Vérmacska ​2. (Vérmacska 2.) 189 csillagozás

avagy a világuralom Alfira tör
Simon Tamás: Vérmacska 2.

A Vérmacska visszatér és töketlenül is tökösebb, mint valaha. Tisztában vagyok vele, hogy a második részek, azok mindig szarabbak, mint az elsők. Azzal is tisztában vagyok, hogy ez most nem így lesz. Már csak azért sem, mert tanultam az első kötet hibáiból (ha voltak egyáltalán hibái) és tanultam abból is, hogy Szőrire nem szabad semmit bízni, mert mindent elszúr. Alfi, ez a két fröccsért vásárolt macskaátok ugyanott folytatja a naplóját, ahol abbahagyta. Elhozza a kurva világot, de ehhez most a világnak is lesz egy-két szava.

Eredeti megjelenés éve: 2012

Alfi (macska)

Izland

Trudiz>!

Simon Tamás: Vérmacska 2. avagy a világuralom Alfira tör

Alfit kínozta a hőség, a bolha, s nem utolsó sorban Szőri. Durva dolgokat kívánt újra és újra a gazdájának, persze ez már nem volt meglepő. Születésnapok, könyvbemutató, becsajozás, a Nemesekkel való együttlét is színesítette a történetet.

Faythe P>!

Simon Tamás: Vérmacska 2. avagy a világuralom Alfira tör

Klassz kis könyv volt, egy újabb tartalmas kis beszélgetést élhettem meg Alfival. :) Úgy érzem, ez a kötet jó befejező kötet volt – én legalábbis annak érzem –, mert nagyon tovább már nem lehetne kerekíteni a történetet.
Ajánlom a könyvet macskaimádóknak. :)

abstractelf>!

Simon Tamás: Vérmacska 2. avagy a világuralom Alfira tör

Akárcsak az első rész, Alfi és Szőri újabb történetei ismételten megfogtak maguknak. Egyszerűen már alig vártam, hogy olvashassam, s alig vártam tegnap, vhogy hazaérjek, s nekiállhassak. Fantasztikus volt, vicces is a maga módján, bár itt több különböző érzelem is megjelent a háttérben, s újabb központi problémák kerültek előtérbe. Úgyhogy imádtam… röviden szólva. :)

reanadett>!

Simon Tamás: Vérmacska 2. avagy a világuralom Alfira tör

Emelkedett irodalmiságot senki ne várjon tőle, sőt, Alfi naplóját tényleg csak a szabadabb szelleműek vegyék a kezükbe, mert nem szépítek rajta, tele van trágár kifejezésekkel. Erről lehetne vitatkozni, hogy most akkor szabad-e, miért nem, a káromkodás a nyelv szégyene vagy a cselekmény sója, de ezt döntse el mindenki maga. Engem például egy bizonyos szintig egyáltalán nem zavar, sőt! Néha az teszi hitelessé a karaktereket, ha bizonyos helyzetekben sorokon keresztül szidnak teljes családfákat. Alfi néhol-néhol már tényleg túlzásba vitte, egyedül az menti meg őt a kesztyűvé válástól, hogy keményen odarak a társadalomnak és olyan szitukba kerül, amikkel nap mint nap mi is találkozunk.

Ez a macska kirak elénk egy panorámás görbetükröt. Négy lábon közlekedve a konyha és a nappali között nagyítja fel az általános emberi hibákat, melyeket hajlamosak vagyunk elkövetni.

Bur3sz>!

Simon Tamás: Vérmacska 2. avagy a világuralom Alfira tör

Mint a könyv elején írja Simon Tamás, alias Alfi, a második rész… Igen. A második rész ritkán fölözi az elsőt. Most sem sikerült. Aranyos volt, de elnagyolt és az első farvizében lavírozik csak. Mindezek ellenére Alfiam csak imádni való rosszaság.

