Rules ​of Attraction (Perfect Chemistry Trilogy 2.) 82 csillagozás

Simone Elkeles: Rules of Attraction Simone Elkeles: Rules of Attraction Simone Elkeles: Rules of Attraction

When Carlos Fuentes returns to America after living in Mexico for a year, he doesn’t want any part of the life his older brother, Alex, has laid out for him at a high school in Colorado . Carlos likes living his life on the edge and wants to carve his own path—just like Alex did. Then he meets Kiara Westford. She doesn’t talk much and is completely intimidated by Carlos’ wild ways. As they get to know one another, Carlos assumes Kiara thinks she’s too good for him, and refuses to admit that she might be getting to him. But he soon realizes that being himself is exactly what Kiara needs right now.

Eredeti megjelenés éve: 2010

326 oldal · puhatáblás · ISBN: 0802720862
Walker Books, London, 2010
324 oldal · puhatáblás · ISBN: 9780802720856
336 oldal · ISBN: 0802720854 · ASIN: B003I55BIK

Alejandro Fuentes (Alex) · Carlos Fuentes · Brittany Ellis · Kiara Westford

Simone Elkeles: Rules of Attraction

Ez volt az első angol könyv amit olvastam. Egyáltalán nem bánom, hogy megvettem és szerintem a következő részét is megfogom.
Imádtam! :) Nagyon jók a karakterek, de azt azért egy kicsit sajnáltam, hogy csak a könyv felétől kezdenek egymásba bonyolódni… Szerintem az első része izgalmasabb volt, viszont ebben jobban tudtam azonosulni a főszereplő lánnyal.

AmelieRichtfox>!
Simone Elkeles: Rules of Attraction

Kiara és Carlos kötete régen is kiemelkedett a többi közül. Mindkét szereplőt jobban kedveltem, mint a többieket, a történetet is gyorsabban pörgettem.
Kiara kis esetlen, már amikor a mások előtti beszédre kerül a sor, viszont intelligens, kitartó, hiszen egész nyáron a dadogásán dolgozik, vicces és olyan jó visszavágásai vannak, hogy csak vigyorog rajta az olvasó, én legalábbis biztosan.
Carlos bár kilóg kissé a testvérei közül, mégis pont ugyanolyan, mint ők. Mindent megtenne a családjáért és azokért, akik fontosak számára, még ha ez azt is jelenti, hogy távol kell tartania magát tőlük.
Egyik páros sem tudott úgy megnevettetni, mint ők ketten. Tökéletesen összeillettek és kiegészítették egymást. Voltak közös érdekeltségeik, eltéréseik, kötekedtek egymással, de akkor is szerették egymást. Egyedül az ifjúsági regényekre jellemző belevitt maffiás szál miatt nem adtam öt csillagot, amit csak utólag zárt le a szerzőnő, hogy ne lógjon a levegőben.

Bess>!
Simone Elkeles: Rules of Attraction

Kicsit féltem ettől a könyvtől, hiszen hasonló szerelmi szálon futott mint az előző kötet.
Azaz a rossz fiú-jókislány love storyja. De Elkeles néni megoldotta. NAGYON IS!

Imádtam olvasni minden sorát, ugyanolyan izgalmas volt mind az előző kötet, de Carlos és Kiara is jóval szerethetőbb karakternek bizonyult, mint az első könyvben Alex és Brittanny.
Talán a szerelmi szál kibontakozása volt egy kicsit lassabb, de ez nem volt baj.
Az angollal minimális gondom se volt, csodálkoztam is, maximum a spanyollal, de hát franciás lévén…
Szóval új kedvenc :)

janka0416>!
Simone Elkeles: Rules of Attraction

22:52. befejeztem… Megmondom őszintén soha az életben nem olvastam még angol könyvet,de most valahogy rám tört az az érzés „na jó..mit veszthetek vele?" :D nagyon nehezen ment,de végül sikerült…
A könyvről nagy vonalakban annyit,hogy nem volt unalmas egy percig sem , bár néha volt egy -két pofon, és nem igen tetszett benne az a sok khm.. trágár kifejezés…
Nem mondanám,hogy a Tökéletes kémiát megközeleti, de folytatásnak megfelel. :)

vikiniki2>!
Simone Elkeles: Rules of Attraction

Nagyon jó könyv, de azért az első rész jobban tetszett, bár csak azért mert nagyon hasonló volt az alap koncepció és én egy kicsivel többet vártam ettől a résztől. Kiara karaktere sokkal közelebb állt hozzám, mint az előző részben Brittany-é. Ezek ellenére mindkét könyvről csak azt mondhatom, hogy letehetetlen és zseniálisan jó.

Natsu>!
Simone Elkeles: Rules of Attraction

Annyira, de annyira imádtam! Bevallom, egy fokkal még jobban tetszett, mint az első kötet, már amennyire ez lehetséges..

Lendületes történetvezetés, humoros párbeszédek, egy menő, kemény és lázadó fiú, egy kedves, ártatlan, nem mindennapi lány, egy kis bonyodalom, s további Westford és Fuentes szereplők – kell ennél több egy hihetetlen jó, romantikus és letehetetlen történethez? :)

5/10 csillagot adnék, ha tudnék :)

Zsu>!
Simone Elkeles: Rules of Attraction

Ez a rész nekem kevésbé tetszett, mint az előző. Talán azért, mert ami (a klisék ellenére) újdonságnak hatott a Tökéletes kémiában, itt már unalmas volt. De a maga kategóriájában még mindig a jobbak közé tartozik a sorozat.

