Kompország ​katonái 4 csillagozás

Történelmi kollázsregény
Simonffy András: Kompország katonái

Simonffy ​Andrást a fiatal prózaíró nemzedék egyik legmarkánsabb alakjaként ismerhette meg az olvasó. Novelláiban, hangjátékaiban és filmjeiben általában nemzedéke útkeresését fogalmazta meg szűkszavú realizmussal vagy groteszk hangvétellel. Új könyve merőben más témát dolgoz föl merőben más hangnemben: a II. világháborús magyar szereplést, az átállás nehézségeinek a körülményeit s mindezek máig ható következményeit. Simonffy nem történészként, de kordokumentumok és történeti munkák idézésével eleveníti föl azokat az eseményeket, melyeknek apja is aktív részese volt.
Simonffy-Tóth Ernő ugyanis, az egykori vezérkari őrnagy a Magyar Front küldötteként Moszkvába repült 1944 novemberében, hogy tárgyalásokat kezdjen más hivatalos és félhivatalos küldöttek társaságában a fegyverszünetről, az újjászervezendő és a németekkel szembeforduló magyar hadsereg fölállításáról.
A múltat most apa és fia együtt faggatja: egyikük emlékezőn, másikuk örökösként. A cél mindkettőjük számára… (tovább)

Magvető, Budapest, 1984
Magvető, Budapest, 1981

Garbitsch>!
Simonffy András: Kompország katonái

Simonffy András: Kompország katonái Történelmi kollázsregény

Az elején nehezen tudtam olvasni, be kellett osztanom, hogy igyekezzek egy-egy fejezet végére érni, de aztán belelendültem, megszoktam a felépítését, a végére már a többi olvasásban lévő könyvet tettem félre ennek a kedvéért.

Egyetlen kritika: hát én még ilyen rossz kötésű könyvvel nem találkoztam!… Szó szerint széthullott az olvasástól, 20-50 oldalas részekre esett szét. Felháborító.