Simon Tamás: Vérmacska 2. avagy a világuralom Alfira tör

hát, akármennyit játszottam fészbukon, $@!%, csak nem nyertem meg a könyvet. na, de ez nem akadályozta alfinizmusom kiteljesedését, bár be kell vallanom (még ha kurva világ is lesz), hogy az első rész azért jobban tetszett. ne búsulj, Alfiam, még ha rád is tört a világuralom, a világ szereti azt a kurva édes kis pofádat.

Paulina_Sándorné P>!

Simon Tamás: Vérmacska 2. avagy a világuralom Alfira tör

Nem semmi egy macska Alfi. Szövege van az biztos. Azért sajnáltam, mikor egyszer kétszer megverték, és nem emberek. Úgy látszik csak Szőrivel szemben van nagy arca. :-)

tees06>!

Simon Tamás: Vérmacska 2. avagy a világuralom Alfira tör

Simon Tamás regénye most sem okozott csalódást nekem. :) A folytatást épp annyira szerettem, mint az első kötetet. Nem érzem úgy, hogy jobb vagy rosszabb lenne bármelyik is, bár tény, hogy van sok hasonlóság meg különbség az előzőhöz képest. Itt talán sokkal egységesebb a regény, de emiatt kevesebb minden történik. A lényeg azonban az, hogy most is nagyon jól szórakoztam, és iszonyat jó humora van a regénynek. :)

RoseMarry>!

Simon Tamás: Vérmacska 2. avagy a világuralom Alfira tör

Nagyon jópofa történet volt ez is. Alfi haláli egy macska, nagyon szerettem a stílusát és a beszélőkéje se rossz :D Nagyon jó befejező része volt a sorozatnak, bár egy kicsit sajnálom, hogy el kell búcsúznom Alfitól.

Anita_Juhász>!

Simon Tamás: Vérmacska 2. avagy a világuralom Alfira tör

Összességében nem volt rossz.
Valami viccesre vágytam és azt megkaptam.
Egy hajszálnyit alulmaradt a kötet az első részhez képest, mégis jobban tudtam élvezni, mert már megbarátkoztam a stílussal. Alfi még mindig nagy arc. Inkább azt sajnáltam, hogy kevésbé volt mozgalmas ez a történet. Persze nagy változások lettek főmacskánk életében, de a könyv első fele inkább a lelki megpróbáltatásokról szólt. A többi macskával való kapcsolatot egy kis szóbeli konfrontációval színesebbé lehetett volna tenni.

Batus>!

… elszívott egy cigit, és befüstölte a szőröm teljesen. Hogy leszek így plüsscica illatú mindig?

Algernon P>!

…fogadd el inkább, hogy életed feladata más nem lehet, mint az, hogy engem szolgálj, szeress és etess.

Batus>!

… a saját hájad táján söprögessél…

Batus>!

… az ölébe vett a Szőri, mert véletlenül elkezdtem félni…

Mazsidrazsi>!

Amióta lement a zsír a szívéről, azóta látszik, hogy van neki.

Eowyn I>!

Szerintem hamarosan zátonyra fut a kapcsolatunk, és a legszomorúbb az egészben, hogy a Szőri nem fog elsüllyedni, mert – mint tudvalevő – a szart feldobja a víz.

Batus>!

Gondolom, arra akart utalni nem túl finoman, hogy van egy kis felesleges, picinykét lecsüngő rész a hasamon. Mondom, anyáddal szórakozzál, csöcsös.

Batus>!

Kérdeztem tőle, hogy volt több fogyatékos is a családban, vagy te vagy az első?

Mazsidrazsi>!

Erre mondta, hogy a környék macskáira is mosolygott az anyám, amikor vitték neki az egeret, hogy bagzanának egy kiadósat. Ekkor megfogtam a kezét, és mondtam neki, hogy van a tízparancsolat, abban ugyan nincs benne, de figyelj ide rám: isten anyjának a nevét hiába a szádra ne vedd, mert megpucol a nyári villám az udvaron.

Batus>!

Kitaláltam, hogy milyen jó lenne, ha a Szőri a sarkára állna, és mindennap elvernék, mint szódás a lovát, ezt mondtam neki is, amire az volt a válasz, hogy ő az eszével győz le mindenkit. Így legalább már értem, miért nem nyer sosem.