Vérmacska ​2. (Vérmacska 2.) 155 csillagozás

avagy a világuralom Alfira tör
Simon Tamás: Vérmacska 2.

A Vérmacska visszatér és töketlenül is tökösebb, mint valaha. Tisztában vagyok vele, hogy a második részek, azok mindig szarabbak, mint az elsők. Azzal is tisztában vagyok, hogy ez most nem így lesz. Már csak azért sem, mert tanultam az első kötet hibáiból (ha voltak egyáltalán hibái) és tanultam abból is, hogy Szőrire nem szabad semmit bízni, mert mindent elszúr. Alfi, ez a két fröccsért vásárolt macskaátok ugyanott folytatja a naplóját, ahol abbahagyta. Elhozza a kurva világot, de ehhez most a világnak is lesz egy-két szava.

Eredeti megjelenés éve: 2012

Alfi (macska)

Izland

Trudiz P

Simon Tamás: Vérmacska 2. avagy a világuralom Alfira tör

Alfit kínozta a hőség, a bolha, s nem utolsó sorban Szőri. Durva dolgokat kívánt újra és újra a gazdájának, persze ez már nem volt meglepő. Születésnapok, könyvbemutató, becsajozás, a Nemesekkel való együttlét is színesítette a történetet.

Faythe

Simon Tamás: Vérmacska 2. avagy a világuralom Alfira tör

Klassz kis könyv volt, egy újabb tartalmas kis beszélgetést élhettem meg Alfival. :) Úgy érzem, ez a kötet jó befejező kötet volt – én legalábbis annak érzem –, mert nagyon tovább már nem lehetne kerekíteni a történetet.
Ajánlom a könyvet macskaimádóknak. :)

abstractelf P

Simon Tamás: Vérmacska 2. avagy a világuralom Alfira tör

Akárcsak az első rész, Alfi és Szőri újabb történetei ismételten megfogtak maguknak. Egyszerűen már alig vártam, hogy olvashassam, s alig vártam tegnap, vhogy hazaérjek, s nekiállhassak. Fantasztikus volt, vicces is a maga módján, bár itt több különböző érzelem is megjelent a háttérben, s újabb központi problémák kerültek előtérbe. Úgyhogy imádtam… röviden szólva. :)

Simon Tamás: Vérmacska 2. avagy a világuralom Alfira tör

hát, akármennyit játszottam fészbukon, bazmeg, csak nem nyertem meg a könyvet. na, de ez nem akadályozta alfinizmusom kiteljesedését, bár be kell vallanom (még ha kurva világ is lesz), hogy az első rész azért jobban tetszett. ne búsulj, Alfiam, még ha rád is tört a világuralom, a világ szereti azt a kurva édes kis pofádat.

ReaKovats

Simon Tamás: Vérmacska 2. avagy a világuralom Alfira tör

Emelkedett irodalmiságot senki ne várjon tőle, sőt, Alfi naplóját tényleg csak a szabadabb szelleműek vegyék a kezükbe, mert nem szépítek rajta, tele van trágár kifejezésekkel. Erről lehetne vitatkozni, hogy most akkor szabad-e, miért nem, a káromkodás a nyelv szégyene vagy a cselekmény sója, de ezt döntse el mindenki maga. Engem például egy bizonyos szintig egyáltalán nem zavar, sőt! Néha az teszi hitelessé a karaktereket, ha bizonyos helyzetekben sorokon keresztül szidnak teljes családfákat. Alfi néhol-néhol már tényleg túlzásba vitte, egyedül az menti meg őt a kesztyűvé válástól, hogy keményen odarak a társadalomnak és olyan szitukba kerül, amikkel nap mint nap mi is találkozunk.

Ez a macska kirak elénk egy panorámás görbetükröt. Négy lábon közlekedve a konyha és a nappali között nagyítja fel az általános emberi hibákat, melyeket hajlamosak vagyunk elkövetni.

