A ​csodatermő fa 2 csillagozás

Skolik Ágnes: A csodatermő fa Skolik Ágnes: A csodatermő fa

Szakemberként ​a rendkívül gazdag szókincse, változatos nyelvhasználata ragadott meg. Szülőként a színes érzelemvilágot tükröző és a hagyományos értékrendet közvetítő történetei miatt tartom kincsnek a könyvet. Örömmel olvasom a kisfiamnak és jó szívvel ajánlom minden kisgyermeket nevelő családnak. ( Hepp Katalin, gyógypedagógus-logopédus, ( www.hangocska.hu)

2. A mesék életünk részei. A világot tanuljuk meg általuk.
Színészként arra tettem fel az életemet, hogy történeteket meséljek. Gyerekeknek és felnőtteknek egyaránt. Vidám meséket, romantikusakat, tragikusakat, vagy éppen ijesztőeket. Mikor édesanyává váltam, máshogy kezdtem tekinteni a mesékre. Már nemcsak szórakoztatnom kellett velük, hanem nevelni. Később tanuló drámapedagógusként egy egész osztály került a kezem alá, akiket szintén a mesék világa által próbáltam a felnőttéválás útján jó irányba terelgetni. Életemben először nem helyettem választották ki a meséket, történeteket, amelyekben el kellett egy… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2015

Underground, Budapest, 2015

Lang_Tünde I>!
Skolik Ágnes: A csodatermő fa

Az írónő a könyv elején a szülőkhöz szól, majd a kicsikhez fordul kellemesen ritmusos verseivel. Egyes történetek a gyermekek ismereteit gyarapítják, mások a fantáziájukat szélesítik. A kicsik ott érezhetik magukat a 424-es mozdonyon, megtudhatják, hogyan készül a horgolt angyalka, bepillanthatnak a zöldségek fejlődésébe, és megismerhetik a fenyves lakóit is., Az én kedvencem a „Színes ceruzák” lett, amiben a ceruzák azon vitatkoznak, melyikük a legszebb, és arra a következtetésre jutnak, hogy mind ugyanolyan fontos és szép. Aranyos kis könyvecske, amiben a kisfiúk és a kislányok is találnak maguknak meséket. Elsősorban alsó tagozatos gyerekeknek ajánlom.

Judy22>!
Skolik Ágnes: A csodatermő fa

Szerettem a verseket, a hangulatot, a finomságot, bájosságot, ami a könyvből árad.

skolik I>!

…anyám örökségét nem tartom meg magamnak.
Szétosztom, elvetem, hogy más is gazdag legyen tőle.

Lang_Tünde I>!

– Nézzetek rám, milyen sok szín elfér rajtam békességben! Hiszen, ha az egyik is hiányozna, már nem lennék igazi szivárvány.
A ceruzák elgondolkodtak a szivárvány szavain, és belátták, hogy bizony minden szín ugyanolyan fontos és szép.