Az ​akupunktúra csodája 3 csillagozás

Simoncsics Péter: Az akupunktúra csodája

„…Itt az ideje, hogy paradigmát váltsunk, mielőtt teljesen leromboljuk a világunkat. Meggyőződésem, hogy nem miattam, csupán általam gyógyul a páciens, hiszen a kulcs benne van. Segítek neki megtalálni, hogy érettebben, tudatosabban, fejlettebben távozhasson a rendelőből. Munkám sikerét az jelzi, ha nincs többé szüksége rám” – vallja a szerző.
Az ősi kínai tűszúrásos gyógymód, az akupunktúra – valamint a vele együtt fejlődött egyéb gyógymódok, mozgás- és légzéskultúra s legfőképpen mindennek alapjául szolgáló élet- és világszemlélet – nagyszerű és hatásos eszköz ehhez a csodálatos folyamathoz. Ennek ismereteit, tapasztalatait foglalja össze a jelen könyv.

Lunarimpex, Budapest, 2003
480 oldal · ISBN: 9639219215

王狐狸>!
Simoncsics Péter: Az akupunktúra csodája

500 oldal tömény elmélet és semmi gyakorlat.
Nincs benne még egy meridiántérkép sem, de még a legfontosabb akupunktúrás pontokat sem írja le.

Emill>!
Simoncsics Péter: Az akupunktúra csodája

Már megint egy olyan könyv akadt a kezembe, melynek olvasása közben ébredtem rá, hogy inkább hagynom kellet volna mindet a fr@ncba és ezt tanultam volna ezt. No nem azért mert jövedelmező, hanem mert tökéletesen bemutatja életünk komplexitását, és én ennek a rendszernek nem csak használója hanem alkotója is szeretnék lenni.

Ez egy tankönyv arról, hogy miként működik a testünk – nem csak a kínaiak szerint – és mi mit tehetünk azért, hogy ha anomália keletkezik benne, mihamarabb megoldjuk.

Kevés rá az öt csillag.