Bur3sz

Simon Tamás: Vérmacska 2. avagy a világuralom Alfira tör

Mint a könyv elején írja Simon Tamás, alias Alfi, a második rész… Igen. A második rész ritkán fölözi az elsőt. Most sem sikerült. Aranyos volt, de elnagyolt és az első farvizében lavírozik csak. Mindezek ellenére Alfiam csak imádni való rosszaság.

tees06

Simon Tamás: Vérmacska 2. avagy a világuralom Alfira tör

Simon Tamás regénye most sem okozott csalódást nekem. :) A folytatást épp annyira szerettem, mint az első kötetet. Nem érzem úgy, hogy jobb vagy rosszabb lenne bármelyik is, bár tény, hogy van sok hasonlóság meg különbség az előzőhöz képest. Itt talán sokkal egységesebb a regény, de emiatt kevesebb minden történik. A lényeg azonban az, hogy most is nagyon jól szórakoztam, és iszonyat jó humora van a regénynek. :)

Mary_J

Simon Tamás: Vérmacska 2. avagy a világuralom Alfira tör

Kellemes kikapcsolódás volt Alfi világában, bár egy időre úgy érzem most megint nem szeretnék se hallani se olvasni több szitokszót. Élveztem kicsit a másik szemszögből nézni a kisállat-gazdi kapcsolatot a mindennapokban, de többekkel ellentétben annyira nem voltam a végétől elragadtatva, valahogy már vártam volna. Kíváncsi lennék azért vajon mit írna róla a háziállatom… és neki sikerülne-e világuralomra törnie..?:D

RosszQtya P

Simon Tamás: Vérmacska 2. avagy a világuralom Alfira tör

Hát nem, sajnos nem sikerült olyan jól a második rész, mint ahogy azt megígérték az elején, de azért panaszra sincs ok. Alfi hozza a formáját, hiszen kurva világ van, arról már nem ő tehet, hogy az események nem hatnak annyira újonnan, mint az első részben.Aggodalomra nincs ok, unatkozni azért nem lehet, ha esetleg valakiben ez még is felmerülne bármilyen haloványan, azt Alfi egy mozdulattal megszabadítja a májától. :)

Szilvia_Sz

Simon Tamás: Vérmacska 2. avagy a világuralom Alfira tör

Alfi a kedvenc macskám, persze csak a sajátom után. Imádtam a szövegét most is, a gondolatait. Szívesen olvasnék még tőle/róla. :)
Az utolsó sorok pedig egyenesen meghatottak. Mocskos egy jópofa kis vadállat.

Batus

… elszívott egy cigit, és befüstölte a szőröm teljesen. Hogy leszek így plüsscica illatú mindig?

Algernon +SP

…fogadd el inkább, hogy életed feladata más nem lehet, mint az, hogy engem szolgálj, szeress és etess.

Mazsidrazsi

Amióta lement a zsír a szívéről, azóta látszik, hogy van neki.

Eowyn I

Szerintem hamarosan zátonyra fut a kapcsolatunk, és a legszomorúbb az egészben, hogy a Szőri nem fog elsüllyedni, mert – mint tudvalevő – a szart feldobja a víz.

Batus

… a saját hájad táján söprögessél…

Batus

… az ölébe vett a Szőri, mert véletlenül elkezdtem félni…

Mazsidrazsi

Erre mondta, hogy a környék macskáira is mosolygott az anyám, amikor vitték neki az egeret, hogy bagzanának egy kiadósat. Ekkor megfogtam a kezét, és mondtam neki, hogy van a tízparancsolat, abban ugyan nincs benne, de figyelj ide rám: isten anyjának a nevét hiába a szádra ne vedd, mert megpucol a nyári villám az udvaron.

Batus

Gondolom, arra akart utalni nem túl finoman, hogy van egy kis felesleges, picinykét lecsüngő rész a hasamon. Mondom, anyáddal szórakozzál, csöcsös.

Batus

Kérdeztem tőle, hogy volt több fogyatékos is a családban, vagy te vagy az első?

Batus

Kitaláltam, hogy milyen jó lenne, ha a Szőri a sarkára állna, és mindennap elvernék, mint szódás a lovát, ezt mondtam neki is, amire az volt a válasz, hogy ő az eszével győz le mindenkit. Így legalább már értem, miért nem nyer sosem.