1001 ​hülye tanács fogyókúrázóknak 7 csillagozás

Sinkó Péter: 1001 hülye tanács fogyókúrázóknak

A képen barátaim: Pastrana Júlia az erdei asszony és Jeszticsjev Andrian erdei ember között vagyok látható. Tőlük tanultam emberséget, jó modort, a szabad formájú versek szeretetét. Tőlük tanultam, hogy a bablevesbe egy kis szódabikarbónát kell tenni, hogy a nyúlhoz passzol a borókalekvár és hogy foggal is lehet sörösüveget nyitni. Azt is tőlük tudom, hogy a világot a kövér emberek lendítik előre és a soványak uralják. Míg fel nem lázadunk…

Béta, Budapest, 1989
202 oldal · puhatáblás · ISBN: 9630933527 · Illusztrálta: Szentes Vidorné

Sinkó Péter

kmintkonyv >!
Sinkó Péter: 1001 hülye tanács fogyókúrázóknak

Ez a könyv nem a diétáról szól, illetve csak átvitt értelemben. Rövid, humoros írások gyűjteménye Sinkó Péter tollából, aki nemcsak forgatókönyvíró, író és szerkesztő, hanem humorista is. Jókat lehet mosolyogni az írásokon, közben felsejlik a rendszerváltás időszaka, ami a mai fiatalok számára már a régmúlt. (nyugatnémetek, zacskós tej…) Az illusztrációk is viccesek. Ha esetleg ott lapul a polcodon, olvasd el bátran, megérdemel egy kis figyelmet ez a könyvecske.

Sinkó Péter: 1001 hülye tanács fogyókúrázóknak

Több éve olvastam, és akkor vicces volt, de ma már nem biztos hogy nevetnék rajta.

jezsek P>!
Sinkó Péter: 1001 hülye tanács fogyókúrázóknak

Nem fogyókúrás tanácsok vannak benne. Azaz nem a hétköznapi értelemben vett fogyókúrára vonatkozó tanácsok vannak benne. A Bevezetés a fogyókúra-tudományba című fejezet 1001 hülye tanács fogyókúrázóknak című része pontosan 9+6 tanácsot tartalmaz, továbbá kultúrtörténeti és etimológiai elemzését adja a témának. Ezen kívül az Erkölcsi fogyókúrák, Munkalélektani fogyókúrák, Kulturális fogyókúrák, Földrajzi fogyókúrák, Pedagógiai fogyókúrák, Közéleti fogyókúrák című fejezeteket bátran olvashatják azok is, akiket a fogyókúra témája nem érdekel, de a humoreszkeket szeretik. A nevetés fogyaszt vagy hizlal?

Frank_Waters I>!

4) Az ételek a fogyókúra szempontjából három igen jól elkülöníthető csoportra oszthatók.
Vannak:
a) Hizlaló ételek,
b) Nagyon hizlaló ételek,
c) Rohadt módon hizlaló ételek.

Frank_Waters I>!

„Sic transit gloria dundi!”
„Előbb-utóbb mindenki elhízik!”

[SINKÓ PÉTER]

Bevezetés a fogyókúra-tudományba

Kapcsolódó szócikkek: Sinkó Péter
Frank_Waters I>!

– Persze… Juj, kisfiam! Hogy lehet ilyen csúnya nagy S-eket írni?
– Az az integrál.

Újkori dialóg a kamasszal

Frank_Waters I>!

A Niels-Bohr-féle fogyókúra: Végy egy lakmuszpapírt. Amikor éhes vagy, egy kis darabkáját vedd a szádba, majd nézd meg. Ha a szád lúgos kémhatású, akkor ne egyél. Ha savas, akkor sem!

Kapcsolódó szócikkek: lakmusz
Frank_Waters I>!

A: Lopja az öreg a befőttet.
B: Miért nem lakatolja le?
A: Próbáltam. A lakatot is ellopta.
B: Erkölcstelenség!…
A: Fertő! Ezek az öregek hozták össze a két világháborút is!
B: Korhadt nemzedék… Na, kibékülünk?
A: Megbeszélhetjük… Ja, még nem mondtam, hogy húszévi házasság után megcsaltam a feleségemet.
B: Ez nem bűn!
A: De én a lányommal.
B: Nem rossz! Viszont semmi ahhoz képest, hogy én előbb a lányommal, aztán a lányom udvarlójával, és aztán Lukréciával.
A: Ki az a Lukrécia?
B: Macska.
A: Hm… Érdekes… Meséljen!
B: Á, semmi! Futó kaland volt csupán… mármint én futottam utána… de aztán elhidegültünk egymástól.

Közeledés

Sansa I>!

Az ellenség kiéheztetése a gyilkolási top-listán valahol az égetés és az elevenen megnyúzás között helyezkedik el.

Frank_Waters I>!

Legjobban fogyni a friss sertésdagadótól lehet, foszlós lágy kenyérrel. A fogyás menete a következő: Elöl szalad házastársunk a sertésdagadóval, mi pedig utána, hogy adjon egy katonát.

Frank_Waters I>!

„Hála magának, doktor úr, sokkal jobban vagyok.”
„Egész egyszerűen imádom, ahogy te csinálod a gombát!”
[…]
„Vajon ez a gomb itt mi lehet?”
[…]
„Pista! Dobd ide a kalapácsot!”
[…]
„Altatónővérke! Ha felébredek, folytatom a viccet!”
„Gyerünk erre! Tudok egy rövidebb utat!”
[…]
„Miért félnék? Az ezredik ugrásom!”

Utolsó mondatok

Sansa I>!

Mióta szenved az ember a kilóitól? Valószínűleg tartom, hogy attól a pillanattól kezdve, amikor először fölegyenesedett az ős-szavannák füvéből, és körülnézett: „Vajon merre lehet itt a spájz?”
Az a kissé még buta ábrázat, amelyik akkor kandikált ki a fűből, a világegyetem, a messzi csillagporos végtelen történelmének legcsodálatosabb alkotását takarta: az emberi értelmet. Ha patetikus akarnék lenni, akkor most fel kellene kiáltanom: hogy nem gyulladt föl tőle a látóhatár! Hogy nem hasadtak tőle gázokká a vizek! De nem! Talán csak egy veréb nézte szokásos egykedvűséggel a jelenetet. Pedig ott, abból a szélringatta fűből felkelt a nap! Az értelem napja! Igaz, hogy csak egy pislákoló bugyuta napocska, de már benne fluoreszkált megannyi találmány…

Frank_Waters I>!

Műsorvezető: … Zsuzsa! Hogy vagy, Zsuzsa?
Zsuzsa: Megvagyok. Csináljuk a fiúkkal a nyolcvanhetediket. [lemezt]
Műsorvezető: És milyen lesz? Remélem, nem rossz! A szemem elé ne kerülj, ha ez rosszabb lesz, mint a többi!
Zsuzsa: Nem! Olyan lesz pontosan, mint a többi!

Fiatalok estje