Simon's ​Cat legsajátabb könyve 76 csillagozás

Simon Tofield: Simon's Cat legsajátabb könyve

Simon's Cat végre magyarul!

Eredeti megjelenés éve: 2009

Könyvfakasztó, Budapest, 2011

konnyufanni>!
Simon Tofield: Simon's Cat legsajátabb könyve

Igazi macskás könyv ez, ahol igazi macskás reakciók, szokások és viselkedések vannak benne. Ez a könyv nagyon őszintén mutatja be a macskák életét, ami által mi macskás gazdik nagyon jól ismerjünk ezeket a szituációkat amik a könyvben szerepelnek, ábrázolnak nagyon jól.
Nagyon sok illusztráció volt, ahol nagyon felröhögtem mert annyira ismertem azt a helyzetet is, mert velem is megtörtént már nem is egyszer az adott szituáció. Tetszett!

Judyt I>!
Simon Tofield: Simon's Cat legsajátabb könyve

Elsőre meglepett, hogy nincsenek benne apró szövegek, mint pl. az, hogy „Meow!” vagy „Nyaaaah!”. XD De nagyon hamar megszoktam. :)
Fél óra instant nevetés volt, imádtam, úgy, ahogy Simon macsekját mindig is. :)))

Könyvfakasztó, Budapest, 2011
PuPilla>!
Simon Tofield: Simon's Cat legsajátabb könyve

Fantasztikus jó :) Szőrszálacskára pontosan rajzolja le a macskoid reakciókat és a szokásos macskás viselkedésformákat.
Imádom, amikor madáretetőnek próbálja magát álcázni :D

lilla_csanyi>!
Simon Tofield: Simon's Cat legsajátabb könyve

Azt hiszem, ezt a könyvet igazán csak az tudja értékelni, akinek már volt valaha cicája…ez esetben viszont elég gyakran fog a kedves olvasó mosolyogva felkiáltani: „Annyira tipikus!”
Kiváló segítséget nyújthat ez a mű azoknak is, akik azon tanakodnak, legyen-e cicájuk vagy sem. Ez esetben a könyvet tessék dokumentumregényként kezelni, és ez alapján dönteni! :D

Zonyika P>!
Simon Tofield: Simon's Cat legsajátabb könyve

Szakirodalomkeresés helyett szünetében elcsatangoltam a képregények felé, hát mibe, hogy ezt találtam? Azon melegében ki is „olvastam”, hátigen, bár tény, hogy gerincétől fülszövegéig minden betűt elolvastam, így a kiadó nevét, amin majdnem hangosan felröhögtem (könyvtárban, érted): Könyvfakasztó Kiadó. :D
Néha nekem hiányzott néhány képkocka, néhány rajzot meg nem is értettem, de hát jó, a nagy részén szívesen kacagtam volna (ha ugye nem könyvtárban, ugye) hangosan.
Na majd most: :DDDDDDDDD

minnie>!
Simon Tofield: Simon's Cat legsajátabb könyve

Nekem nincsen sajnos cicám (csak egy édibédi kis kutyám, aki mellé sajnos nem férne meg egy cica), de ilyenkor mindig úgy szeretnék egy ilyen cicát, mint Simon cicája :D Pedig egy kis ördögfajzat, de attól még elfogadnám.

RandomSky>!
Simon Tofield: Simon's Cat legsajátabb könyve

Nagyon vicces. Akkor is, ha sok poén Garfield-tól is ismerős, és van benne hóemberes (ill. macskás), ami meg Kázmér és Huba, de nem baj, mert Tofield rajzstílusa egyéni és tök más, inkább karikatúra jellegű.
Valamint: http://ekultura.hu/olvasnivalo/ajanlok/cikk/2011-07-29+…

lin_da>!

Hát ez zseniális volt :)
Akinek van makkája, az elég sűrűn szembesül olyan kis jelenetekkel, melyek vele is előfordulhatnak nap, mint nap :D :D

Emerson>!
Simon Tofield: Simon's Cat legsajátabb könyve

Szerintem nem létezik ember, aki ezt fapofával képes végiglapozni. Én már a borító belsején lévő csoportképen megpusztultam. Az a hangyaégetés meg… a beteg lelkem alig várja, hogy arról is készüljön majd video :-)))
Simon Tofield pedig egy zseni. Pont. Képes úgy megjeleníteni a figuráit, hogy azok szinte mozognak az „olvasó” előtt és még csak szöveg sem kell, úgyis halljuk az örökös nyávogást :-)

Nusejka_Sentellion>!
Simon Tofield: Simon's Cat legsajátabb könyve

Túlzás azt mondani, hogy „elolvastam”, de nagyon-nagyon édes ez a könyv, ajánlom mindenkinek :) Már csak azt nem értem, hogy miért is kellett ezt kiadni „magyarul”? :D