonnak hívni cicát is, nincs kőbe vésve, hogy az kutyanév. Biztosra vettem, hogy téved.

Nem tudom, mi lett ezzel a könyvvel Nagyi halála után, mert amikor a család kipakolta a lakást, én képtelen voltam odamenni, és ez a mese pont nem jutott eszembe, amikor megkérdezték, nekem mit hozzanak el. Aztán egy-két évvel később megláttam egy antikváriumban, és muszáj volt lecsapni rá.

Esti mesének olvastuk ezt is. Tündéri. Megfogott a két macska személyisége, az idősebb, lusta, morgós Bonifác meg a még nagyon fiatal, hebrencs, minden iránt érdeklődő Filemon. Jó kis kalandjaik vannak, és szerettem a Tűzmuki meg a Vízmuki nevét. A macskákat továbbra sem szerettem meg, most már így maradok, úgy tűnik.

matka

Nagyon szerettük!
9,5 évesemben ráismertem a morgós, lusta Bonifácra, 2,5 évesemben pedig a kíváncsi, mindig kérdező Filemonra! :-D

Elhaym
Sławomir Grabowski – Marek Nejman: Filemon cica kalandjai

Gyerekként is szerettem ezt a mesét, de most is jó volt újraolvasni. Kis fehér cica nagyon aranyos ahogy felfedezi a világot, Bonifác a mogorva, lusta, öreg macska is sok vidám percet okozott. Macska kedvelő gyerekek, felnőttek semmiképp ne hagyják ki ezt a könyvet.
Bővebben:

Chöpp
Sławomir Grabowski – Marek Nejman: Filemon cica kalandjai

Többször olvastam gyerekként és tv-ben is szerettem Filemon cica kalandjait! :)

eeszter

– Bonifác, alszol?
– Persze hogy alszom – bújik ki a sötét zugból egy vastag hang.
– Hogyhogy alszol? Hiszen ha beszélsz, akkor nem alszol.
– Majd ha felnősz, te is megtanulod, hogy kell aludni és beszélni egyszerre – mormolja válaszul Bonifác.

Kapcsolódó szócikkek: alvás
icu79 P

Látod, Filemon – bölcselkedik Bonifác –, az életben néha szebb dolgok vannak, mint álomban.

63. oldal, Ki mit álmodik? (Móra, 1982)