Slash 90 csillagozás

Slash – Anthony Bozza: Slash Slash – Anthony Bozza: Slash

A Guns 'n' Roses és a Velvet Revolver gitárosa, a fiatalabb nemzedékek szemében már-már hendrixi ikonnak számitó zenész, droggal, szexszel, rock 'n' rollal kapcsolatos botrányok főszereplője, „rendes fazon” és „kibirhatatlan állat”…
Ki ez az ember? Hogyan indult? Milyen hatások érték? Slash fordulatosan és szemléletesen mutatja be, hogyan válhat egy Los Angeles-i bringaőrült tinédzserből gitáros, később szupersztár. Elmeséli a balhékat, a csajozásokat, az éveken keresztül tartó turnékat; bevallja, mennyire szerette, és még most is mennyire tiszteli azt az embert, aki mögött és mellett éveken keresztül a gitárt nyúzta – aki miatt otthagyta a biztos megélhetést és biztos sikert jelentő bandát. Mesél a hullámvölgyről, az elvonókúrákról, az újrakezdésekről; mesél a terveiről, és kiderül, hogy már rég nincs benne harag Axl iránt. Ki tudja, talán az újrakezdés is lehetséges…

Eredeti cím: 2007

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Legendák élve vagy halva Cartaphilus

Trubadúr, Budapest, 2023
466 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789632660622 · Fordította: Szántai Zsolt

Axl Rose

Bt_Dóri P>!
Slash – Anthony Bozza: Slash

Nem csak siker és csillogás volt itt sem, ahogy Duff életrajzi regényében sem. Gyerekkorom egyik meghatározó zenekara volt a GN'R, Slash pedig az übernincstovábbimádomgitároscilinderben! ♥ A megjelenése és a gitárjátéka akkor is és most is elbűvölt, hiába telt el pár évtized közben… A sikerhez vezető út itt sem móka és kacagás volt, kijutott minden neki is: szülők válása, lógás, lopás, BMX-bandita, alkohol, drogok és a többi… Sex & drogs & rock n' roll! Szeretem az életrajzi köteteket, mert itt teljes valójukban és nem csak az idealizált sztár rockzenészt láthatjuk. Ő is ember, aki küzd, aki elbukik és feláll, aki a saját démonaival vívja harcát. Pont, mint mi, egyszerű emberek. Néhol tényleg hihetetlen, no de ki tudja, mi is az igazság, ebben az őrült világban bármi megtörténhet! Imádom a cilinderével, az összes stiklijével, hibájával együtt, mert amit kaptam tőle, az örökre velem marad! Köszönöm Slash! ♥☺

HHajni>!
Slash – Anthony Bozza: Slash

Hiába nekem Nikki Sixx könyve az etalon, ahhoz hasonlítom az életrajzi könyveket.
Már-már unalomba fulladt, nem igazán kötött le. Kevés járulékos információt kaptam. Sok drog, sok pia, sok balhé. A világ egyik „legmocskosabb” rock bandája.

