Montessori ​baba (Montessori gyermek 1.) 27 csillagozás

Simone Davies – Junnifa Uzodike: Montessori baba

A ​Montessori baba Maria Montessori nevelési elvei alapján mutatja be, hogy neveljük szeretettel, tisztelettel, megértéssel és bámulatos nyugalommal a kisbabánkat az első életévében. Simone Davies és Junnifa Uzodike közös könyve gyakorlatias javaslatok százait tartalmazza, amelyek segítenek az olvasónak, hogy megértse, mi történik a kisbabájával, és hogy támogathassa tudatos jelenlétével a baba tanulását és fejlődését. Megtudhatjuk belőle,
– hogyan készüljünk fel a szülői szerepre – testileg, érzelmileg, intellektuálisan és spirituálisan,
– hogyan váljunk aktív megfigyelővé, hogy megértsük, mit mond nekünk a baba valójában,
– hogyan alakítsunk ki Montessori-tereket az otthonunkban, köztük olyanokat, amelyekben korlátozás nélkül tevékenykedhet a baba,
– hogyan támogassunk olyan tevékenységeket, amelyek segítik, hogy a baba mozgása és nyelvi készségei a neki megfelelő ütemben fejlődhessenek,
– hogyan alakítsunk ki biztonságérzetet a babában, hogy… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2021

Open Books, Budapest, 2022
288 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789635720491 · Fordította: Szilágyi Zsófia

dontpanic IP>!
Simone Davies – Junnifa Uzodike: Montessori baba

Lehet egy olyan érzése az embernek a könyv olvasása közben, hogy egyrészt ezt így mind úgysem tudom megvalósítani, akkor meg minek is, és csak a bűntudat nő bennem emiatt… másrészt a valóság is sokszor messze áll attól, amilyen képet a könyv mutat a babázós mindennapokról. (Ja, persze zenéljek neki, vigyem társaságba, legyen minél többet a játszószőnyegen, készítsek neki forgót, rakjak művészeti alkotásokat a falra, rendezzem át az összes szobát – amikor egyes napokon azt is sikernek éli meg az ember, ha a baba alapvető szükségleteit sikerült ellátni, és egyik családtag ép esze sem ment el.)

Viszont…. :)
Bővebben itt:

WhereWasGondor>!
Simone Davies – Junnifa Uzodike: Montessori baba

Amikor kismama lettem, megfogadtam, hogy nem szerzek be egy raklapra való könyvet a babákkal kapcsolatban, csak olyat, ami nagyon megfog. Ez volt az első könyv, amit megvettem és olvasgatni kezdtem. Nem volt sok tapasztalatom kisgyermekekkel, a „hagyományos” módszereket ismertem hallomásból. Egy nagyon más szemléletet adott ez a könyv és elindított új irányokba. Még ha nem is értek mindennel maradéktalanul egyet, számomra ez a könyv az origó. Innen jutottam tovább a szoptatással, a hozzátáplálással, a szülésélménnyel kapcsolatos olvasmányaimhoz. (És lettem a gyermekem nagyszülei szemében ufó-anyuka. :)) )
Maga a kiadvány pedig igényes, szép, jól tagolt. Könnyen megtalálom az adott korú babára vonatkozó részt, ha csak fellapozom.

LazaRóka I>!
Simone Davies – Junnifa Uzodike: Montessori baba

Hálás vagyok ennek a könyvnek, bár kicsit későn került a kezembe, és eléggé ódzkodtam a blogger szerzőpárostól montessori-képzés ide vagy oda. Viszont ez egy hasznos olvasmány, a szerzők megmaradnak a háttérben, és egy jól struktúrált, sallangmentes kézikönyvet hoztak össze, ami szemléletmódot és eszközöket ad a szülő kezébe, és még véletlenül sem valami tuti tippet, vagy Szent Grált nyom a kismama arcába, ami esetleg csak további fusztráció forrása, ha neki és a babájánál nem működik.
A pasztel kivitele kifejezetten megnyugtató, jó volt kézbevenni, és a viszonylag kis betűk sem voltak zavaróak

Podt_Noémi >!
Simone Davies – Junnifa Uzodike: Montessori baba

Olvastam korábban a Montessori tipegőt, ez a könyv a kistesó érkezésével vált aktuálissá. Segített átültetni az elméletet egy eggyel fiatalabb korosztály igényeihez hangoltan, volt, amit magamtól is kikövetkeztettem, de sok hasznos tanács is volt benne (pl. a baba napirendjének ritmusa). A lakást ismét nincs lehetőségünk átrendezni ‘montessoris’-ra, de a babához való közeledés és a szeretetteljes gondozás szerencsére bármilyen környezetben működőképes.

Csobanka>!
Simone Davies – Junnifa Uzodike: Montessori baba

Tetszett a könyv, most értem a végére, most fél éves a kislányom és elég nehezen szórakoztatható.

A babára, mint önálló individuumra tekint, ebből a szempontból tetszett, hogy kiemeli gyermekünk viselkedésére irányuló figyelmünk fontosságát, hogy beszéljünk a pici babához is, mintha értené – ez szerintem elsősorban minket nyugtat és ezáltal a babát. Több gyakorlati lépés is szimpatikus volt, amit a könyv nélkül is bevezettünk volna, pl.: padlóágyat, baba számára is elérhető tárgyakat, „igen teret”.

Nem tetszett, hogy a gyermek érzelmi intelligenciáját fejlesztő dolgok kevésbé hangsúlyosak, a babát önállóan képzelik el nem a család részének. Ez abban mutatkozik meg, hogy a gyermek ülve tudásától külön asztalt ajánlanak nem közös étkezést a családdal, a vallásos nevelést meg sem említik, miközben a család „minden formáját” elfogadhatónak tartják. Pedig a vallás, függetlenül a felekezettől rögtön a közösséghez tartozás szimbóluma, ráadásul az egyházi ünnepek adják meg igazán egy család kohézióját, amibe a baba is beleigazodik.

Tetszett, hogy nem ajánlja a képernyőidőt, a mesélést, különböző játékokat igen. Összecsengett a Dévény tornás ajánlással, hogy ne legyen a baba túlingerelve, legyenek már kiskorban is elérhető célkitűzések az életében.

Andienn P>!

Nagyon nehéz feladat felelősséget vállalni egy másik emberért. Másoktól várunk elismerést, pedig elsőként önmagunknak adhatjuk meg.

Andienn P>!

“A gyerekek minden egyes generációja arra hivatott, hogy megváltoztassa az emberiséget – az a küldetésük, hogy az emberiség éberségét és érzékenységét magasabb szintre emelje, ami mindenkinek jó. Ez az oka annak, hogy minden kultúra a » a jövő reménységét « látja a gyerekeiben, és azt várja, hogy ők mindent jobbá tegyenek – különösen az emberek egymás iránti bánásmódját. Ám erre soha nem kerülhet sor, ha a gyerekek átveszik a mi gyűlöletünket, előítéleteinket, kicsinyes gőgünket. Abban kell segítenünk őket, hogy az emberiség eredendő jóságához idomuljanak, ne a jelen társadalom gonoszságaihoz.”
Eduardo J. Cuevas G.: A felnőtt spirituális felkészülése, Montessori-konferencia, Kína, 2007

Simone Davies: Montessori tipegő Kulcs a világ önálló felfedezéséhez

Montessori gyermek sorozat · Összehasonlítás