Kis ​növényhatározó 33 csillagozás

Simon Tibor – Csapody Vera: Kis növényhatározó Simon Tibor – Csapody Vera: Kis növényhatározó Simon Tibor – Csapody Vera: Kis növényhatározó Simon Tibor – Csapody Vera: Kis növényhatározó Simon Tibor – Csapody Vera: Kis növényhatározó

Őszinte ​örömömre szolgál, hogy néhány bevezető szót írjak kitűnő tanítványom és munkatársam, dr. Simon Tibor egyetemi docens, a biológiai tudományok kandidátusa Kis Növényhatározójához. A középfokú biológiai oktatásban nélkülözhetetlen a környezetünkben élő növények és állatok megismerése. Egyben minden további növénytani tudás, kutatás alapja is a növényismeret. A növénytani oktatás szervesen egészül ki a gyakorlati megismeréssel, és ennek célját szolgálja e könyv. Nagyon örvendetes, hogy a Művelődésügyi Minisztérium illetékes szervei egy ilyen segédkönyv szükségességét felismerték és annak kiadását elrendelték. Mert hiszen nemcsak a biológiatanítás, hanem a mindennapi gyakorlati élet számára is fontos elsősorban mezőgazdaságunk termesztette növények és azok gyomjainak ismerete, de milyen örömül szolgál később, a természetjáró felnőttnek is erdők, rétek, vizek virágjainak felismerése! A szerző helyesen válogatta össze az anyagot és jól, könnyen használható határozókulcsokat írt.… (tovább)

Tankönyvkiadó, Budapest, 1996
214 oldal · ISBN: 9631876195 · Illusztrálta: Csapody Vera
Nemzeti Tankönyvkiadó, Budapest, 1995
214 oldal · puhatáblás · ISBN: 9631867862 · Illusztrálta: Csapody Vera
Tankönyvkiadó, Budapest, 1991

youlcsi>!
Simon Tibor – Csapody Vera: Kis növényhatározó

Sokat forgattam. Néha kényszerűségből, így nagy élményt nem okozott (-1 csllag).
Sokat forgattam. Lapjaira esett (-0,5 csillag).

Timi98>!
Simon Tibor – Csapody Vera: Kis növényhatározó

Édesanyám után örököltem, szóval kicsit gyűrött és kopott, de klasszikus és mai napig hasznos könyv. Főként kirándulások során visszük magunkal, vagy túrák után hazaérve szoktam felcsapni „vajon az mi is volt?” Ez a határozó nem fényképeket, hanem illusztrációkat használ. A rajzok szépek, de sokszor nem pont a valóságnak felelnek meg, így megnehezítik a határozást. Kicsit szűk-körű is, sok fontos növény hiányzik belőle. Mindezeken kívül jó kis könyv a maga hibáival együtt. :)

ppeva P>!
Simon Tibor – Csapody Vera: Kis növényhatározó

Nagyon szerettem, hamar szereztem aztán egy komolyabb növényhatározót.

2017. március-április: Megtekintettem a szanatórium könyvtárát. Összesen két könyv keltette fel a figyelmemet, ez, és az Állathatározó. Nagy élvezettel nézegettem a növényeket, régi ismerősöket és ismeretleneket.

padamak>!
Simon Tibor – Csapody Vera: Kis növényhatározó

Ezt nagyon szeret(t)em! Szinte az egész határunkban lévő virágot, gazt, cserjét és lombost beazonosítottam belőle. Ma is olykor, új határban…

lilijan>!
Simon Tibor – Csapody Vera: Kis növényhatározó

hű társam volt 13 éves koromtól, egész addig, míg meg nem kaptam az első növényismeretet.