A ​három amulett 13 csillagozás

Ázsiai mesék
Simonits Mária (szerk.): A három amulett

A mesés, csodás, hajdan oly titokzatos Ázsiából származnak a kötet meséi. Távoli, színes világból, távoli kultúrákból, messze tájakról, a más éghajlat alatt virágzó természet gazdag szépségéről, az ott élő emberekről, számunkra különös szokásaikról hoznak hírt e mesék. Az ázsiai népek mesekincse is bővelkedik a csodás elemekben, és éppúgy a nép bölcsesség és humor gazdag tárháza, akár az európai népmesék.
Az egzotikus mesevilágot Würtz Ádám gyönyörű színes rajzai jelenítik meg.

Móra, Budapest, 1984
278 oldal · ISBN: 9631133761 · Fordította: Szabó Csaba · Illusztrálta: Würtz Ádám

Eule P>!
Simonits Mária (szerk.): A három amulett

Meglepően jók a kötetben közölt mesék, egyik-másik igen élvezetes és fordulatos volt, bár párat (pl.a burmaikat) már ismertem. Tetszett a malajziai, alapvetően a vietnami is, de főleg a nepáli. A kínai, de főleg a japán mesék továbbra is távol állnak tőlem, de ettől persze szintén érdekesek – csak nem az én világom.

Még mindig meglep, hogy milyen univerzálisak a népmesék motívumai (sárkány nyelve hegye, csodatévő csirkeláb, folyón átúszó állatok vitája stb.).

Kár, hogy nincs valamilyen elő- vagy utószó, és hogy csak a tartalomjegyzékből derül ki, honnan való egy-egy mese.

cseri>!
Simonits Mária (szerk.): A három amulett

Nagyon szerettem ezt a könyvet, jobban is emlékszem rá, mint a magyar népmesékre (amiket olvastam egyáltalán?), érdekesebbek, egzotikusabbak voltak.
Most vettem meg antikváriumban, mert az enyém már nincs meg, a metrón végiglapoztam… hű! a gyerekkorom. :) Majd újra is olvasom, aztán elteszem a kisfiamnak.

anesz P>!
Simonits Mária (szerk.): A három amulett

Mivel ez egy mesegyűjtemény, igencsak vegyes meséket tartalmaz. A többségétől nem voltam annyira elragadtatva. Főleg azért, mert igencsak nehezen megszerezhető kötetről van szó. Azért találtam néhány kincset benne. Például a szingapúri eredettörténetet. Az illusztrációk sem tetszettek. Egyszóval maradt bennem némi hiányérzet.

loz>!
Simonits Mária (szerk.): A három amulett

Egyetlen negatívuma volt a gyűjteménynek, hogy csak a tartalomjegyzékben tüntették fel, honnan származik az adott mese. Egyébként szuper könyv. Aki szívesen olvas/olvas fel magyar népmeséket, annak ez a gyűjtemény is tetszeni fog. Sőt, üdítő változatosságot jelentenek az egzotikus helyek, a szokatlan szereplők.

Gáborr_Nagy>!
Simonits Mária (szerk.): A három amulett

Nagyon jó, különleges és változatos kötet, tele a magyar népmeséktől eltérő szerkezettel, furcsa szereplőkkel, szokatlan kalandokkal és megoldásokkal. Néha túl szűkszavú volt a könyv, valószínűleg a gyerekolvasók miatt lerövidítették, és ezért nekem hiányzott a kényelmes történetmesélés és a környezet meg az előzmények bemutatása. A könyv bosszantóan nagyalakú és nehéz, egyszerűen alig bírtam tartani (vagy talán ez a korral jár?).