Molnár_Sarolta>!
Simone Elkeles: Rules of Attraction

Minden sorát imádtam! Sokkal jobban megszerettem mint az első részt. Alig tudnék felsorolni ellenszenves karaktert belőle, mindenki egyedi volt és érdekes. Különösen tetszik a sorozatban, hogy a regényeknek mondanivalójuk van. Lehet ez általános, vagy mindenki megtalálhatja az egyes elbújtatott részekben a saját kis mondanivalóját, amit eltesz magának a könyvből.

Simone Elkeles: Rules of Attraction

Pár oldal után a Perfect Chemistry remake-jenek gondoltam, de a további olvasás után kibontakozott a regény, egy még hatalmasabb latin-ego karakterrel. Carlos, mint a másik Fuentes testvér, szintén bandaügyekbe bonyolódik, de Alex-el ellentétben ő eleinte nem is akar megváltozni. De jön Kiara és a szerelem. Imádom a rosszfiú-rendes lány sztorikat, ráadásul Elkeles művei kellően vannak humorral és romantikus jelenetekkel fűszerezve. Május 24-én jön a 3. könyv, a Chain Reaction, amiben a harmadik fiú, Luis fog szerepelni. Alig várom!

Kiera>!
Simone Elkeles: Rules of Attraction

büszke vagyok magamra, mert ez az első könyvem angolul. valamelyik blogon olvastam, hogy középfokú tudással már bele lehet vágni. ráadásul előny volt még, hogy csak 3 kötetes. sajnos így sem értettem mindent, de a lényeget igen. reménykedtem benne, hogy a bandás létről majd egy kicsit többet megtudunk, de ez sajnos nem történt meg és attól tartok az utolsó részben még ennyi se lesz. tetszett, hogy az itt szereplő lány teljesen ellentéte Britnek, viszont Carlos igenis nagyon hasonlított Alexre. szerintem tök jóó volt, hogy ezzel a történettettel párhuzamosan zajlott Britékké is. a váltott szemszög is már az első kötetben is tetszett, szerintem ez egy jó megoldás, hogy teljes mértékben megismerjük mindkét karaktert. az epilógusok a gyengéim. néhol kicsit nyálasra sikerülnek, de annyira jóók:P

borostyan P>!

„You're dangerous.” he says.
„Why?”
„Because you make me believe in the impossible.”

kellyolvas P>!

Get in trouble with her? Hell, the first minute I laid eyes on her at
Flatiron High I was in trouble. Now I’m lost in the sensation of her soft,
warm lips on my skin. I let her take control of this. I’m holding back, even
though my body is screamin’ for more. Brittany told me to rein in my ego
and attitude tonight. Problem is, I don’t have a handle on either one right
now.
Her wet tongue reaches out and grazes my left nipple. “Is that
o-o-okay?” she asks.
No girl has ever done that to me. Hell, I don’t know if I’d ever let any
other girl do that to me. But this isn’t just any other girl; this is Kiara. I have
a feeling she could do whatever the hell she wanted right now and I’d be fine
with it. “Yeah. Feels damn good, chica. I can’t wait to return the favor.”

51.fejezet

Fay>!

„Kiara, why do you look like a girl?” Brandon asks with a mouthful of chocolate.

page 271

Fay>!

Because three guys together, especially if two are very strong-willed Fuentes brothers, might be a dangerous mix.

page 103

Fay>!

Carlos takes one look at the costume and takes two steps back. „You never said anythin' about costumes.”
„I didn't?”
„No.”
„Sorry.” I tell him. „We're wearing costumes.”

page 174

becky_b>!

“Good, ’cause you’re not my type. I like my women sexy and stupid.”
“You’re not my type, either,” I snap back. “I like my guys smart and funny.”
“I’m funny.”
I shrug. “Maybe I’m just too smart to get your jokes.”

Cicu>!

“If he’s the champion kisser you claim he is, how come I’ve never seen you guys lock lips?”

“We kiss all the time.” I clear my throat, then add, “We just . . . do it in private.”

A smug expression crosses his face. “I don’t buy it for a second, ’cause if you were my girlfriend and a stud like me was livin’ in your house, I’d kiss you in front of the guy every chance I got as a reminder.”

“A reminder of w-w-what?”

“That you were mine.”

Kapcsolódó szócikkek: Carlos Fuentes · Kiara Westford
kellyolvas P>!

Her words echo in my head. I trust you. She’s the first girl who’s ever
said that to me. Even Destiny said I had to earn her trust when we first met,
because she thought I was a player. And here’s Kiara, a girl who knows I’ll
never be her knight in shining armor, gifting me with her trust without
hesitation. She’s straddling me, her lips wet from our kisses. She’s crazy to
think I’ll do the right thing.

37.fejezet

Fay>!

[…] Carlos looked at is like we were a bunch of aliens sent down to earth to destroy him.

page 81

Perfect Chemistry Trilogy sorozat · Összehasonlítás