A ​csodatermő fa 2 csillagozás

Skolik Ágnes: A csodatermő fa

Anyám öröksége egy csupa jóval megtömött batyu, melyet néha elejtettem, néha felvettem újra. Amikor gyerekként olvastam a népmesék bájos-igaz történeteit.
Amikor anyaként én meséltem a gyermekeimnek.
Amikor felnőttként leírtam, amit érzek vagy gondolok.
Amikor mosolyt próbálok fakasztani egy szóval, örömet szerezni egy verssel.
Mert anyám örökségét nem tartom meg magamnak.
Szétosztom, elvetem, hogy más is gazdag legyen tőle.

Eredeti megjelenés éve: 2015

Underground, Budapest, 2015

Lang_Tünde IP
Skolik Ágnes: A csodatermő fa

Az írónő a könyv elején a szülőkhöz szól, majd a kicsikhez fordul kellemesen ritmusos verseivel. Egyes történetek a gyermekek ismereteit gyarapítják, mások a fantáziájukat szélesítik. A kicsik ott érezhetik magukat a 424-es mozdonyon, megtudhatják, hogyan készül a horgolt angyalka, bepillanthatnak a zöldségek fejlődésébe, és megismerhetik a fenyves lakóit is., Az én kedvencem a „Színes ceruzák” lett, amiben a ceruzák azon vitatkoznak, melyikük a legszebb, és arra a következtetésre jutnak, hogy mind ugyanolyan fontos és szép. Aranyos kis könyvecske, amiben a kisfiúk és a kislányok is találnak maguknak meséket. Elsősorban alsó tagozatos gyerekeknek ajánlom.

Judy22
Skolik Ágnes: A csodatermő fa

Szerettem a verseket, a hangulatot, a finomságot, bájosságot, ami a könyvből árad.

skolik I

…anyám örökségét nem tartom meg magamnak.
Szétosztom, elvetem, hogy más is gazdag legyen tőle.

Lang_Tünde IP

– Nézzetek rám, milyen sok szín elfér rajtam békességben! Hiszen, ha az egyik is hiányozna, már nem lennék igazi szivárvány.
A ceruzák elgondolkodtak a szivárvány szavain, és belátták, hogy bizony minden szín ugyanolyan fontos és szép.