How ​to Ruin My Teenage Life – Tönkretett tinikor (Hogyan tegyük tönkre 2.) 28 csillagozás

Simone Elkeles: How to Ruin My Teenage Life – Tönkretett tinikor

A Tönkretett vakáció folytatásában MINDEN rosszul alakul a tizenhét éves Amy Nelson-Barak életében. Anyukája férjhez megy, kiköltözik a városból, ráadásul hamarosan még egy kisbaba is érkezik az új családjába. Amy az apukájához költözik Chicagóba, és regisztrálja őt egy internetes társkeresőre.

Mi van még? Amy kutyája, Vakarcs teherbe ejti a mogorva szomszéd díjnyertes uszkárját, így a lánynak részmunkaidős állást kell vállalnia, hogy – az említett randioldal regisztrációs költsége mellett – kifizesse az állatorvosi számla felét. Ráadásul itt ez a tök idegesítő srác, Nathan, aki nemrég költözött a szomszédba. Szerencsére Amynek van egy helyes pasija, Avi. Csakhogy ő inkább antipasi, mert az izraeli hadseregben szolgál még három évig.

Mihez kezdjen az ember lánya, amikor mindenki felesküszik rá, hogy tönkretegye az életét?

Eredeti mű: Simone Elkeles: How to Ruin My Teenage Life

Eredeti megjelenés éve: 2007

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Vörös pöttyös könyvek

Könyvmolyképző, Szeged, 2018
260 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789634573579 · Fordította: Sándor Alexandra Valéria

Amy Nelson · Avi · Jessica Katz · Ron Barak

Milli88 P
Simone Elkeles: How to Ruin My Teenage Life – Tönkretett tinikor

Egy hangyányival volt jobb, mint az előző rész, de itt is akadt számomra jó néhány kivetnivaló.
Amy továbbra is az idegeimre ment, annak ellenére, hogy ritka pillanatokban egész értelmes gondolatai vannak.
Tetszett a vallás iránti elköteleződése, viszont egyéb élethelyzetekben egy két lábon járó katasztrófa.
Avi most is hozta a formáját. Ő is néha egy csetlő-botló pasi, aki azt sem tudja, hogy mit csináljon, de mégis érettebben viselkedik, mint Amy.
A barátok most is magasan vitték a prímet és Amyt jól lekörözve több értelmes megmozdulások volt, mint a drága főszereplő leányzónak. Hiába telt el egy kis idő az első kötet óta, és hiába töltötte be már egy hónapja Amy a 17-et, akkor sem lett érettebb gondolkodású.
A vége hipsz-hopsz elszállt és olyan érzésem van, mintha hiányozna pár oldal. Na, nem fogom a kefét rágni, hogy mi lesz még itt. És nem is függővéges a sztori, csak elég összecsapott. Túl sok minden történik pár oldal alatt, amit másképp is le lehetett volna írni, hogy érdekes és hívogató legyen a trilógia befejező részére.
Most már ha törik, ha szakad, akkor is elolvasom majd a befejező.

Simone Elkeles: How to Ruin My Teenage Life – Tönkretett tinikor

Az előző kötet után, a nyári szünet végével Amy újra Amerikában él, viszont már az édesapjával lakik, és aktívan beleveti magát a zsidó vallás elsajátításába.
Főszereplőnk továbbra is szeleburdi, bohókás, ellenben most – saját környezetében – sokkal jobban érződik az elkényeztetett énje. Néha már engem is bosszantott a nyafogása, de pont ezzel együtt lett valósághű karakter. Amy 17 éves, és bizony nem minden ilyen korú lány olyan érett és komoly, mint Simone Elkeles korábbi karakterei. Amyt elsősorban a szerelem foglalkoztatja: az Avival kötött megállapodása, miszerint „nyitott kapcsolatban maradnak”, az új szomszéd fiú felbukkanása, akivel kölcsönös előítéletekre alapoznak, és az apja egyedülléte. Kicsit önző módon mindent drámaian él meg, ezzel háttérbe nyomva a barátai és mások érzéseit, de hát Amy az Amy. A hibáiból tanul, a maga vicces és humoros módján. Állandóan jót akar, de abban a hitben él, hogy ő el tudja dönteni, másoknak mi a jó, miközben a saját érzéseivel sincs tisztában, bizonytalan. Tipikus kamasz.
Avi felbukkanásának örültem, kár, hogy ő most kevésbé tudott érvényesülni. A köztük lévő bonyodalomnak a megoldását rendkívül élveztem, igazán viccesre sikeredett, főleg azt nézve, hogy Avi igen jól képzett katona.
Amynek az anyjával és a nevelőapjával való kapcsolatára mérges voltam, több együttérzést vártam volna a lánytól. Megértem, hogy nem örült a helyzetnek, de ezt jobban is titkolhatta volna.
A karakterek mind szerethetőek, de ebben a kötetben úgy éreztem, inkább az apja-lánya kapcsolat és a barátság kapott nagyobb szerepet, ez által édessé téve a történetet. Nem olyan hangsúlyos a mondandója és a cselekménye, mint a Tökéletes kémia sorozat részeinek, inkább egy LOL könyvhöz tudnám hasonlítani.

agi452
Simone Elkeles: How to Ruin My Teenage Life – Tönkretett tinikor

Untam, szenvedtem az olvasás közben. Már az első rész sem volt kimagasló nálam, de ez még gyengébb volt. Képtelen vagyok felfogni, hogy ezeket a könyveket is a Tökéletes kémia írónője írta… Bár amilyen idióta vagyok, képes leszek a harmadik részét is elolvasni :D
A főszereplő, Amy többségében még mindig ellenszenves. Az írónő mókásnak, humorosnak akarja láttatni, de nálam a visszájára sült el ez a dolog. Avi persze változatlanul elvarázsoló karakter, kicsit izgultam is, hova alakul spoiler. Mivel a 2. rész már Chicagóban játszódik, kevésbé erős az izraeli kultúra szála, így ez az érdekesség is lecsökkent a könyvben.

