The ​Sun Down Motel 12 csillagozás

Simone St. James: The Sun Down Motel Simone St. James: The Sun Down Motel

The secrets lurking in a rundown roadside motel ensnare a young woman, just as they did her aunt thirty-five years before, in this new atmospheric suspense novel from the national bestselling and award-winning author of The Broken Girls.

Upstate NY, 1982. Every small town like Fell, New York, has a place like the Sun Down Motel. Some customers are from out of town, passing through on their way to someplace better. Some are locals, trying to hide their secrets. Viv Delaney works as the night clerk to pay for her move to New York City. But something isn't right at the Sun Down, and before long she's determined to uncover all of the secrets hidden…

Eredeti megjelenés éve: 2020

Penguin, London, 2020
ISBN: 9780593165782 · Felolvasta: Brittany Pressley, Kirsten Potter
Berkley, New York, 2020
Berkley, New York, 2020
336 oldal · ASIN: B07S1K42R2

Naiva>!
Simone St. James: The Sun Down Motel

Kicsit olyan volt, mint a Bates Motel, hiszen volt itt minden: sorozatgyilkosság, nyomasztó, olykor ijesztő légkör és jól adagolt feszültség. Lényegében olyan volt, mint egy jó halloweeni olvasmány.
A történetet két szempontból áll és két idősíkon halad. A történet egyik szereplője Vivian Delaney, aki még 1982-ben tisztázatlan körülmények között eltűnik. A másik szereplő az unokahúga, Carly, aki 35 évvel később (2017) visszatér ebbe a Fell nevű furcsa kisvárosba célirányosan ahhoz a bizonyos hátborzongató és rejtélyes Sun Down Motelhez. Meg szeretné tudni, mi történt valójában a nagynénjével. Minél több mindent tud meg az esettel kapcsolatban, Carly annál jobban az ügy megszállottjává kezd válni. Érdekes volt látni, hogy több mint 3 évtized alatt mennyit fejlődött, változott a nyomozás és mennyivel nehezebb volt akkor, egy a férfiak uralta szakmában.
Ha szereted, vagy bírod a 80’s évek hangulatát krimi vonalon, bírod a szellemes és nyomozós történteket, akkor ez a könyv neked is ajánlott.

felícia97>!
Simone St. James: The Sun Down Motel

Azt a mindenit neki! Micsoda sztori volt ez kérem szépen! Még mindig ezen pörgök teljesen,annyira jó volt. A jártasabb krimi rajongók biztos csak legyintenének egyet,hogy még semmit sem láttam a témában,és igazuk is van, de akkor is mérföldekről felismerek egy igazán nagyszerű és izgalmas történetet,márpedig a The Sun Down Motel,abszolút ezt a kategóriát erősíti.Gyilkosságok,rejtélyes eltűnések és titkok;egyszóval színtiszta krimi vegyítve egy jó kis paranormális szállal, ami pont annyira van jelen, hogy még hihető az átlag ember számára is telitalálat volt.Nem szoktam ilyen könyveket olvasni mert világ életemben elég beszari voltam,féltem a sötétben,és bármilyen hülyeséggel meg lehet ijeszteni mivel a mai napig elég élénk a fantáziám,de éreztem hogy most kell tennem egy kivételt ezzel a történettel,és megérte. Igaz, nem biztos,hogy este is jó ötlet volt olvasnom, mert azért a krimi a paranormális vonallal vegyítve elég para tud lenni,de valahogy ez nekem csak fokozta az egész történet hangulatát.Sokszor még nappal is libabőrös voltam az események hatására,mikor olvastam.Jó igen, azért össze persze nem csináltam magam annyira nem volt ijesztő,de mikor kellett kellően megemelte a pulzusomat a történet.Volt aki azt írta,hogy szerinte elég vontatott volt a sztori,de nekem pont az tetszett,hogy lépésenként épült fel a cselekmény,fokozatosan egyre több infóval, a teljes igazságot pedig csak a legvégére nyomozzuk ki az egyik hősnőnkkel. A történet két szálon halad,és két főszereplő szemén át ismerjük meg a cselekményt.1982-ben Viv Delaney otthonát elhagyva próbál új életet kezdeni ,az útja pedig végül egy furcsa kisvárosba Fell-be vezérli.Itt vállalja el egy elhagyatott motel a Sun Down éjszakai recepciós műszakát,ahol meglehetősen hamar ijesztő paranormális jelenségekkel szembesül,amik végül a város megrázó és megoldatlan gyilkossági ügyei felé vezérlik,egészen addig a napig míg Viv nyomtalanul eltűnik… 2017-ben azonban az unokahúga Carly is Fell-be érkezik,hogy meg tudja mi történt a Viv-el,és talán megoldjon egy évtizedek óta rejtélyes és lezáratlan ügyet.Nem tudok mást mondani mint hogy imádtam a cselekményt,és azt ahogy fel volt építve a történet.Az első két fejezet után szépen lassan belecsúsztam a sztoriba,és az utolsó oldalakig lebilincselve olvastam,hogy mi lesz ebből a helyzetből.Viv fejezetei tetszettek a legjobban,a legtöbb izgalmat és borzongást ugyanis ezek tartogatták,de élveztem Carly jelenbeli szálát is ahogy apránként göngyölíti fel ezt a régi ügyet.Nem számítottam arra a fordulatra,ami végül bekövetkezik,mert másabb teóriáim voltak,bár bizonyos szereplők gyanús hallgatása intő jel kellett volna hogy legyen,de engem elég jól sikerült behúzni a csőbe.Egy bizonyos pont után már persze sejthető volt,hogy akkor mi történt,de a pontos lezajlása a történteknek azért még tartogatott meglepetéseket,így a végére se vált lapossá a történet.A hősnőink közül Viv-et egy jó darabig nem igazán tudtam kedvelni,de aztán szerencsére fordult a kocka.Carly már a kezdetektől szimpatikus volt,és Heather,meg Nick is csempésztek egy kis pluszt a könyvbe.Tetszett a lezárás is,kellően informatív,bár az hogy mi is történt pontosan azon az ominózus éjszakán pontosan a Sun Down-ban a sztori végén az rejtélyes marad,de nem nehéz elképzelni. Egy szó mint száz én imádtam ezt a történetet,és bár most hallottam az írónőről először,más műveinek is utána fogok nézni úgy érzem,mert ez a műfaj még sok lehetőséget tartogat nekem.A hozzám hasonlóan ijedősebb lelkületűeknek is bátran ajánlom ezt a könyvet,ha egy kis borzongással egybekötött remek nyomozós történetre vágynak.

