Simon Tamás (szerk.)

Magyarország ​és a világűr 6 csillagozás

Szerepünk a világ űrtevékenységében
Simon Tamás (szerk.): Magyarország és a világűr

„Ha ma lekapcsolnánk a világűrben működő berendezéseket, a világgazdaság és társadalmaink összeomlanának. A kommunikáció, a navigáció, a meteorológia, a földmegfigyelés elképzelhetetlen űrtevékenység nélkül.” (Ferencz Orsolya) A könyv bemutatja, hogy Magyarország milyen szerepet vállal az űrkutatásban annak kezdetei óta.

MCC Press, Budapest, 2021

Balázs_Bányász>!
Simon Tamás (szerk.): Magyarország és a világűr

Simon Tamás (szerk.): Magyarország és a világűr Szerepünk a világ űrtevékenységében

Hát, becsomagolva vettem, nem olvastam utána milyen lesz. A fele szerintem nagyon szép, tudomány népszerűsítő anyag, helyesen összerakva ezért nem bánom, hogy megvettem. Gyerekeknek nagyon jó lesz majd.
De nagyon rövid, hirtelen vége van, tele van képekkel ami miatt kevés a szöveg, a felétől sok illusztráció van nem igazi fotók vagy ábrák, az intézetek hosszú neveit ismételgeti folyton. Összességében rövid a tartalma mint maga a magyar űrkutatás története, de kihoztak belőle egy nagyon jó albumot aminek a vége már elég összecsapott hatást kelt. Mindenképpen hasznos, és én kötelező iskolai tananyagnak raknám be (az Idő rövid történetével együtt, ami viszont egy kiemelkedő munka, és a magyar verzió amit olvastam nagyszerű!)