Presztek_Réka P>!
Slash – Anthony Bozza: Slash

Igencsak felcsillant a szemem ősszel, amikor a könyv adatlapján mászkálva észrevettem, hogy mutat 2020-as kiadást is. Mikor???? És én erről miért nem tudok? Ráadásul része volt a Libri karácsonyi akciójának is. Mondjuk nem a saját, de a párom Jézuskája meg is hozta :)
Továbbra is tartom azt a költői kérdést, hogy az „ilyenek” hogy a viharba lehetnek még életbe, de tényleg. Hálistennek, vagy akárkinek, mert így van szerencsém még élőben látni őket. Ami Slashsel eddig már kétszer megtörtént, először itt Budapesten, amikor a Myles Kennedy-féle formációval koncerteztek, másodszor pedig a 2018-as Firenze Rockson, az újjászerveződött Guns'n'Roses színeiben. Egyértelműen életem legemlékezetesebb koncertje volt. 15 perces csúszással kezdtek, majd az It's so easy első taktusaira az addig békésen várakozó közönség szinte megőrült. Így nem volt nehéz elképzelni, amikor az örjöngő közönséget emlegette néhány fellépés kapcsán. A 3 órás koncert végére pedig olyan érzésem támadt, hogy a közönség menne már haza a fenébe, elfáradtak, kfulladtak (jó kis olasz június közepi hőségben), de ők nem akarják abbahagyni. Párommal mindketten azt gondoltuk, hogy a ráadás ráadásában majd a Paradise Cityre megint lesz nemulass. Hát nem :D
A másik költői kérdésem pedig az, hogy ha tényleg ennyit drogoztak, hogy a viharba emlékeznek ennyi mindenre? spoiler
Az, hogy problémás gyerek volt, az nem kifejezés. Művészi beállítottságú laza szülők, ennek ellenére csak tizenéves kora közepén ragadott először húrokat. És milyen jól tette! Na nem épp az azóta létrehozott életműre gondolok, hanem az életének más irányba terelésére. Gyakorlatilag mást se csinált csak különböző spoiler Eleinte még a különböző tudatmódosítóktól szépen távol tartotta magát, később ez már nem sikerült ugyebár, viszont ami nagyon megsüvegelendő, hogy elvonóra nem kellett mennie. Mindig tudott önszántából úgy váltani, hogy leálljon spoiler
Olvasás közben végig úgy éreztem, mintha ott lennék mellettük és helyből figyelném az eseményeket. A napsütötte LA, a koszos sikátorok, a klubok hangulata minden megvolt off
Annyira nem vágtam, hogy pontosan min ment keresztül a zenekar a 90-es években, hol voltam én még akkor! Csak annyi volt meg, hogy van Axl meg mindenki más, és ő eléggé kibírhatatlan figura. Nos ez közel sincs így. Nagyon jó volt bepillantást nyerni abba, hogy ők hogyan vélekedtek egymásról és igazából szimplán csak eltávolodtak, utána meg már a kommunikáció hiánya miatt évekig állt a helyzet.
Olvastam már pár legenda életrajzát, de hogy ennyire könnyedén, szinte kisujjból írjanak olyan számokat, amik vitathatatlanul a zenetörténelem részei lettek….egészen elképesztő…. off
Összegezve: a gyerekkori tettei elítélendőek, néhány felnőttkori is, viszont az érdemei elvitathatatlanok. Reméljük még sokáig tépi nekünk a húrokat ^^
off

VikInk>!
Slash – Anthony Bozza: Slash

Nekem Slash és a Guns hatalmas kedvencem, és akárhányszor olvasom el ezt a könyvet mindig, le tudok döbbeni, hogy valójában hatalmas csoda hogy mai napig köztünk van és zenél. Hihetetlen jó sztori nagyon jól megírva egyszerűen imádom könyv!

Tercia>!
Slash – Anthony Bozza: Slash

Jaj, Slash. Mennyire boldog tudatlanságban voltam ezidáig.
A kevés szavú gitárhős, aki ugyan nem egy zseni, de ott vannak azok az ő gyilkos és csodás riffjei, Slash, akinél ugyan számosan vannak jobb gitárosok, de ő A Slash, a cool, aki jelenség, aki túlélte a saját halálát.
És akkor nekem ez most teljes illúziórombolás volt, viszont maradéktalanul beigazolta a mondás igazságát, ami ugye azzal kezdődik: ha hallgattál volna.
Vannak okosságok a könyvben, ki tudja, kitől, és megbocsátok neki mindent, csakis a Sweet Child miatt, de azért.Kedves Saul, tessék példát venni Duffról.

A négy csillagot megkapta, jól összerakott cucc és érdekes egy másik szemszögből is megnézni a sztorit, a betekintés a gyerekkorába elég sok mindent megmagyaráz.
Most hogy megjelent az új lemeze, Kennedyvel, aki határozottan a zisten, ami a hangját illeti, egy lemezkritika azt írta róla, öreg kutya nem tanul új trükköket. Hát, tényleg nem.
De a régieket kicsit jobban tudja, mint a nála újabbak.

Ez alighanem nem ide tartozik, úgyhogy vissza az offból:
GNR kedvelők, Slash könyvre fel, tanulságos lesz, de ha már ebben a témában nyomod, Duff könyve, az It's so easy (and other lies) kihagyhatatlan!

Barbár>!
Slash – Anthony Bozza: Slash

Szex, pia, rock and roll. Ez a rocksztárok élete, sok fiatalnak követendő példa. De, hogy mi van mögötte, az ebből az őszinte könyvből derül ki igazán. A fülszöveg első mondata telitalálat. A „Sweet Child o' Mine” bevezető gitárszólama úgy megragadja az embert, hogy rögtön a Guns N' Roses, és a szólógitáros, Slash rajongójává válik.
Jól megírt könyv, amelyben Slash teljesen lemezteleníti magát. Ír sikerekről, kudarcokról, szakmáról és magánéletről egyaránt. Sokat gyötrődik, mert nem tud lejönni a szerről, a pia meg állandóan kéznél van. A „két dudás nem fér meg egy csárdában” mondás a Guns N' Roses esetében is igaz, mer Slash és Axl Rose csatái annyira elmérgesednek, hogy Slash hosszú időre otthagyja a zenekart, csak 2016-ban tér vissza. A nélküle készített 2008-ban megjelent Chinese Democracy gyengébb a korábbiaknál. A visszatérés óta viszont még nem jelentettek meg stúdióalbumot, csak koncertlemezeket.
A magyar közönség néhány nap múlva élőben láthatja őket.