heysunny P>!
Simone St. James: The Sun Down Motel

A hangulata nagyon jó volt a könyvnek, viszont számomra sajnos teljesen tönkretette az élményt az, hogy iszonyatosan lassan haladt a sztori és túlságosan is sok volt a sallang. Kicsit Stephen King könyvei jutottak eszembe a pacingről, és ez nem dicséret. :D Maga a rejtély sem volt egy nagy durranás, a paranormális részek meg egyáltalán nem tudtak megérinteni, na persze amúgy sem vagyok ijedős, ha könyvekről van szó, szóval ezt nem is vártam, de hogy abszolút semmilyen érzelmet ne váltsanak ki belőlem, még egy ici-pici borzongást se? Az baj. spoiler És sajnos a végére sem redeemelte magát a könyv, mert a csavar nem is volt igazán az, és nem ütött. spoiler

Kár érte, mert az a rejtélyes amerikai-kisvárosi-koszos-lepukkant-elhagyatott-motelos filingje nagyon ott volt, és a karakterek is igazán szimpatikusak voltak, főleg a két lány, kedveltem őket (bár Viv és Carly nagyon-nagyon hasonlóak voltak, de ez annyira nem zavart), de számomra túl lassú folyású sztorinak bizonyult.

SeptiSeverus>!
Simone St. James: The Sun Down Motel

Ez egy nagyon jól megírt és összerakott könyv. Nekem azonban picit lassú és unalmas volt időnként. A parának szánt részek egyáltalán nem érték el nálam a céljukat. És a rejtély is túl volt írva, egyáltalán nem volt benne ennyi karakter. Azonban tényleg volt egy hangulata, ami magával tud ragadni, csak engem sajnos kevésbé tudott beszippantani.
A történet társadalmi jelentősége volt számomra igazán izgalmas.
Összességében tetszett. :)

rabbit_republic>!
Simone St. James: The Sun Down Motel

Ez egy tök jó történet volt, izgalmas, tetszett, hogy 35 évet ugrálunk előre-hátra a két szál között, viszont ezt az egész kísértet dolgot nem tudom miért kellett belevinni. Nem volt ijesztő vagy hangulatos és nem is adott sokat a történethez. Max arra volt jó, hogy kicsit terelgette Carlyt és Vivet a nyomozás során a helyes irányba – de ez mondjuk elég „megúszós” megoldás. :D
A végén a nagy csavart könnyen ki lehet előre találni, szóval nem esett le az állam, de jó szórakozás volt azért olvasni. :)

Starlight97 P>!
Simone St. James: The Sun Down Motel

„The person who could be truly alone, in the company of no one but oneself and one’s own thoughts – that person was stronger than anyone else. More ready. More prepared.”

Naiva>!

„Sun Down Motel, can I help you?"
Nothing. Just the faint sound of breathing.