Testvérek?! ​Na ne! 29 csillagozás

Siobhán Parkinson: Testvérek?! Na ne!

Cindy még nem heverte kis az édesanyja halálát. Apja ráadásul beleszeret egyik tanárnőjébe, és ha még ez eddig nem lenne elég, a tanárnőnek két vele egykorú lánya van, akik most testvérként fognak beköltözni hozzájuk. Na ne!!!

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Király könyvek Könyvmolyképző

Könyvmolyképző, Szeged, 2006
252 oldal · puhatáblás · ISBN: 9639708224 · Fordította: Bosnyák Viktória

Szimirza>!
Siobhán Parkinson: Testvérek?! Na ne!

Az alap ötlet jó lett volna, csak valahogy elsiklott a dolog, és nem a jó irányba …

bronzvilag>!
Siobhán Parkinson: Testvérek?! Na ne!

Kíváncsi lettem az írónő más könyveire is. Jelen kötet erénye, hogy egyrészt a világ sok szempontból való értelmezhetőségére hívja fel a figyelmet – ugyanazt az időszakot két személy szemszögéből is megismerjük, két külön könyvként. Szerintem ez nagyon fontos pedagógiai cél, hogy azt át lehessen adni, igazad tud lenni neked is, neked is, neked is: a magad szempontja szerint. Na, most homályosba megyek át, de hányszor tapasztalja meg egy felnőtt is, nem, hogy borzasztó nehéz néha kilépni abból a körből, hogy márpedig itt nekem van igazam?

Tehát ez valójában két kisregény. Két lány naplója egy fontos élethelyzetről. Az írónő egy interjúban azt nyilatkozta, hogy neki úgy tűnik, azt a szereplőt fogod szimpatikusabbnak tartani (a másik ellenében), amelyik naplóját előbb olvastad el. És amúgy ez tök fura, mert nekem is az a lány szimpibb, akinek a naplóját először olvastam el – mintha az ő pártjára állnék így látatban is. Miközben a másik lánynak épp úgy igaza van. :)

Nagyon profi magának az élethelyzetnek a leírása, amiben sok-sok érzelem merül fel, megfelelés, lázadás, elszigetelődés, harag, alkalmazkodás, saját igények képviselete vagy elhallgatása. Van parentifikáció is, meg gyász, meg gondolatok a szerelemről, kötődésről, testvéri kapcsolatokról. Kicsit zizeg a könyv, nem teljesen áll össze a végére, de így is bőven ad.

Kulcsszó: mozaikcsalád.

Napfényecske14>!
Siobhán Parkinson: Testvérek?! Na ne!

Maga a történet nem rossz, csak elég rosszul van megírva. xD

Cholito>!

Az alacsony férfiak mindig túlzásba visznek mindent, csak hogy megmutassák, mennyire szexisek. Ezt egy tinimagazinban olvastam.

cookiemonster>!

Délután odafent gyakoroltam. Úgy tűnik, errefelé nem bánják a szomszédok. Gyakorolhatok, amennyit csak akarok, és ez jó, mert idén korán lesz a karácsonyi koncertünk, amire még egy csomó mindent meg kell tanulnom. A baj csak az, hogy a szobánk egy kicsit kicsi két ágyhoz, két ruhásszekrényhez , két fésülködőasztalhoz, egy nagybőgőhöz meg egy kottaálványhoz.

Kapcsolódó szócikkek: karácsonyi koncert
Cholito>!

A protokoll az, amit követni kell, ha az ember helyesen akar viselkedni. Én mindenesetre nem fogom betartani. Legszívesebben rosszul viselkednék, de valószínűleg nem fogok. Egyszerűen túl jólnevelt vagyok.