Díszmadarak ​a lakásban 4 csillagozás

Siroki Zoltán: Díszmadarak a lakásban Siroki Zoltán: Díszmadarak a lakásban Siroki Zoltán: Díszmadarak a lakásban Siroki Zoltán: Díszmadarak a lakásban

Siroki Zoltán könyve pontos eligazítást ad a madarak tartásához és tenyésztéséhez. 123 egzotikus díszmadár leírását közli, amelyek közül nagyon soknak a képe is szerepel a könyv színes mellékletében. Bemutatja a madáreleségeket, a kiegészítő táplálékokat, a különböző kalickákat, etetőket, itatókat és a madarak tartásához szükséges egyéb eszközöket.

A következő kiadói sorozatokban jelent meg: Állatbarátok könyvtára Mezőgazda · Állatbarát Mezőgazdasági

Mezőgazda, Budapest, 2005
294 oldal · keménytáblás · ISBN: 963286218X
Mezőgazdasági, Budapest, 1994
Mezőgazdasági, Budapest, 1990
290 oldal · keménytáblás · ISBN: 9632342399 · Illusztrálta: Csépe Magdolna

W_L I>!
Siroki Zoltán: Díszmadarak a lakásban

A klasszikus regi hazai alapmu a diszmadarak tartasarol es tenyeszteserol.
Annyira jo, hogy mind a mai napig az egyik leghasznosabb konyv a temaban, kulonosen a diszpintyek, pintyfelek es szovomadarak fajairol. Nekem szamos magyar, angol es nemet nyelvu konyvem van a temarol, de tovabbra is ez az egyik leggyakrabban forgatott!

Mezőgazdasági, Budapest, 1990
290 oldal · keménytáblás · ISBN: 9632342399 · Illusztrálta: Csépe Magdolna
Niki4>!
Siroki Zoltán: Díszmadarak a lakásban

hasznos könyv, és nekem kedves emlék, mert apukámtól kaptam karácsonyra.

Zoltán70>!
Siroki Zoltán: Díszmadarak a lakásban

Bár elég régi könyv, máig az egyik legátfogóbb magyar nyelvű szakkönyv a madártartásról. Elsősorban a szövőpintyeket, díszpintyeket és a kisebb papagájokat tárgyalja, valamint három kakadut és néhányat a nagyobb papagájok közül, a (nem lakásba való) díszbaromfikkal, díszrécékkel, fácánokkal nem foglalkozik. De akit a lakásban tartható díszmadarak érdekelnek, annak feltétlenül ajánlott ennek a könyvnek a beszerzése, jóllehet a benne lévő madarak nagy részét ma már nem árusítják Európában. A fajok legtöbbjét élethű, színes rajzokon be is mutatja, sajnos nem az összeset, persze a neten rá lehet keresni a képekre…