A ​renegát végzete (Star Wars: Doktor Aphra 7.) 33 csillagozás

VISSZA A KEZDETEKHEZ!

Ez a képregénygyűjtemény a MARVEL Doktor Aphra sorozatának 37-40. számait foglalja magában a harmadik éves különszámmal együtt. A kötetben található történeteket Simon Spurrier írta és Caspar Wijngaard rajzolta.

Annyi kaland és viszontagság után, a hivatásos bajkeverő, doktor Aphra azon kapja magát, hogy ismét Darth Vadernek dolgozik. Vajon milyen alattomos terv részeként akarja felhasználni a Sötét Nagyúr a lányt, mi okból hajlandó megkímélni legbosszantóbb ellenfele életét? És vajon mennyi ideje van a renegát régésznek arra, hogy ép bőrrel megússza a Vaderrel való együttműködést? Emellett Aphra ismét találkozik az apjával és az egykori szerelmével, Magna Tolvan századossal is… Vár még ránk ráadásként egy vakmerő utazás a gonoszság és aljasság mocskos fészkébe, Mos Eisley-be! Ám egyszer minden jó véget ér, és amikor Vader követi hírhedt hősünket egy ősi templom árnyai közé, onnan csak egyikük távozhat élve…

Szukits, Szeged, 2021
148 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789634976219 · Fordította: Sándor Zoltán · Illusztrálta: Elsa Charretier, Caspar Wijngaard

A_S1M0N P>!
Simon Spurrier: Star Wars: Doktor Aphra 7. – A renegát végzete

Remek lezárása a sorozatnak, a humor, a dráma és Aphra nyakatekert tervei most is szórakoztatóak, de elgondolkodtatóak is voltak.

A fő sorozat rajzai nagyon tetszettek, ahogy maga a történet is, kellően fordulatos, vicces és érzelmes lett a búcsúzás (az olvasóktól is), a záró kép különösen tetszett.

A 3. éves különszám rajzai nekem nem jöttek be, a történet viszont itt is fordulatos és vicces lett, szóval utóbbiaknak köszönhetően végül ez is pozitív csalódás lett.

A Birodalom győzelemre tör a fő történetszál végéhez vezet vissza minket, amiben spoiler más nézőpontból is megismerhetjük, valamint hatását a spoiler.

Elvileg még találkozunk Aphrával (és "kedves barátaival"), aminek én örülök, szerintem remek karakter, de a többi szereplő is érdekes, vicces.

Darth_Revan>!

Doktor Aphra: A renegát végzete
Nagyszerű zárást kapott ez a kiváló kis sorozat. Ahogy közeledtünk A Birodalom visszavág felé, úgy közeledett az ideje, hogy lezárják az első Star Wars-t és az első Doktor Aphrát. Mindkét széria kb. A Birodalom visszavág vége előtt állt meg. Nem torkollt bele teljesen, de cselekményben közel jártak hozzá. Ez a kötet a sorozat 37-40. számait, valamint a harmadik éves különszámot tartalmazza, plusz egy bónusz füzetet A Birodalom győzelemre tör című extra füzetből. Pont azt, ami Doktor Aphrával foglalkozik.
Spoiler nélkül már nagyon nehezen lehetne beszélni erről a történetről, hisz számtalan ponton kapcsolódik az előző történetszálakhoz. spoiler
Sajnos a kiegészítő történet, a harmadik éves különszámban viszont elég gyenge lett. Jó szívvel adok arra egy hármast.
Összességében véve ez az utolsó történetszál zseniális lett. A kötetet egy kicsit csak a kiegészítő különszám húzza le. Négy és fél.
Kíváncsian várom a következő Aphra sorozatot.

Kada22 >!
Simon Spurrier: Star Wars: Doktor Aphra 7. – A renegát végzete

Az Aphra sorozat határozottan jobb lezárást kapott, mint a főszéria. Megvolt itt minden, ami miatt az Aphra kötetek ilyen népszerűek lettek. Szokásos humor, szokásos dráma, ami ezúttal is működik. spoiler A történet pörög, és sokkal többet ad a Hoth-történetszálhoz, mint az a SW kötet, aminek (szerintem) erről kellett volna szólnia.
Visszatér az összes korábbi karakter, úgy, mint Triplazéró, BT, Vader, Tolvan, Aphra apja, a hírszerzés tagjai, és még lehetne sorolni. Tetszettek a visszautalások korábbi kötetekre. Egy dolog nem tetszett így a végén. A rajz. Ez az utolsó kötet szerintem csúnya. Néha olyan bociszemet sikerült rajzolni Aphrának. Ez engem néha kivetett az élményből.

Összességében a teljes sorozattal nagyon elégedett vagyok. A Vader képregényekben bemutatott karakter mára egy teljesértékű SW személlyé vált, és bár az elején kellett idő hozzá, határozottan megkedveltem Aphrát, és szívből tudom ajánlani a történeteit azoknak, akik egy kicsit bevállalósabb SW-t akarnak olvasni, vagy teljesen új karaktereket akarnak megismerni. Szerintem a rajzolás nem volt a sorozat erőssége, az Újratöltve kötetet leszámítva nekem a rajzok annyira nem jöttek be, de a történet minden esetben kiemelkedő, izgalmas és leginkább szórakoztató.