Tibi_Sorok_Között_Könyves_Blog
Simone Elkeles: How to Ruin My Teenage Life – Tönkretett tinikor

Amy nagyon szórakoztató karakter, és elvitte a hátán az egész regényt. Rég nevettem már olyan jókat, mint a könyv néhány jeleneténél. Akadt még itt romantika, családi szeretet, ráadásul a zsidó hitről is sok újat megtudtam. Szerethető, édes kötet volt, kíváncsian várom az utolsó felvonást.

Bővebben a blogon:
▶️ http://sorok-kozott.hu/2018/09/konyvkritika-simone-elke…

Caledonia_Valley P
Simone Elkeles: How to Ruin My Teenage Life – Tönkretett tinikor

Részletes értékelés nemsokára várható a blogomon.
Egyenlőre annyi: imáááddom! *-*
(A csillagozás még változhat, mert az első kötetén is napokig gondolkodtam… XD) Alig várom a következő kötet megjelenését, de már angolul itt figyel a polcomon.
Voltak benne olyan részek, amik nagyon nem tetszettek, tipikus kliséknek mondanám őket, később részletesen kifejtem. Avi még mindig hatalmas szerelem. *-*

Greylupus
Simone Elkeles: How to Ruin My Teenage Life – Tönkretett tinikor

Összességében nem volt rossz ez a rész sem, bár az első rész különleges helyszínét és a hozzá kapcsolódó szerelmi szálat nem tudta nálam felülmúlni. De maradt, ami volt, egy továbbra is könnyed, romantikus történet, egy kétballábas főhősnővel, egy néha szeretnivaló, néha csapnivaló főhőssel és vicces, kedves, jópofa mellékszereplőkkel. Aki szerette az első részt és/vagy Simone Elkeles rajongója, annak ez is kötelező darab.
Picit bővebben:

Henriett_Csilléri P
Simone Elkeles: How to Ruin My Teenage Life – Tönkretett tinikor

Amy továbbra is tartotta a hisztis liba szerepét, de volt pár alkalom amikor vele együtt voltam dühös én is.
Avi az egy kedvenc, nem tudom, mit tettem volna, ha a végén Amy Nathannal jön össze.

wallery
Simone Elkeles: How to Ruin My Teenage Life – Tönkretett tinikor

Jobb volt történetileg az előző résznél, de ez korántsem tökéletes és többször olvasós sorozat

Simone Elkeles: How to Ruin My Teenage Life – Tönkretett tinikor

Nem is tudom hol kezdjem. Miután elolvastam az elő részt, úgy voltam vele, hogy érdekel, hogy mi fog Avival történni, ezért is vágtam bele a második kötetbe. (Igen, imádom Avi karakterét. ;) ) Viszont, Amy gondolkodásától néha a fejemet fogtam, de kifejezetten örültem annak, hogy volt jellemfejlődése, így azt kell mondanom, a végére egészen megkedveltem. Majdnem az egész könyv tele volt vicces jelentekkel, és a mellékszereplők is tetszettek. (Már aki..)
Az kifejezetten plusz pont a részemről, hogy változatos nemzetiség terén. :D
Azért nem vett le teljesen a lábamról, hiányzik még belőle valami plusz, amit nem tudok megmagyarázni.
De azért kíváncsian várom a folytatást! :)

A_Fanni

Ismered a mondást, hogy a zsák úgyis megtalálja a foltját? Na,te szerintem egy elég spéci zsák vagy.

125.ö

ap358 P

Olyan, mintha rátaláltam volna önmagam egy darabjára, ami addig hiányzott. Apró darabka csupán, de az ilyenek megtalálásakor úgy érzem, egyre közelebb vagyok hozzá, hogy egész legyek.

Kapcsolódó szócikkek: Amy Nelson
ap358 P

– (…) nem örülnél a szerencsés napoknak, ha nem élnél át rosszabbakat.

ap358 P

Az egyediség és a másság jó dolog. De gyanítom, hogy vékony a határvonal az egyediség meg a terápiás eset között.

ap358 P

Városi lány vagyok. Egy kávézót találni az ajtótól pár lépésnyire pedig egyenlő a városi léttel.

Kapcsolódó szócikkek: Amy Nelson

Vívd meg a harcot, ha megéri
Harcolj a halálodig
Vívd meg a harcot, ha megéri
A többit elég feladni

foeliza

Figyelj, ki kell verned a fejedből ezt a szuperhős dolgot. Történnek szar dolgok. Ilyen az élet, érted? Te holnap elmész, és ki tudja, mi fog történni. A szobámban fogok ücsörögni, hogy ne történhessen velem semmi szörnyűség? Nem. Te a katonai szálláson fogsz ücsörögni, és megmondod a parancsnoknak, hogy nem védelmezheted Izraelt, mert van egy hisztis barátnőd, aki meghal, ha akár csak egy horzsolás is lesz azon a tökéletes testeden? Nem.

Szabadság.
A háborgatástól való szabadságot jelenti?
Hogy azt csinálsz, amit akarsz?
Vagy a szabadság egy szellemi állapot?
Lehet, hogy mindkettő egyszerre.

Milli88 P

– Észre sem vetted, hogy gyakorlatilag kilóg a mellem?
– Ööö… erről pont az abád előtt akarsz beszélni?

Kapcsolódó szócikkek: Amy Nelson · Avi