Wildwood_Flower>!
Slash – Anthony Bozza: Slash

Hát én őrülten szerelmes vagyok Slashbe.

Nem egy tipikus rock 'n roll könyv, habár az életút a szokásos: csonka család, befejezetlen iskola, csalás-lopás, korai összetűzés a törvénnyel, alkohol, drog. De egyetlen percig sem csalódott vagy keserű, nem okol senkit, nem mentegetőzik a nehéz gyerekkorral. Úgy mesél el mindent ahogy volt, szívvel, fanyar humorral és legfőképpen élettel. Intelligens és beszédes (:)) ember. Hihetetlen figura.

jazminkalman>!
Slash – Anthony Bozza: Slash

Egyszerűen imádtam a könyvet!! Slash nekem…hát ő Slash.:) Néha leütöttem volna egy serpenyővel, néha ráordítottam volna, hogy „ember, nem látod, hogy mit művelsz?!”, néha kiábrándultam belőle, aztán pár oldal után méginkább beleszerettem. Imádtam a fejében lenni, imádtam a káoszt, a sok őrültséget, a meggondolatlan és merész döntéseit, a tömény rock 'n' rollt, a botrányokat és leginkább a 70-es, 80-as évek hangulatát, a könyv stílusát, ahogy kíméletlenül az arcomba nyomott mindent, őszintén, mégis baromi élvezhetően.
Felnézek rá, mert amit ő művel a gitájaival, azt nem lehet tanítani… De megrugdostam volna néha pár döntésééert, tökéletes leírás a fülszövegben szerepő „rendes fazon” és „kibírhatatlan állat”, egyszer imádtam, egyszer utáltam, de azért többségében oda voltam érte…:)
Az egyik kedvencem a gyerekkori rész volt, az első próbálkozások…nos mindenben. :D És ahogy a zenéről és a gitározásról tud beszélni, az mindent visz…Amikor először meghallgattam az Aerosmith Rocks albumát, valami hasonlót éltem át, mint ő: a földhöz szegezett, bemászott a bőröm alá, pontosan olyan volt, mint ahogy a könyv leírta.
Sok mindenre megtanított ez a könyv, de a legfontosabb: hogyan élvezzem az életet, de hogyan nem szabad elcsesznem az éleltem…
Imádtam, és még tanultam is belőle. A legjobb párosítás.:)

Anno>!
Slash – Anthony Bozza: Slash

Hú regeteg érzelmem van jelenleg ezzel a könyvvel kapcsolatosan, de hozzá kell tennem, hogy csak pozitív.
Először is kezdeném azzal, hogy világ életemben szerettem a Guns N' Rosest, így mikor rátaláltam erre a könyvre egyértelmű volt, hogy el olvasom. Később mikor a kezembe került a kötet már nemcsak a banda érdekelt, hanem maga Slash is.
Ez az ember egy rettentő nagy ikon a rock világban, és nem csoda, mert rendkívül tehetséges zenész.
Maga a könyv szerintem nagyon őszinte , és bizonyos szinten tanulságos is. Igaz végig kissé lassan haladtam vele, meg néhol talán untam is, de ezt egy cseppet se bántam, mert nagyon szerettem olvasni. (Valószínüleg ez egyébként a sok idegen név és a túl hosszú leíró részek miatt volt.) Ezenkívül érdekes volt bele látni milyen körülmények között nőtt fel a gitáros, mik határozták meg személyiségét és milyen rögös útja volt a sikerig.
Összégésen ez egy nagyon hiteles életrajti könyv, látszik rajta, hogy van benne munka, és hogy maga a gitáros is részt vett a megírásában. Aki ismeri és szereti Slash annak egyértelműen ez egy alapmű.

olvasoterem>!
Slash – Anthony Bozza: Slash

Az őszinte, személyes, mindenféle sallangtól mentes, fanyar humorral átitatott, a Guns N’ Roses zenei jegyeit magánviselő, szókimondó nyelvezetnek, na meg a színes sztoriknak köszönhetően a jelentős terjedelmű kötet könnyen olvastatja magát. A bulik, átmulatott éjszakák, évek, koncertek felidézésén, és számos egyéb poénos, elgondolkodtató, megrázó, szó szerint szédületes történeten túl a könyv egy végtelenül őszinte, tiszta, nyílt, személyes vallomás egy olyan ember részéről, aki szemtelenül fiatalon elérte azt, amiről a legtöbben álmodni sem mernek. A szélsőséges, önpusztító életforma, különösen a dekadencia évtizedeként emlegetett nyolcvanas években a legtöbb rocksztár életére jellemző volt, Slash viszont ezen a téren is köröket vert a legtöbb pályatársára.

