Síró Béla (szerk.) · Bódor Csilla (szerk.)

Gyakorlati ​geriátria 0 csillagozás

Síró Béla – Bódor Csilla (szerk.): Gyakorlati geriátria

Az idősebb korosztályhoz tartozó lakosság számának növekedése egyre több, a korábban megszokottól eltérő feladat megoldása elé állítja a kezelőorvost. Az idős korban jelentkező betegségek felismerése, kezelése, a szociális és pszichés problémákkal való szembesülés a korábbiaktól eltérő ismereteket, készséget kíván az orvostól. Ezeknek elsajátításában segítenek a szerzők, akik könyvükkel elsősorban az alapellátásban dolgozóknak mutatják be mindazt a tudást, ami elengedhetetlen az idősek gondozásához.
A könyv fontosabb részei: általános alapok, az idősek ellátásának speciális problémái (megelőzés, diagnosztika, terápia, gondozás, rehabilitáció), a klinikai szakágazatok gerontológiai vonatkozásai.
A könyvet elsősorban háziorvosoknak, továbbá minden idős emberrel foglalkozó klinikusnak jó szívvel ajánljuk, és úgy gondoljuk, a medikus könyvtárából sem hiányozhat ez a tartalmában és stílusában egyaránt újszerű kötet.

Springer Hungarica, Budapest