Csillagászat 0 csillagozás

Simon Tamás: Csillagászat Simon Tamás: Csillagászat

Könyvünk kettős szerepet vállal: egyrészt ismeretterjesztő mű, másrészt didaktikailag szigorúan szerkesztett gimnáziumi tankönyv, így minden érdeklődő választ kaphat a csillagászattal kapcsolatos alapvető kérdéseire.
Jelentős hangsúlyt kap a csillagászattörténet; miközben felvonulnak előttünk a régi idők
nagy csillagászai, magunk is részesei leszünk a felfedezés élményének. Ezután szűkebb kozmikus környezetünk, a Naprendszer részletes bemutatása következik, majd a csillagok és galaxisok közé vezet az út. A könyv a Világegyetem és a Naprendszer keletkezését leíró elméletek megismerésével zárul, jó képet adva az anyag fizikai fejlődéséről.
Gazdag kép- és ábraanyag, színes mellékletek egészítik ki a közérthetően, élvezetesen
megírt fejezeteket. A Hubble-űrtávcső, a Magellán- és a Galileo-szondák pompás képeinek segítségével az utóbbi évek legjelentősebb eredményeit foglaltuk össze, míg az első melléklet „élőben közvetíti" a Marsi Nyomkereső (Mars Pathfinder) küldetését.

Baktay Ervin: A csillagfejtés könyve
Gábris Gyula – Marik Miklós – Szabó József: Csillagászati földrajz
Kulin György: Amit a csillagokról tudni kell!
Szécsényi-Nagy Gábor: Tájékozódás a csillagos égen
Hack Frigyes – Fülöp Ferenc – Kugler Sándorné – Radnai Gyula – Urbán János – Szabados László – Nemerkényi Antal – Balázs Lóránt – Büki András: Négyjegyű függvénytáblázatok, összefüggések és adatok
Zátonyi Sándor – ifj. Zátonyi Sándor: Optika, modern fizika, csillagászat
Kereszty Péter – Nemerkényi Antal – Sárfalvi Béla: Lakóhelyünk, a Föld
Both Előd – Horváth András: Űrkutatás
Kelemen János: Csillagászati gyakorlatok
Maklári Tamás: Lazán németül I.