A teljes ajánló: https://olvasoterem.com/blog/2020/11/10/slash-es-anthon…

krlany I>!

Az igazság időnként ott van a szemed előtt, de olyan értelmetlennek, olyan nevetségesnek látszik, hogy egyszerűen nem veszed észre; olyan ez, mintha az elvarázsolt kastély görbe tükrében látnád magad – nehéz elhinni, hogy az a torz alak, aki visszabámul rád, valójában te vagy.

Kapcsolódó szócikkek: igazság
Frank_Waters I>!

Egy barát akkor is jól ismer téged, ha esetleg évekig nem találkoztok. Egy igaz barát mindig ott van, amikor szükséged van rá; az igaz barát nem csak a szünidőben vagy a hétvégéken kerül elő.

NB14>!

Tudtam, hogy miért éppen Axlt kapták ki a csapatból: ő a puszta fellépésével és kisugárzásával rombolja mások tekintélyét; a vezetők, a főokosok mindig a hozzá hasonlókat tartják „főkolomposnak”.

NB14>!

Vannak bizonyos protokollok, amikkel Axl egyáltalán nem foglalkozik; mivel nem azon a tudati síkon mozog, mint más emberek, gyakorlatilag teljes egészében figyelmen kívül hagyja az elfogadott normákat.

HHajni>!

Loptam egy masszív Panasonic kazettás magnót, azt mindenhova magammal vittem, olyan előadók számait hallgattam, mint Ted Nugent, a Cheap Trick, a Queen, a Cream és Edgar meg Johnny Winter.

NB14>!

Amikor két évvel később befejeztük az Appetite turné utolsó szakaszát, amikor már összecsiszolódtunk, és ismét munkához láttunk – ezúttal Chicagóban –, észrevettem, hogy Axl egyre inkább megmutatja érzéketlen oldalát.

NB14>!

A tisztelet és a bizalom hiánya, amire Axl viselkedése utalt, korrodálta a banda magját. Axl lett az irányító játékos, aki akkor sem hajlandó lepasszolni a labdát, ha minden meccset elveszít emiatt.

NB14>!

A körülöttönk zajló események ellenére viccesnek találtam a helyzetet. Egymást követték a rengéshullámok; úgy éreztük, mindegyik közvetlenül a ház ellen indít támadást. A zaj fülsüketítő volt: törtek a poharak, ide-oda csúszkáltak a bútorok, a nyolc macskánk nyávogott, a pumakölyök pedig, amit a fürdőszobában tartottunk, eszelősen vonyított.

NB14>!

Parancsot kaptam, hogy térjek haza, mert a főnökség úgy látja, hogy ugyan eladtam 1 millió lemezt, és profitot hoztam a cégnek, már nincs szükség arra, hogy a világot járva tovább népszerűsítsem a kiadványt. Az egészben az a vicc, hogy a turnézásra még ennyi év után sem tudok úgy tekinteni, mint az album promóciós körútjára – számomra a koncertezés csupán jó lehetőség arra, hogy zenéljek.

NB14>!

Szeretném még egyszer elmondani, miért döntöttem úgy, hogy nem folytatom tovább a Guns N' Roses-zal, […].
1. Az állandó tiszteletlenség minden érintettel szemben, ami az estéről estére megismétlődő késésekben nyilvánult meg;
2. a jogi manipuláció, amit Axl kényszerített ránk, kezdve azzal, hogy magának követelte a nevet, és befejezve azzal, hogy leminősített minket;
3. Izzy és Steven elvesztése; szerintem ők szerves részét képezték a banda hangzásának és egyéniségének… Nélkülük az együttesből hiányzott az a hangulat, az a lendület, amely a kezdetekkor jellemezte.
Azzal szemben, ahogy sokan tudni vélik, a távozásomnak semmi köze sem volt a művészi nézeteltérésekhez.

Kapcsolódó szócikkek: Axl Rose · Guns N' Roses

Népszerű triviák

Anno>!

Saul Hudson (ismertebb nevén Slash) A Time magazin szerint Jimi Hendrix után minden idők második legjobb gitárosa.

Kapcsolódó könyvek: Slash – Anthony Bozza: Slash