Babablues 47 csillagozás

Sinéad Moriarty: Babablues

Azt ​mondják, egy nő két dologért képes mindent megtenni: hogy legyen gyereke, és hogy ne legyen gyereke. Emma az előbbin dolgozik. Úgy érzi, lelkileg megérett az anyaságra, és férje, a jóképű rögbiedző is örülne neki. Azt hitte, egyszerű lesz, csak akarniuk kell. Annak az undok sógornőjének is van már egy kisfia, sőt megint terhes, és ikrei lesznek! Neki mégsem megy olyan könnyen. Vége tehát a dorbézolásnak és a spontán szexnek, jön a zöld tea és a kézenállás házasélet után. A jóga meg a termékenységi tesztek. Ha természetes úton nem megy, segít a modern orvostudomány: annyiféle vizsgálatot és kezelést kitaláltak már. De ezekről is csak az derül ki, hogy válogatott kínzások. Emma szerencsére mindvégig egészséges humorral viseli a megpróbáltatásokat, de mielőtt a hormonkezeléstől és a szorongástól végképp megőrülne, valamint környezetét is halálra gyötörné, barátkozni kezd az örökbefogadás gondolatával.

Mi ebből a tanulság? Ahogy egy harmincas szingli lánytól nem illik… (tovább)

Európa, Budapest, 2006
364 oldal · ISBN: 9630779781 · Fordította: Ruttkay Zsófia

porcellan>!
Sinéad Moriarty: Babablues

Fenomenális, és buszmegállóba nem ajánlatos olvasni, mert furcsán néznek az emberre, ha nevetés közben potyognak a könnyei.

Sinéad Moriarty: Babablues

Úgy szórakoztat, hogy közben a mondanivalójára is érdemes odafigyelni… Azért jobb ezt akkor olvasni, ha az ember már túl van legalább egy szülésen… :-o

tgorsy>!
Sinéad Moriarty: Babablues

Göcögve nevettem végig. Időnként kitöröltem a meghatottság könnyeit a szemem sarkából.

briggg>!
Sinéad Moriarty: Babablues

Hol sírsz, hol nevetsz, de végtelenül jól szórakozol.

Pixelhiba>!
Sinéad Moriarty: Babablues

Na végre sikerült elolvasni az első részt is, miután a 2. és 3. rész rég megvolt, szórakoztató, jó nyitás.

Galambdúc>!
Sinéad Moriarty: Babablues

A műfajában nagyon jó, és tényleg baromi vicces! Jómagam is elkövettem a hibát, hogy közterületen olvastam és vonaton, hát nem volt egyszerű egy-két jelenetnél visszafogni a belőlem kitörni készülő gigantikus nyerítést.
Még van két rész, és hamarosan őket is kivégzem – mert néha kell egy kis könnyed, habos szórakoztató olvasmány (off: most figyeltem meg magamon, hogy kábé fele-fele arányban olvasok vidám és szomorú könyveket).
Sok-sok párbeszéd, szemed siklik a sorokon, ujjaid a lapokon. A hasonló témában írt regényekből eddig ez tetszett a legjobban. Nem öt, mert az csak a (számomra) tökéleteseknek jár.

Bíborszél>!
Sinéad Moriarty: Babablues

Ez is azon könyvek egyike, mely leginkább azoknak jön be, akik a főhőssel egy cipőben járnak, babát szeretnének, de nagyon nagyon. Valóban, néha hangosan felröhögős a stílus, nem árt nyilvános helyen vigyázni. Lehet, hogy egyszer sort kerítek a többi részre is. Talán.

Pöfivonat>!
Sinéad Moriarty: Babablues

Egyszerre könnyed és elgondolkodtató. Rég szórakoztam ennyire jól egy történeten. :)

Danuna>!
Sinéad Moriarty: Babablues

Ajándékba kaptam ezt a könyvet, hogy a babavárás alatt kicsit kikapcsolódjak. :)
Remek választás volt, nagyon sokat nevettem, miközben drukkoltam Emmáéknak, hogy egyszer csak megjelenjen az áhított kettő csík a teszten. Több szituáció is ismerős volt, és teljes mértékben tudtam azonosulni az Emmában tomboló kétségbeeséssel, reménnyel és dühvel. Szerintem a legtöbb házaspár szembesül a könyvben előforduló kérdésekkel, melyeket akár ismerősök, akár ismeretlenek is azonnal feltesznek, ha módjuk adódik rá.
Lazított a könyvön, hogy a baráti társaság is kicsit szóba kerül, de nem annyira, hogy elvonja a figyelmet, a fő szálról. :)
Egy dolog miatt nem lett eget rengető darab számomra, ez pedig a vége. Nem vártam lezárást, de egy pozitív végkifejletet igen, amiből tudni fogom, hogy megérte a rengeteg vizsgálat és küzdelem, és végre bekopogtat a gólya ehhez a helyes párhoz. Nos, ezt nem kaptam meg, helyette maradt a bizonytalanság…

kri52tina>!
Sinéad Moriarty: Babablues

Teljesen át tudtam érezni a főhős, Emma helyzetét, mert én is átmentem ezeken a problémákon már egyszer…
Vicces, szórakoztató, kerek egész.
Már olvasom a 2. részt :)

eeszter>!

– Csak próbáltam megértetni veled, milyen érzés. Mert ha nincs senkid, akkor azért szekálnak halálra, ha pedig végre férjhez mentél, akkor nyaggatni kezdenek, hogy mikor lesz már gyereked. Aztán, ha elég szerencsés vagy, és összejön a gyerek, azzal jönnek, hogy mikor lesz másik, és ha Isten ments, már két gyereked is van, de ugyanolyan neműek, akkor a következő az, hogy megkérdik, nem akarsz-e egy másmilyen neműt is, és ha az is ugyanolyan lesz, akkor mindenki sajnálkozik, és azt javasolja, próbálkozzatok újra. Szóval, csak ezt akartam érzékeltetni az imént, mert ez bizony így megy.

eeszter>!

Utálom azt a sok macsó szemetet. Mindegyik megpróbálja túllicitálni a másikat, hogy kinek a felesége a dilisebb.